24 cze 2008

"Inwestycyjny realizm".

Żegnamy Pałac Saski i most Krasińskiego. Więcej w Życiu Warszawy w artykule Pałac poległ dla mostu.

Jeżeli przyjrzeć się załącznikom do uchwały to najbardziej znaczące jest zwiększenie budżetu inwestycji "Budowa Trasy Mostu Północnego".

Przed zmianami przewidywana całkowita wysokość wydatków na inwestycję "Budowa Trasy Mostu Północnego, w tym: zadanie 1 - etap I - od węzła z ul. Pułkową do węzła z ul. Modlińską" wynosiła 543 000 000 zł a po zmianach będzie wynosić 1 270 000 000 zł.

I w tym miejscu należy przypomnieć dwa artykuły (Rzeczpospolita z października 2007 i Dziennik z maja 2007), w których padało pytanie, czy przypadkiem nie okaże się, że wcale nie będzie dużo taniej niż w anulowanym przetargu z początku kadencji.

Most Północny, czyli "ceny za wykonanie nie będą wówczas niższe niż półtora miliarda złotych".

Planowany koszt Mostu Północnego: 1.3 mld zł. Bez spodziewanego wzrostu cen.

Przy okazji warto zauważyć odejście od wcześniej deklarowanej zasady przy zmianach planów inwestycyjnych w trakcie realizacji budżetu. Wydatki inwestycyjne na rok 2008 zostały zmniejszone o ponad 100 mln zł.

Taką praktykę Pani Prezydent krytykowała wskazując Wrocław i mówiąc o "machinacjach". Więcej, co wtedy mówiła Hanna Gronkiewicz Waltz w Proszę Pani, proszę Pani a Wrocław oszukuje!

8 komentarzy:

Anonimowy pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
Anonimowy pisze...

A jaki to ma związek z informacją o inwestycjach, których nie będzie? Kolejne władze stolicy nie radzą sobie z umiejętnym wydawaniem pieniędzy, a Ty szukasz taniej sensacji o Kaczyńskich? Chory z nienawiści do kwadratu?

pretm pisze...

@anonimowy

Mój poziom tolerancji dla spamu jest dzisiaj wyjątkowo niski.

Szczególnie, że ten tekst już wklejano i nie ma nic związanego z tematyką blogu.

Anonimowy pisze...

Nudy tu jakieś, to postanowiłem że w ramach rozrywki zadam wam Wolacy zagadkę:
- Kto to jest Borubar?
Odpowiedzi proszę wysyłać do kancelarii Prezydenta. Wśród prawidłowych odpowiedzi zostanie rozlosowana nagroda rzeczowa w postaci abonamentu na 10kg kartofli.
Zachęcam do udziału!

Anonimowy pisze...

Dlaczego to miasto jest ciągle skazane na takich nieudaczników jak Waltzowa!!!??? Jeżeli rzeczywiście skreśli całą pierzeję od Pałacu Bruhla przez Pałac Saski do kamienic przy Królewskiej to niech się czym prędzej walcuje ze swojego stanowiska!!!
Kolejne pokolenie warszawiaków nie może się doczekac odbudowy jej symboli. Ile tracimy wystarczy spojrzeć -www.warszawa1939.pl. Jedynie co przyświeca w głowie tej tandetnej geszefciary to wieżowce i apartamentowce z mieszkaniami od miliona w górę. Na Pałacu lodów się nie ukręci i tu jest pies pogrzebany. Obserwujemy za to forsowanie II linii metra za wszelką cenę kosztem jak okazuję się wielu ważnych inwestycji. A może by tak Hanuka kupiła sobie mapę Warszawy i zauważyła , że my mamy w Warszawie druga linię metra, która dochodzi wprost do Stadionu Narodowego! Te ogromne pieniądze wystarczyłyby aby całkowicie zmodernizować linię średnicową poprzez nowe stacje, zakup nowoczesnego taboru itd. bez konieczności totalnego paraliżu miasta jaki się wiążę z tak ogromną inwestycją jaką będzie budowa metra.
Ciemna babo opamiętaj się! Wybrała Cię na Prezydenta napływowa masa tego miasta, której szczytem marzeń jest grodzone osiedle i supermarket w pobliżu jednak są jeszcze warszawiacy - nie warszawianie - którym zależy na tym mieście.

Anonimowy pisze...

Anonimowy:
Borubar to Borucbardzo - tzn, pewnie miało być "Boruc, bardzo" ,ale chyba tchu zabrakło.
Te 10kg kartofli to z dostawą do domu? ;-)

Anonimowy pisze...

niestety, te kartofle to musisz sobie odebrac sam - jeden pełni urząd prezydenta, a drugi jest jego bratem - jak zgadniesz o kogo chodzi, to dostaniesz te kartofle do domu

Anonimowy pisze...

"Nudy tu jakieś, to postanowiłem że w ramach rozrywki zadam wam Wolacy zagadkę:
- Kto to jest Borubar?
Odpowiedzi proszę wysyłać do kancelarii Prezydenta. Wśród prawidłowych odpowiedzi zostanie rozlosowana nagroda rzeczowa w postaci abonamentu na 10kg kartofli.
Zachęcam do udziału!"

ooopsss... argumentów brakuje to sie do Kaczorow przypieprzamy? Dobry to znak :)

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.