19 maj 2008

Wywiad z Panią Prezydent w programie "Plusy dodatnie, plusy ujemne".

Fragment wywiadu z Hanną Gronkiewicz Waltz w programie Tomasza Wołka (Tele 5), który "przepytuje" Panią Prezydent razem z Władysławem Władyką i Wiesławem Dębskim.

Dla zainteresowanych, część 1:


Część 2:


Pierwsze pytanie dotyczyło metra i innych inwestycji na Euro 2012. Jeżeli chodzi o drugą linię metra Pani Prezydent próbuje tłumaczyć, że Ratusz tylko ze względu na Euro 2012 przyspieszył o cztery lata termin oddania centralnego odcinka. Klasyczny zabieg obniżania oczekiwań, bo wtedy skończenie odcinka w 2014 nadal będzie można przedstawić jako skończenie w terminie.

Jest to być może chwyt wystarczający na reżimowych dziennikarzy, ale nie na tych, którzy dokładnie pamiętają deklaracje Pani Prezydent z kampanii wyborczej 2006:
Pytamy kandydatów: Kiedy czas na drugą linię metra?

Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO): - Komisarz mówi o roku 2012 jako swoim celu. To bardzo ambitny termin, ale my go dotrzymamy.
Źródło: Link do strony.

Nie wspominając o tej deklaracji, że za jej kadencji druga linia metra (bez rozróżnienia, czy chodzi o centralny odcinek): "Będzie skończona. Nie tylko zaczęta, ale i skończona."

Z innych ciekawostek, Pani Prezydent zapowiedziała, że nie zamierza wprowadzać opłat za wjazd do centrum.

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Supeł baba

Anonimowy pisze...

W pewnej miejscowości mieszkał, cieszący się ogólnym poważaniem we wsi, znany Literat, który chcąc ulżyć doli biednych mieszkańców wsi, zaczął optować za zbudowaniem wiaty na przystanku autobusowym, co by kobiety na deszczu i śniegu nie cierpiały, czekając na jak zwykle opóźniony autobus.

I tu napotkał na mur obojętności mieszkańców, którzy za cholerę nie mogli pojąc po co literatowi wiata, skoro sam autobusem nie jeździ, tylko samochodem. Podejrzana wydała im się inicjatywa Literata i odnosili się do niej z rezerwą.

Kiedyś zapytali o to równie znanego we wsi lekarza, który odpowiedział im krótko acz treściwie: W dupie mam waszą wiatę i złotówki do niej nie dołożę, ale drogę to byście mogli we wsi poprawić, bo mi resor ostatnio pękł w gaziku.
Słusznym się wydały mieszkańcom słowa doktora, bo to rzeczywiście nikomu przyjemnie nie jest na dołach samochód niszczyć i drogę naprawiono.

Anonimowy pisze...

Ludzie uczciwi, to Ci którzy chcą zrobić sobie dobrze - bo takie zachowanie jest naturalne - a naturalne, to znaczy uczciwe!

Ludzie nieuczciwi, ludzie od których należy stronic, to Ci którzy angażują się w sprawy które ich bezpośrednio nie dotyczą. Przecież nie jest naturalne, że Pani ze wsi Pipidówek podnieca się opóźnieniami w budowie metra w Warszawie, jeśli nigdy w tej Warszawie nie była, a co to jest metro, to wie tylko z gazet.

Pretm jest uczciwy, ponieważ za prace którą wykonuje, dostaje wynagrodzenie od PiSu - czyli to co robi, przynosi mu osobistą korzyść. I to jest uczciwe!

pretm pisze...

dostaje wynagrodzenie od PiSu

Nudne. Jakiś dowód na to stwierdzenie?

Anonimowy pisze...

Dowód?
Jest powyzej - ten dowód to Twoja uczciwość :D

pretm pisze...

Jak wymyślisz coś sensownego to dopiero wróć zamiast wymyślania czy komuś za coś płacą czy nie.

Anonimowy pisze...

@Anonimowy
Zasady na wszystkich forach internetowych są takie, że twój wpis na forum powinien dotyczyć tematu postu. Jako zatrudniony przez Ratusz urzędnik możesz tego nie wiedzieć, więc pouczam.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.