11 maj 2008

Problem z podporą polidowej koalicji?

W sobotę Tomasz Sybilski został ponownie wybrany na stanowisko przewodniczącego Rady Warszawskiej SLD. Jest też przewodniczącym klubu radnych Lewica (już nie LiD) w Radzie Warszawy, gdzie jego ugrupowanie współrządzi z Platformą i wiceprzewodniczącym Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.

I przy okazji w prasie pojawiła się taka informacja:
Tomasz Sybilski, szef warszawskiego SLD, od dwóch lat ukrywa, że w sądzie leży akt oskarżenia przeciwko niemu. Ma zarzut składania fałszywych zeznań. Nie poinformował o nim kierownictwa partii i nie zawiesił działalności, co nakazuje statut.

(...) Sprawa zaczęła się cztery lata temu od wypadku samochodowego. Sybilski jechał z żoną autem. Policja nie ustaliła, kto prowadził, więc sprawa trafiła do sądu. Sybilscy zeznali, że kierowała żona. Natomiast właściciel drugiego pojazdu upierał się, że za kierownicą siedział mężczyzna. Prokuratura ustaliła, że działacz Sojuszu kłamał.
Źródło: Małgorzata Kolińska-Dąbrowska, Pupil szefa SLD oskarżony o fałszywe zeznania, dziennik.pl, link do strony.

Ciekawe, co na to Platforma i jej dzielne zaplecze.

Tomasz Sybilski (drugi od lewej strony) w trakcie uroczystego podpisywania porozumienia programowego PO-SLD:


4 komentarze:

Anonimowy pisze...

A co tam to partia miłóści oni wybaczą nawet mordercy by utrzymać sie u włdzy.
Pokierują sie miłoscią.

Anonimowy pisze...

zakłamane mendy

Anonimowy pisze...

Pamiętacie wojewodę mazowieckiego , poprzednika Sasina, który mało wiarygodnie tłumaczył swoje perypetie z prawem jazdy?Szkło Kontaktowe, niech mu ziemia lekką będzie, pastwiło się nad nim puszczając mu dym z uszu. Mam nadzieję, że po czymś takim T. Sybilskiemu w SK z uszu będą dymić kominy malowane przez wspomagającego je marihuaną DT.

Anonimowy pisze...

A które media? :)

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.