2 maj 2008

Pani Prezydent zarabia, czyli o 239 tys. zł.

Życie Warszawy w artykule Prezydenckie miliony opublikowało najważniejsze dane z oświadczeń majątkowych zarządu miasta, czyli Pani Prezydent i wiceprezydentów.

Oto jedna z informacji dotycząca Hanny Gronkiewicz Waltz:
Hanna Gronkiewicz-Waltz stawia z kolei na pracę naukową. Za etaty prezydenta oraz profesora Uniwersytetu Warszawskiego dostała 239 tys. zł.
Źródło: Agata Sabała, Anna Wittenberg, Prezydenckie miliony, Życie Warszawy, link do strony.

Jeżeli 239 tysięcy zł. faktycznie dotyczy tylko pracy w Urzędzie Miasta i pracy naukowej na UW (nie mam dostępu do oświadczenia, więc nie mogę sprawdzić) to:

Pani Prezydent za pracę w Ratuszu otrzymuje nieco ponad 12 tysięcy miesięcznie, co rocznie dawałoby prawie 160 tysięcy zł. (uwzględniając trzynastkę).

A te pozostałe 80 tysięcy zł. rocznie Pani Prezydent otrzymuje za kilka godzin pracy na zajęciach ze studentami w jeden dzień w tygodniu (poniedziałek). Aktualny plan zajęć znajduje się tutaj. Dla porównania w roku 2006, przed objęciem urzędu zarobiła na UW nieco ponad 100 tysięcy zł.

Aż trudno się dziwić, że Hanna Gronkiewicz Waltz pomimo obowiązków prezydenta miasta nie chce zrezygnować z pracy naukowej.

Wcześniej o pracy naukowej Pani Prezydent pisałem w:

Plan zajęć HGW na UW, czyli w poniedziałek kończę pracę wcześniej.


O "zawsze łączyłam pracę naukowa" raz jeszcze.


Na jaką działalność naukową HGW znajdzie jeszcze czas w trakcie swojej prezydentury?


To są prywatne sprawy Pani Prezydent.

14 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Pret, zrob jakis osobny wpis z podliczeniem ile Nasa Hania Kochana "zarabia" na godzine na panstwowym uniwerku (liczac tylko godziny kiedy pojawila sie w tej dodatkowej "pracy"). Moze sie okazac, ze jest najlepiej oplacanym "naukowcem" w calej Polsce i jednym z lepiej oplacanych na swiecie. Nie odpuszczaj tego tematu, Dosia dobrze sie bawi za nasze pieniadze i trzeba to naglasniac.

Anonimowy pisze...

Trzy lata temu przeprowadzono w Austrii badania i okazało się że na państwo i jego działalność w sferze "usługowej" najbardziej narzekają ludzie, którzy nic nie wnoszą do tej wspólnej państwowej "puli".
Czyli anonimowy powyzej, który użył słów : "Dosia dobrze sie bawi za nasze pieniadze" jest statystycznie rzecz biorąc z prawdopodobieństwem w:
26% - utrzymywany przez państwo (bezrobotny, podlegajacy opiece społecznej)
22% - osobom unikającą płacenia podatków w jakiejkolwiek formie, jednostka aspołeczna np. wyrzuca śmieci do miejskich koszy...

tylko 3% osób które piszą w podobny sposób, rzeczywiście płaci podatki i ma rzeczywiste prawo do rozliczania państwa, bo to z jego pieniedzy utrzymywani są urzędnicy.

Anonimowy pisze...

HGW może mieć dużo dyplomantów i doktorantów (do znanych osób zawsze jest wielu chętnych). Może z nimi się spotykać po godzinach w Ratuszu. To jest też wliczane do pensum. Jeśli ma pół etatu, łatwo to pensum przekracza, a stawka za godziny nadliczbowe jest dużo wyższa.

Anonimowy pisze...

Pani Hanna z wiedzą którą posiada w średniej wielkości firmie w Polsce zarobiłaby kilka razy więcej, więc nie pisz buraku, że bawi się za nasze pieniądze, tylko napisz że super że robi za te marne grosze :D

pretm pisze...

więc nie pisz buraku, że bawi się za nasze pieniądze, tylko napisz że super że robi za te marne grosze :D

Czy mamy na kolanach dziękować, że Pani Prezydent jest prezydentem Warszawy a nie pracuje w biznesie?

Jeżeli jej brakuje pieniędzy i dlatego decyduje się na dwa etaty to niech zrezygnuje i zatrudni się w prywatnej firmie. Droga wolna.

Anonimowy pisze...

Tak Pretm.

Powinieneś dziękować na kolanach, że sa jeszcze wykształceni, doswiadczeni i uczciwi ludzie, którzy są gotowi pełnić służbę państwu za tak marne pieniądze.

Jak Ci się nie podoba zarządzanie miastem, to się przenieś do Łodzi :), a najlepiej wynieś na Białoruś, bo tu w Polsce, już Nigdy do władzy, ludzie pokroju Kurdupli i Ziobro do władzy już nie dojdą.

pretm pisze...

W takim razie podziękuj Pani Prezydent na kolanach, że zechciała zaszczycić Warszawę swoją osobą i prześlij zdjęcie jak dziękujesz na placu Bankowym.

I tak dla przypomnienia, pisanie, że Pani Prezydent jest wyjątkowym kąskiem dla biznesu jest tylko spekulacją, bo nigdy w prywatnym sektorze nie pracowała.

Anonimowy pisze...

... bo uczciwy(!) prywatny biznes bierze tych, którzy coś potrafią...

Anonimowy pisze...

Jak czytam to jak ich drażni to co robisz Pretm to robi mi się przyjemnie.
Pozdrawiam :-)

Anonimowy pisze...

a normalnym facetom to robi się przyjemnie jak są z kobietą :)

Anonimowy pisze...

Hania raczej nie jest wysokiego lotu wykładowcą i naukowcem. Jeżeli jest inaczej, przytoczcie jej publikacje "naukowe", bo ja ich nie znam...

Anonimowy pisze...

fakt!

Skoro TY ich nie znasz, to na BANK nie moze być dobrym wykładowcą

Anonimowy pisze...

Specjalistka od ekonomii i bankowosci, ktora z glupim usmiechem mowi "u mnie to studenci zawsze liczyli", gdy dostala do rozwiazania zadania matematyczne na poziomie gimnazjum.

A te balwochwalcze wpisy wyzej to chyba nagly atak ratuszowych najmitów, oddelegowanych na odcinek blogowy.

Anonimowy pisze...

Dawno nie odwiedzałem HGW Watch. Z przerażeniem odkrywam, że radykalnie zmienił sie tu poziom i styl komentarzy. Ileż tu teraz jadu i niepohamowanej agresji. Wyglada mi na to, że przypuściły zmasowany szturm 'młode wilczki' z kręgów PO i GW. Podzielam pogląd poprzednika.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.