31 maj 2008

O Szpitalu Południowym w poniedziałkowym tygodniku Wprost.

Tygodnik Wprost na swojej stronie internetowej zapowiada na poniedziałek tekst o budowie Szpitala Południowego: Prezydent Warszawy chce przepłacić ćwierć mld zł za budowę szpitala.
Prawie pół miliarda złotych chce wydać ekipa Hanny Gronkiewicz-Waltz na budowę Szpitala Południowego na warszawskim Ursynowie. To prawie trzy razy więcej niż kosztują podobne placówki w innych miastach.

Początkowo Szpital Południowy miał kosztować ok. 230 mln zł. 460 mln zł, które chcą wydać warszawscy urzędnicy, to tylko o 60 mln zł mniej niż za budowę swojej lecznicy w Warszawie planuje zapłacić Uniwersytet Medyczny. Tyle tylko, że ursynowska placówka będzie zwykłym szpitalem powiatowym z pięcioma oddziałami i 200 łóżkami dla pacjentów. Lecznica uniwersytetu to specjalistyczny szpital z ponad 500 łóżkami dla chorych w 15 klinikach.
Źródło: Link do strony.

Zobaczymy w poniedziałek, co napisze Wprost, ale trzeba pamiętać, że jak na razie według informacji prasowych, Szpital Południowy nie ma ani lokalizacji, ani projektu, więc chyba trudno mówić o konkretnym budżecie.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Oj, to nie szkodzi. Grunt, ze pewnie juz wybrano wykonawce projektu, hehehe

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.