16 maj 2008

Noc Muzeów 2008.

Coś pozytywnego na Piątek.

Jak co roku jutro miasto organizuje Noc Muzeów. Warto już teraz pochwalić Ratusz i muzea, bo w tym roku jest więcej miejsc, które można odwiedzić i wiele imprez towarzyszących. Zapowiada się kolejny frekwencyjny rekord (rok temu według Stołecznej 150 tys. osób odwiedziło 80 kulturalnych miejsc).

Pełen program imprez towarzyszących i muzeów biorących udział w akcji można znaleźć na specjalnej stronie miasta poświęconej "Nocy muzeów" i w tej informacji prasowej.

Gazeta Stołeczna wytypowała Hity Nocy Muzeów 2008 i Ciekawostki Nocy Muzeów 2008 a w sobotę do Wyborczej dołączony zostanie specjalny dodatek.

Spojrzałem też z ciekawości do miejskiego budżetu. Akcja Noc Muzeów kosztuje nas prawie tyle samo (200 tys. zł) ile kilkugodzinny koncert "Dzień Europy" na Bemowie z udziałem Dody, Feel i Eweliny Flinty. Proponuje mniej pieniędzy dla rozrywek dodo-podobnych a więcej dla muzeów.

I dla przypomnienia, kiedy w Warszawie pojawiła się Noc Muzeów (wcześniej ten pomysł był już oczywiście realizowany w innych miastach). Był rok 2004 i rządził ten strasznych kaczy reżim, co to mu się podobno nic nigdy nie udało:
Zwiedzaliście kiedyś muzeum nocą? Jeśli nie, nadarza się wyjątkowa okazja. Po raz pierwszy w Warszawie w sobotę odbędzie się Noc Muzeów.

W sobotnią noc, od godz. 19 do północy, za darmo będzie można zwiedzić 11 muzeów i galerii. - To nasz pierwszy raz - mówi Anna Kamińska z Biura Promocji Miasta, które jest organizatorem imprezy. - Wzięliśmy przykład z Krakowa, gdzie podobna impreza cieszyła się ogromnym powodzeniem. Noc Muzeów zorganizowaliśmy przede wszystkim dla zapracowanych warszawiaków i studentów, którzy narzekają, że nie mogą znaleźć czasu, by wybrać się na wystawę.
Źródło: Link do strony.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.