10 maj 2008

I Ty też na Bemowie zapłacisz za Dodę.

Zastanawiam się, co z obchodami Dnia Europy ma wspólnego Doda, nazywana w gazetce Urzędu dzielnicy Bemowo "Doda jest nie tylko wokalistką – jest wręcz ikoną polskiej popkultury".

Ale nie można być wybrednym, kiedy honorarium płaci dzielnica, aby trochę popromować "Bemowo - tu żyje się lepiej".


I przy okazji, jak promowana jest dzisiejsza Parada Schumana?
Jedna Parada, jedna Europa, jedno takie wydarzenie w roku – musisz być !!!

10 maja dołącz do wielokulturowego korowodu – poczuj europejską atmosferę bliskości, jedności i siły !!!
"Jeden naród, Jedna partia, Jeden wódz"?

A do tego jeszcze na paradzie "Szkolne Kluby Europejskie szukają prawdziwego Europejczyka". :)

Wysocy blondyni o niebieskich oczach pilnie poszukiwani?

15 komentarzy:

Anonimowy pisze...

to juz trzeba być idiotą PRETM, aby sobie pozwalac na tego typu porównania i skojarzenia:
""Jeden naród, Jedna partia, Jeden wódz"?"
"Wysocy blondyni o niebieskich oczach pilnie poszukiwani?"

Ci wysocy blondyni zabili setki tysięcy osób w Warszawie oraz zrównali ją z ziemią.
Ci co krzyczeli jeden naród, partia i wódz, zniszczyli życie milionom ludzi. Doprowadzili do tego, że musimy teraz nadganiać wieloletnie zaległości.

I przychodzi taki dzieciak, który bawi się w internecie pisząc bloga i sadzi takie teksty.

Z pewnych sprawa nie wolno żartować PRETM.

pretm pisze...

A co to ma do rzeczy?

Nie przypominam sobie, aby było takie odgórne wymaganie, żeby na kolanach pisać o Paradzie Schumana i wykorzystywanej do jej promocji haseł.

Zadęcie w stylu "Jedna Parada, jedna Europa" i poszukiwanie "prawdziwych europejczyków" mnie bawi, tak jak każdy inny fanatyzm.

I czy dobrze rozumiem, że jak Władysław Bartoszewski na konwencji Platformy używa hasła "Jeden wódz, jedna partia", aby przywalić w swoich przeciwników politycznych, to też jest to brak poszanowania dla tych milionów ludzi?

Bo ja bym Panu Bartoszewskiemu nie odmawiał prawa do swobody wypowiedzi i robienia porównań jakie mu się podobają.

Anonimowy pisze...

ein Volk, ein Reich, ein Führer Herr Tusk ;-)

Anonimowy pisze...

Tyle że Pan Bartoszewski, nie mówi zaraz po tych słowach o partii niebieskookich blondynów.

Twoje porównanie jest ewidentnym porównaniem do faszyzmu. Póki co to zjednoczenie Europy dało Ci popaprańcu dużo dobrego, a nie złego, wiec nie porównuj go do faszyzmu, hitleryzmu który zniszczył Polskę i zabił miliony Polaków.
Jak Ci się nie podoba Unia Europejska i parada Schumana, to na nią nie idź. Tak jak i nikt nie każe Ci chodzić na parady gejów, lesbijek, równości w wydaniu LPR-u i na .... wiele innych, ale nie porównuj do .... czegoś co jest okropnym wydarzeniem w naszej historii.

A jak tego nie rozumiesz, to jesteś prostackim, zaperzonym pisomatołkiem i tyle, i tez masz do tego prawo, tyle ż
Tyle że Pan Bartoszewski, nie mówi zaraz po tych słowach o partii niebieskookich blondynów.

Twoje porównanie jest ewidentnym porównaniem do faszyzmu. Póki co to zjednoczenie Europy dało Ci popaprańcu dużo dobrego, a nie złego, wiec nie porównuj go do faszyzmu, hitleryzmu który zniszczył Polskę i zabił miliony Polaków.
Jak Ci się nie podoba Unia Europejska i parada Schumana, to na nią nie idź. Tak jak i nikt nie każe Ci chodzić na parady gejów, lesbijek, równości w wydaniu LPR-u i na .... wiele innych, ale nie porównuj do .... czegoś co jest okropnym wydarzeniem w naszej historii.

A jak tego nie rozumiesz, to jesteś prostackim, zaperzonym pisomatołkiem i tyle, i ...też masz do tego prawo, tyle ze żaden ustrój nie daje ci prawa do obrazania uczuć innych...

Anonimowy pisze...

anonimowy ile ci płacą z te teksty? Troszkę się zapętliłeś w tej nienawiści ;-)

pretm pisze...

Po pierwsze dziękuję za wykład o obrażaniu innych urozmaicony tekstami w stylu "popaprańcu" i "jesteś prostackim, zaperzonym pisomatołkiem". Bardzo ciekawie to wyszło.

Po drugie oczywiście, że nie porównywałem zjednoczenia Europy do faszyzmu, tylko przytoczyłem jedno z haseł zachęcających do udziału w Paradzie skonstruowane identycznie do tego, które mi się z nim skojarzyło.

Po trzecie widzę, że filozofia Kalego ma się całkiem dobrze w twoim wydaniu, bo Władysław Bartoszewski ma prawo (czego ja mu nie odbieram) do opisywania legalnie wybranej władzy tym hasłem, ale ja już nie mam prawa go użyć, bo "żaden ustrój nie daje ci prawa do obrazania uczuć innych".

O żadnej "partii niebieskookich blondynów" nie pisałem. Po prostu szukanie "prawdziwych europejczyków" wydaje mi się absurdalne. Tak samo jak szukanie np. "prawdziwych Polaków".

Anonimowy pisze...

Czym innym jest obrażanie pryszczatego gostka, który z piwem w ręku wypisuje bzdury w internecie, a czym innym porównywanie przez tego palanta, w kraju tak mocno dotknietym przez faszystów, światełko nadziei na normalność którą wnosi UE do tego tragicznego dla naszego narodu wydażenia.

I nie odwracaj teraz kota ogonem, tylko przeproś.

pretm pisze...

"wydażenia." To chyba chodzi o wydarzenia jeżeli już.

I nie mam zamiaru za nic przepraszać, bo widocznie nie zrozumiałeś, że żadnego porównania nie było.

Ale dziękuję też za ten pokaz fanatyzmu, który jak widzę napędza ciebie do wypisywania o palantach. To jest ten euroentuzjazm?

Anonimowy pisze...

I co Pretm? Jesteś już teraz zadowolony? Myslisz że własnie wygrałeś z przeciwnikiem, bo dałes mu popalic przyłapując go na błedzie ortograficznym????

Wejście Polski do UE, jest najwiekszym osiagnięciem naszego kraju na przestrzeni wieków.

I śmianie się z ludzi, którzy się z tego cieszą oraz robienie sobie żartów z ich haseł i na siłę porównywanie ich do haseł jednej z najwiekszych w historii świata zbrodni, to cios ponizej pasa.

I jesli piszesz takie słowa:
"I nie mam zamiaru za nic przepraszać, bo widocznie nie zrozumiałeś, że żadnego porównania nie było." - to oznaczać to może tylko jedno!!! Że nie zauważyłeś buraku, że własnie zrównałeś w ten sposób te dwie sprawy. I nie jest ważne, co miałes na mysli jak to pisałeś, tylko to co Ci z tego klepania po klawiaturze wyszło. A wyszła psia kupa!

Miłego pisania. A i jakbyś miał zamiar sprawdzać mi błedy, to jeśli masz takie uprawnienia, to bądź tak miły i je od razu popraw.

pretm pisze...

Że nie zauważyłeś buraku, że własnie zrównałeś w ten sposób te dwie sprawy.

Możesz mnie obrażać do woli, ale nie zmieni to faktu, że (tak jak napisałeś) zażartowałem sobie z nadętego hasła, a nie porównywałem zjednoczonej Europy i faszyzmu. Co starasz mi się wmówić od kilku godzin. I staje się to nudne.

"przyłapując go na błedzie" "błędzie" jeżeli już :) Myślisz, że nie mam niczego lepszego do roboty, niż poprawianie twojej ortografii?

Anonimowy pisze...

Cytat: "
Wejście Polski do UE, jest najwiekszym osiagnięciem naszego kraju na przestrzeni wieków."

Czy Ty uczyłeś się w ogóle historii Polski? Bo nie wierzę, że nie potrafisz podać nic sensowniejszego.

Anonimowy pisze...

anonimowy to prawdziwy jewropejczyk ;-)

Anonimowy pisze...

ta wspólna Europa to mit utrzymywany na zamówienie rządzących, podobnie jak cuda naszego premiera

Anonimowy pisze...

Jaki energiczny atak ratuszowego wykształciula! Dołożył "ciemnym, zacofanym pisuarom", tzn. mysli, ze dolozyl. Dolozyl po swojemu, tak jak najlepiej potrafil, jak dziadzio bartoszewski (mala litera nieprzypadkowo), ryczac z peolskiej trybuny "matoły, dewianci, bydło". Takie ciekawostki ze świata "zamozniejszej i lepiej wyksztalconej czesci spoleczenstwa". Tak dobrze wyksztalconej, ze niektorzy zostali mianowani "profesorami" majac w kieszeni tylko maturę. Pretm, spuść wodę po tamtym najmicie i pisz swoje.

Anonimowy pisze...

Ale agresywny (anonimowy) gostek. Popisał się erudycją, polotem i głównie kulturą słowa. Cały PełOwiec. A najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że jemu się wydaje, iż przynależy do elity - elity intelektualnej, co uprawnia go do traktowania z góry innych, tych gorszych, nieoświeconych. I to pozwala mu używać obelżywych słów. Po prostu rasa wyższa - pewnie niebieskooki wysoki blondyn. A jaki znawca gramatyki - ho, ho, mucha nie siada :o)
Pozdrawiam PRETM

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.