21 maj 2008

Hania w krainie wysokościowców.

Dzisiejszą wspólną konferencję Hanny Gronkiewicz Waltz i architekt Zahy Hadid zapowiadano jako okazję do przedstawienia polityki Ratusza wobec budowy nowych wieżowców:
W trakcie spotkania Zaha Hadid przedstawi swój dorobek architektoniczny oraz projekt wieżowca, który ma stanąć w centrum Warszawy, a Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz omówi politykę władz Miasta w zakresie wysokościowców.
Źródło: Link do strony.

Jak na razie z relacji prasowych nie dowiedziałem się niczego nowego poza zestawem zaklęć o warszawskim Manhattanie i przełamywaniu "kompleksu Pałacu Kultury i Nauki".

Kilka cytatów z Pani Prezydent:
- Zawsze chciałam, żeby stolica była takim miejscem, gdzie konkurują architekci z całego świata i z Polski, zostawiając tu świadectwo swoich czasów, aby Warszawa stała się stolicą Europy XXI wieku. – powiedziała podczas konferencji prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz – Bardzo się cieszę, że stolica przyciąga architektoniczne sławy. Wyobrażam sobie, że będzie mała swój Manhattan, przełamujący kompleks Pałacu Kultury i Nauki.
Źródło: Link do strony.
- Warszawa musi wystrzelić w górę, bo tylko wtedy będzie mogła konkurować z europejskimi stolicami - uważa prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz - Waltz. Jej zdaniem powinniśmy się cieszyć, że zagospodarowaniem miasta interesują się architektoniczne sławy.
Źródło: Link do strony.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.