24 kwi 2008

Pani Prezydent "zaangażowała się w organizację".

Z serii "Czym zajmuje się Pani Prezydent", czyli Europejska Partia Ludowa (EPP) planuje start kampanii wyborczej do parlamentu europejskiego w Warszawie a według Dziennika Hanna Gronkiewicz Waltz zaangażowała się w organizację tej imprezy:
(...) Na miejsce dwudniowych obrad, w których weźmie udział przeszło tysiąc delegatów z całej Europy, wyznaczono Salę Kongresową. W tej samej sali, w której za PRL odbywały się zjazdy komunistów, przemawiać będą kanclerz Niemiec, prezydent Francji i premier Włoch. Wystąpi przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso i szef europarlamentu Hans-Gert Poettering.

(...) Na kongresie w stolicy bardzo też zależy prezydent Warszawy Hannie Gronkiewicz-Waltz, innemu czołowemu politykowi PO, która zaangażowała się w organizację zjazdu. Kongres prawicy byłby największą imprezą w Warszawie przed Euro 2012 i przyniósłby miastu rozgłos.

Zjazd tak wielu zachodnich polityków na miesiąc przed wyborami do Parlamentu Europejskiego to też szansa na sukces Platformy, która należy do EPP.

Źródło: Jędrzej Bielecki, Eurogiganci w Warszawie, dziennik.pl, link do strony.

Jak nie ma innych sukcesów to i zlot kilku polityków organizujących kampanię wyborczą jest przedstawiany jako nieprawdopodobne wydarzenie.

A jeżeli chodzi o "największą imprezą w Warszawie przed Euro 2012" to na tą chwilę, największą zapowiadaną imprezą ma być EuroPride 2010.

4 komentarze:

Marcin Gałązka pisze...

Może przy okazji tej imprezy poprawią wreszcie nawierzchnię ulicy Emilii Plater.

pretm pisze...

Emilii Plater jest do modernizacji w ramach przygotowań do Euro wraz z parkingiem podziemnym. Planowane termin prac to 2009 - 2011 a koszt to 150 milionów zł.

Anonimowy pisze...

a od kiedy HGW reprezentuje prawicę?

Anonimowy pisze...

Pani Hania reprezentuje prawice, bo PO to partia prawicowa, zalozona m.in. przez prawicowego dzialacza komunistycznego Olechowskiego, prawicowy pseudonim operacyjny "Must". Innym znanym prawicowcem z tej kamaryli jest niejaki Dowald Tusk, kierownik nocnej zmiany, ktora przeprowadzil z kompania prawicowych watazkow, takich jak TW Bolek, TW Leopold, TW Beatus i wielu, wielu innych.

Dzialalnosc prawicowa pani Hani zostala doceniona juz przez poprzedni prawicowy rezim (dzialajacy do 1989), ktory w nagrode za niezlomna prawicowa postawe dal pani Hani paszport, pieniadze i wyslal na zagraniczne stypendium, podczas gdy lewaccy wywrotowcy zbierali wtedy lomot zomowskimi palkami.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.