8 kwi 2008

Pani Prezydent wysyła dziennikarzy do ołówków.

Potencjalne problemy z bliską sercu inwestycją, na której ma zarabiać koncern ITI? No to trzeba się tłumaczyć w stacji TVN24. Pani Prezydent nie dopuszcza żadnej dyskusji na temat budowy nowego Stadionu Legii.
- Czasami mam wrażenie, że "Gazeta Wyborcza" chce wystartować na stanowisko prezydenta Warszawy, ale takie prawo prasy. W kwestii budowy stadionu Legii robimy swoje. - powiedziała w TVN Hanna Gronkiewicz-Waltz. Prezydent stolicy odniosła się w ten sposób do doniesień prasowych, w których kwestionowana jest umowa miasta z właścicielem klubu z Łazienkowskiej.

- Nie mamy żadnej wiedzy o tym, aby koszt budowy miał wzrosnąć do pół miliarda złotych. Gazeta chyba musi kontaktować się z firmami, które biorą udział w przetargu, ponieważ do nas nie dotarły żadne takie sygnały. Radni przeznaczyli na budowę obiektu ponad 360 mln złotych. Proponowałabym raczej, aby redaktorzy "Gazety Wyborczej" wzięli ołówek i jeszcze raz policzyli koszty - dodała prezydent.
Źródło: Link do strony.

Pani Prezydent zapomniała, że o możliwym wzroście kosztów budowy stadionu tydzień wcześniej pisało Życie Warszawy. Teraz Życie Warszawy robi za tą dobrą gazetę a Wyborcza za złą?

Co nie zmienia faktu, że w mojej opinii Seweryn Blumsztajn popełnił błąd pisząc "Radni Warszawy mogliby choć raz wykazać się odwagą i odmówić zgody na wydawanie monstrualnych pieniędzy na złą piłkę nożną i rozwydrzonych chuligańskich kibiców." Bo nie o kibiców tutaj chodzi, tylko o interesy ITI:
(...) Mariusz Walter, wiceprezydent grupy ITI, od 2004 r. domaga się od ratusza wybudowania dla Legii nowego stadionu wzorem innych miast, np. Kielc. – Musimy grać przy Łazienkowskiej – powtarza Walter, który szacuje, że klub za utrzymanie miejskiego obiektu (rachunki m.in. za energię, czystość, ochronę) będzie płacić rocznie ok. 10 mln zł.

Nieoficjalnie pracownicy klubu przyznają, że ITI chce średniego stadionu na wyłączność, aby móc na nim organizować dochodowe imprezy transmitowane przez TVN. Stadion Narodowy byłby na takie cele za wielki i zbyt rozbudowany. Architekci i urbaniści uważają bowiem, że obiekt dla reprezentacji powinien być wielofunkcyjny, by można było na nim organizować także np. zawody lekkoatletyczne, a w przyszłości nawet olimpiadę.
Źródło: M Szczepaniuk, Politycy: przenieśmy Legię na Stadion Narodowy, Rzeczpospolita.

Czy ktoś słyszał, żeby Pani Prezydent tłumaczyła się tak np. z braku lokalizacji dla Szpitala Południowego czy możliwych opóźnieniach w budowie centralnego odcinka II linii metra? No właśnie.

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Granda, dość niszczenia miasta!
Zrezygnowano z tramwaju na Tarchomin, wcześniej z metra - a wszystko to było na pięknych obrazkach przedwyborczych.
Cała kasa zarezerwowana dla Waltera.
CBA - do akcji.

Anonimowy pisze...

Czyje media tego władza...

Anonimowy pisze...

ale ze GW chciałaby wygrać następne wybory - to prawda. HGW juz wie, ze GW podjela decyzje o jej dekapitacji. Pytanie - kim bedzie kandydat GW???

Anonimowy pisze...

Na bazie wysiedlen Obywateli RP z ich prawnie zajmowanych mieszkan na Starej Ochocie w Warszawie, rozpoczynamy ogólnoposka akcje pod hasłem "Nie będzie rząd pluł nam w twarz"
Komitet Sprzeciwu Obywatelskiego
BASTA

Anonimowy pisze...

dodałbyś misku że jakos Poznan stac na przebudowe stadionu Lecha tak samo jak Krakow na przebudowe stadionu Wisly, dodałbys ze jak kazda inwestycja -kiedys sie zwroci
moglbys tez dodac ze pan Blumsztajn urwal chyba z jakiegoś Pcimia skoro twierdzi ze miastem rządza kibice Legii .
ponadto moglbym dodac ze Legia juz 20 lat czeka na stadion z porządnego zdarzenia a jako symbol Warszawy to chyba sie jej należy

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.