5 kwi 2008

O "wciąż nie ma lokalizacji dla Szpitala Południowego".

Najnowsze doniesienia medialne o przygotowaniach do budowy Szpitala Południowego oraz przypomnienie deklaracji z kampanii wyborczej i czerwca 2007.

Kampania wyborcza 2006:
Rozpoczniemy budowę nowego szpitala dla Ursynowa ze zintegrowanym systemem Ratownictwa Medycznego dla całego miasta oraz oddziałami chirurgii ogólnej, ortopedii z pododdziałem neurochirurgii, oddziałem wewnętrznym z pododdziałem kardiologicznym, oraz oddziałem intensywnej opieki medycznej.
Źródło: Program Platformy Obywatelskiej dla Warszawy na lata 2006-2010.

Czerwiec 2007, czyli deklaracje Pani Prezydent na Dniach Ursynowa:
W wakacje zapadnie konkretna decyzja o lokalizacji Szpitala Południowego, który powstanie na warszawskim Ursynowie - powiedziała prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jak podkreśliła, do końca roku powstanie projekt szpitala.

- Mamy nadzieję, że do końca 2011 roku szpital będzie ukończony - dodała.
Źródło: Link do strony.

Kwiecień 2008, czyli co zostało zrobione:
Wciąż nie wiadomo, kiedy ruszy budowa Szpitala Południowego na warszawskim Ursynowie. Jak poinformował wiceprezydent stolicy Jarosław Kochaniak, koszt budowy placówki będzie co najmniej dwa razy większy, niż planowano.

(...) Z przeprowadzonych analiz przedstawionych przez Kochaniaka wynika, że wybudowanie szpitala u zbiegu ul. Płaskowickiej i ul. Pileckiego we wskazanym wcześniej terminie, czyli do 2011 r., jest mało prawdopodobne.

Jak podkreślił, lokalizacja ta koliduje z planami budowy południowej obwodnicy miasta. - Połowa działki zostanie przejęta przez Główną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad na planowaną obwodnicę - powiedział Kochaniak. Po drugie - jak wskazał - teren ten należy do Skarbu Państwa i jest w użytkowaniu wieczystym SGGW. - Ponadto do tej nieruchomości zgłoszono roszczenia - poinformował.

(...) Ursynowscy radni PiS oraz "Naszego Ursynowa" ostro skrytykowali wystąpienie Kochaniaka.

- To, co usłyszeliśmy, jest tragiczne. Okazuje się, że wciąż nie ma lokalizacji dla Szpitala Południowego. To, że będzie tam droga ekspresowa, było wiadomo od lat. Nie można było tych rzeczy sprawdzić wcześniej? - dopytywała radna Katarzyna Polak (PiS).

Z kolei Piotr Guział z klubu radnych "Nasz Ursynów" skrytykował dyrektor miejskiego biura polityki zdrowotnej Elżbietę Wierzchowską. - Pani Wierzchowska zawiodła na całej linii, oszukała radnych i mieszkańców Ursynowa - powiedział.

Radni PO bronili obecnych władz miasta, wskazując, że problemy przy realizacji inwestycji wynikają m.in. z błędnych decyzji poprzednich władz stolicy, gdy komisarzem miasta był Kazimierz Marcinkiewicz (wówczas PiS).
Źródło: Link do strony.

To wszystko wina PiSu, bo przecież PiS nadal rządzi w Warszawie, i to całe zło utrudnia życie Dream Teamowi z Ratusza. Czy ktoś jeszcze to kupuje?

1 komentarz:

slime-x pisze...

Oddawaj, Waltz, kasę publiczną. Szpital to se sami zbudujemy, jak nam będzie potrzebny.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.