14 kwi 2008

O "urzędnicy słuchali, jak postępować w kontaktach z dziennikarzami i mediami."

Dzisiejszy Super Express opisał szkolenia zorganizowane przez Gabinet Prezydenta dla stu urzędników, zorganizowane nad Zalewem Zegrzyńskim.

Fragmenty z artykułu Super Expressu Urzędasy trwonili nasze pieniądze nad Zegrzem:
Około stu urzędników pojechało na szkolenia do luksusowego hotelu w Zegrzu. Spędzili cały dzień i noc nad Zalewem Zegrzyńskim. "Przygotowanie do szkolenia nie jest trudne. Wystarczy zabrać wygodny strój i pamiętać, że głowa i serce to najważniejsze części ciała" - tak urzędników zapraszał na szkolenie gabinet prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz (56 l.).

(...) Całodniowe szkolenie zaczęło się od śniadania, później przez dwie godziny urzędnicy słuchali, jak postępować w kontaktach z dziennikarzami i mediami. Dopiero potem mieli czas na integrację, czyli tzw. szkolenie miękkie. Największa atrakcja czekała ich jednak wieczorem. O godz. 19 po "trudach" pobierania nauk na urzędników czekał wykwintny bankiet.

Obecnością zaszczyciła wszystkich sama prezydent. W restauracji z widokiem na Zalew Zegrzyński przeszkoleni już urzędnicy biesiadowali kilka godzin. Oczywiście wszystko na koszt podatników. Bo takie szkolenia są obowiązkowe, narzucone przez unijne dyrektywy.

- Przynajmniej raz w roku musimy organizować takie szkolenie. Takie są wytyczne - tłumaczy rzecznik Ratusza Tomasz Andryszczyk (27 l.).

Nocleg w dwupokojowym pokoju to koszt ok. 250 zł, obiadu - 40 zł, kolacji nawet 150 zł. Do tego koszty wynajęcia sali szkoleniowej - jakieś 1500 zł. Jeśli doliczyć transport, to razem jedno takie szkolenie kosztowało Ratusz około 50 tys. zł.
Źródło: Link do strony.

To, że trzeba było zorganizować szkolenie to jeszcze zrozumiem. Ale wyjazdowe szkolenie dla stu urzędników w temacie jak postępować w kontaktach z dziennikarzami i mediami?

Jak widać, dla tej administracji najważniejsze jest jak ją przedstawiają w prasie, a nie faktyczne wyniki.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Faktyczne wyniki są mierne. Tak jak mierna jest ta władza.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.