23 kwi 2008

O "jesteśmy ambitni i się postaramy".

Wypowiedź Pani Prezydent o możliwości zrealizowania centralnego odcinka drugiej linii metra na Euro 2012, którą cytuje portal MM Warszawa.pl:
- Gdy skończymy pierwszą linię metra, od razu zabieramy się za budowę centralnego odcinka drugiej linii – zapowiedziała prezydent. - Przetarg jest ogłoszony, jego zakończenie planujemy na koniec kwietnia. Wtedy też ogłosimy, kto będzie wykonawcą projektu. Czy zdążymy na Euro 2012? Na pewno jesteśmy ambitni i się postaramy – dodała.
Źródło: Link do strony.

Już nie "ma być gotowa tuż przed 2012 rokiem" jak Pani Prezydent mówiła kilka dni temu, tylko "jesteśmy ambitni i się postaramy".

A przy okazji otwarcia nowej stacji dowiedzieliśmy się, że Ratusz opracowuje bardzo ważne scenariusze:
Wiceprezydent miasta Jacek Wojciechowicz na sesji Rady Warszawy w czwartek zapowiadał otwarcie: już za dwa dni. Według naszego informatora, w ratuszu powstał wtedy scenariusz.

W sobotę na stację Słodowiec prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz miał wwieźć Robert Jaryczewski, który wygrał konkurs na najlepszego maszynistę na konferencji MetroRail 2008 w Kopenhadze.
Źródło: Konrad Majszyk, Następna stacja: Słodowiec!, Życie Warszawy, link do strony.

Kiedy otwierane będą następne stacje proponuję pójść krok dalej i w ramach scenariusza uwzględnić wjazd na nową stację kolejki, w której zamiast maszynisty siedzi sama Pani Prezydent.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.