7 kwi 2008

Nie, bo to jest zbyt atrakcyjna działka.

W nawiązaniu do problemów ze znalezieniem nowego miejsca dla sortowni Stowarzyszenia "Niepełnosprawni dla Środowiska EKON".

Mały fragment a dużo wyjaśnia, czyli artykuł Ostatni dzwonek dla mrówek z gazety Echo Miasta:
Miasto nie chce zrealizować uchwały przyjętej 21 września 2006 roku, na mocy której EKON miał dzierżawić teren przy ul. Mortkowicza 5 przez 25 lat. - Działka jest zbyt atrakcyjna, żeby mogła zostać wydzierżawiona na tak długo prywatnej firmie - twierdzi Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady Miasta. - Poza tym we wniosku złożonym przez EKON był błąd. Źle wpisano wielkość działki.

Teraz miasto chce wydzierżawić tę działkę Miejskiemu Przedsiębiorstwu Oczyszczania, które w tej chwili zajmuje atrakcyjny teren przy Polach Mokotowskich. - Nie dostaliśmy od miasta żadnej decyzji w tej sprawie, a więc nie mamy podstaw do komentowania - wyjaśnia Wanda Hałatienko, rzecznik prasowy MPO.
Źródło: Stefan Wroński, Ostatni dzwonek dla mrówek, Echo Miasta, link do strony.

Nie chodzi więc o dokumentację, ustalenie opłaty za dzierżawę czy inne wymagania formalne. Stowarzyszenie starając się o nowy teren zwróciło uwagę Ratusza na działkę, która nie może się zmarnować pod jakąś tam sortownię zatrudniającą osoby niepełnosprawne.

A jeszcze lepiej będzie, gdy zwolni się teren MPO przy Polach Mokotowskich. To co deweloperzy lubią najbardziej.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Napisałem o tym dziś na salonie24 i podałem linki do Ciebie ale zdaje się, że już u mnie byłeś.

Pozdrawiam.

pretm pisze...

Witam,

Tak czytałem i dorzuciłem komentarz.

To dobrze, że trochę osób się tym interesuje, pomimo zastrzeżeń zgłaszanych pod Twoim postem na s24.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.