1 kwi 2008

Lobby żoliborskie opóźniło Most Krasińskiego?

Autor artykułu Mosty później z Życia Warszawy prezentuje informację, według której Ratusz opóźnił projektowanie Mostu Krasińskiego po naciskach lobby władz Żoliborza:
(...) Już wiadomo, że o kilka miesięcy opóźni się za to projektowanie Trasy mostu Krasińskiego – dwa km dla aut i tramwajów między pl. Wilsona a Jagiellońską warte ponad 600 mln zł. Do wczoraj francuska pracownia projektowa Systra powinna złożyć w ZDM kompletną dokumentację projektową, ale tego nie zrobiła. Dlaczego?

Jak tłumaczy Marecki z ZDM, zmieniła się koncepcja. Wzdłuż Wisłostrady ma powstać ponad 200-metrowa estakada. Drogowcy planują też całkowicie zlikwidować niebezpieczne wygięcie jezdni obok Spójni, zbudować wygodniejszy niż teraz zjazd w ul. Gwiaździstą i nowy dojazd do Cytadeli.Konieczność przeprojektowania Wisłostrady może być tylko wymówką. Sprawa wynikła już kilka miesięcy temu.

Według naszego informatora, ratusz uległ lobbingowi władz Żoliborza, które nie chciały, żeby Krasińskiego powstał przed Północnym (wtedy część ruchu z mostu Grota jechałaby przez tę dzielnicę). – Jesteśmy od projektowania, a nie od rozgrywania. ZDM rozszerzył zakres zamówienia, stąd zmiana terminu – ucina Jacek Poniewierski z Systry.
Źródło: Konrad Majszyk, Mosty później, Życie Warszawy, link do strony.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

mnie to wkurza, że bierzemy tę brudną kasę z tej UE na te przebudowy.
Myslę że Polacy maja swój honor i od homoseksualistów, lesbijek i niewiernych nie powinni brac tej jałmuzny. Bo to nic innego jak nędzne ochłapy rzucane nam przez UE za wyprzedaz naszej Ojczyzny.

I po tym co zamierza dzis poprzeć moja do tej pory partia PIS, przestaję na nich głosowac.
Mam nadzieję ze Ojciec dyrektor szybko zawiąże własną partię, która bedzie potrafiła strzec naszego kraju i dbac o jego interesy.

pretm pisze...

Słabe.

Anonimowy pisze...

wkurzony anonimie

Nie zauważasz, że duża część tej kasy jest nasza, bo ją wcześniej od nas wzięli? Może nawet cała...

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.