14 kwi 2008

Już wydaliśmy 1.28 miliarda zł na inwestycje Euro 2012. Podobno.

Zbliża się czas podsumowania pracy Ratusza w ramach przygotowań Warszawy do Euro 2012.

Jak przykryć fakt, że w raportach UEFA Warszawa jest w grupie ryzyka czy, że termin budowy centralnego odcinka drugiej linii metra jest według ekspertów zagrożony (lub jak napisała Gazeta Prawna: "Z listy planowanych inwestycji przed Euro 2012 możemy już w zasadzie wykreślić budowę drugiej nitki metra w Warszawie")?

Rozpoczął wiceprezydent Jacek Wojciechowicz twierdząc, że na projekty inwestycyjne kluczowe dla Euro 2012 miasto wydało już 1.28 miliarda zł:
16 kwietnia urzędnicy ratusza przedstawią raport podsumowujący pierwszy rok przygotowań Warszawy do Euro 2012

Mówi Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent Warszawy ds. inwestycji: - W 2007 roku zaczęliśmy szereg kluczowych dla Euro 2012 projektów inwestycyjnych. I to jeszcze zanim dowiedzieliśmy się, że Polska będzie organizatorem mistrzostw. Wydaliśmy na nie 1,28 mld zł, czyli ponad 50 proc. więcej niż w 2006 roku. Dziś zdecydowana większość miejskich projektów jest już na etapie projektowania lub wyboru generalnego wykonawcy. W tym roku rozpoczniemy budowę mostu Północnego i drugiej linii metra, zakończymy prace przy pierwszej linii. Będziemy też kontynuować budowę tras Siekierkowskiej i Świętokrzyskiej, węzła komunikacyjnego Marynarska. Do 2012 roku na pewno chcielibyśmy zdążyć z oddaniem mostu Północnego, drugiej linii metra, trasami Siekierkowską i Świętokrzyską i układem obwodnic.
Źródło: Katarzyna Kazimierowska, Eurorocznica z projektem Narodowego, Echo Miasta, link do strony.

1.28 miliarda zł? To są wszystkie wydatki inwestycyjne miasta w roku 2007, czyli każda inwestycja w tym roku miała być podobno związana z Euro 2012. Wymiana estakad Wisłostrady na Bielanach, czy wydatki związane z dokończeniem pierwszej linii metra? To wszystko było na Euro 2012.

Nie do końca zgodne z rzeczywistością, w której niektóre procesy inwestycyjne trwają latami i trudno je skojarzyć z Mistrzostwami Europy? Co z tego, pod warunkiem, że się ładnie sprzeda w gazetach. Mam nadzieję, że dziennikarze nie dadzą się na to nabierać.

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Pretm, w rzetelność dziennikarzy to był nie wierzył.
Niestety :-(
Jak zwykle się okaże, że bufet wydał 1.28 mld na euro 2012.

Anonimowy pisze...

pierdy jakieś tu piszesz

Anonimowy pisze...

wydali, wydali i juz robia trzecia linie metra, dwa mosty, a takze powstaje linia tramwajowa w kierunku tarchomina. jak mozecie tego nie widziec :)))

pretm pisze...

@anonimowy

Może jak czegoś nie zrozumiałeś to trzeba wyjaśnić?

Anonimowy pisze...

może... to wyjasnij proszę

pretm pisze...

No to napisz czego nie zrozumiałeś.

Anonimowy pisze...

nie rozumiem ... co mam napisać?

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.