7 mar 2008

Weekendowo, czyli jest sukces Pana Dyrektora.

Tak ładnie Andrzej Golimont (radny SLD, były dziennikarz "Trybuny" i "NIE") chwalił Jarosława Jóźwiaka (p.o. zastępcy dyrektora Gabinetu Prezydenta) na Radzie Warszawy i puszczał do niego oko, że też postanowiłem coś pozytywnego o Panu Dyrektorze napisać.

Wreszcie Jarosław Jóźwiak, jeden z najbliższych współpracowników Pani Prezydent odniósł sukces (po serii porażek z zawiadomieniami do prokuratury): Pomnik Ludwika Waryńskiego stanie na Woli.

W kwietniu dyrektor Jóźwiak zapowiedział:
Stawiamy Waryńskiego - zapowiada Jarosław Jóźwiak, wicedyrektor gabinetu prezydent Warszawy.

Ludwik Waryński przeszedł wstępnie pozytywną weryfikację w IPN, co zdecydowanie zwiększyło jego szanse powrotu na cokół. SLD chce ustawić pomnik w parku Szymańskiego. Radni PiS zapowiadają stolikowe akcje protestacyjne.
Źródło: Iwona Szpala, Masowe prześwietlanie Ludwika Waryńskiego, Gazeta Wyborcza, link do strony.

I pomnik będzie:
Spiżowe popiersie Ludwika Waryńskiego powróci na Wolę. Stanie u zbiegu ulic Kasprzaka i Bema. W przyszłym tygodniu uchwałę w tej sprawie podejmą radni dzielnicy.

O ponowne wystawienie na widok publiczny popiersia przywódcy Proletariatu zabiegał Paweł Pawlak, działacz SLD, wiceburmistrz Woli. - Waryński to osoba, która wiele wniosła w walkę robotników o ich prawa - ocenia Pawlak. - Został pojmany przez carat, wtrącony do Szlisselburga i wykończony.

XIX-wieczny socjalista należy do bohaterów Pawlaka: - I tak powinien traktować tę postać każdy szanujący się człowiek lewicy - doradza partyjnym kolegom.
Źródło: Michał Wojtczuk, Iwona Szpala, Pomnik Ludwika Waryńskiego wróci na Wolę, Gazeta Wyborcza, link do strony.

Ile miasto wyda na bohatera "szanujących się ludzi lewicy"? Według Wyborczej w okolicach 150 tys zł.

Ostatnio dużo o pomnikach w Warszawie:

Życie Warszawy: Spór o papieski krzyż.

Dziennik: Warszawa nie ma na mundur dla Kościuszki.

Gazeta Wyborcza: Klon Kościuszki w miejscu "utrwalaczy"

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Jak weekendowo to weekendowo:
*
Po Warszawie krąży plotka
Komorowski wygrał w totka!
Z Rossem spółkę założyli
I Jamajkę wykupili...

Anonimowy pisze...

@anonimowy.
Jak słyszę, że politycy w totka trafili to od razu myślę o b.prezydencie W-wy z PO i jego fortunie z giełdy a tak naprawdę dobrze rozglądam się jaka ustawa przeszła ostatnio w sejmie i kto na niej zyskał.

Anonimowy pisze...

@anonimowy.
Jak słyszę, że politycy w totka trafili to od razu myślę o b.prezydencie W-wy z PO i jego fortunie z giełdy a tak naprawdę dobrze rozglądam się jaka ustawa przeszła ostatnio w sejmie i kto na niej zyskał.

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.