13 mar 2008

W POLiDzie kryzys?

Dokładnie rok temu uroczyście podpisano porozumienie programowe Platformy i LiDu. Zamiast uroczystych obchodów, uścisków i innych uprzejmości, mamy kłótnie o podwyżkę biletów komunikacji miejskiej.

Co prawda nie pierwszy raz w prasie możemy poczytać o zastrzeżeniach LiDu do podwyżki, ale pierwszy raz padły słowa "kryzys w koalicji".

Polecam dzisiejszą Wyborczą i artykuł "Koalicja rozwiedzie się przez bilety?". Fragment:
Kryzys w warszawskiej koalicji PO-LiD. Oba ugrupowania od trzech miesięcy kłócą się o wysokość podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej. Wczoraj znów się w tej sprawie nie dogadały i podważają sens dalszej współpracy.

(...) - Lewicowi radni chcą sobie naszym kosztem zyskać sympatię najbiedniejszych. Ale tak łatwo nie będzie. Muszą się z nami liczyć. Poza tym propozycja LiD kompletnie rozwali ustalony już budżet - mówił po wczorajszym posiedzeniu klubu PO jeden z radnych PO.

Równie oburzeni są działacze LiD. - Najłatwiej sięgać do kieszeni warszawiaków. Przecież Warszawa nie jest biednym miastem. Dziś będziemy tę sprawę jeszcze dyskutować, ale nie złamiemy się. Podwyżki w wersji PO nie poprzemy - mówią.

I dodają: - To już nie doraźny spór, ale poważny kryzys w koalicji. Nie po raz pierwszy urzędnicy prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz (PO) dają nam do głosowania projekt, którego nie akceptujemy. Jeśli to się nie zmieni dalsze działanie warszawskiej koalicji PO-LiD stanie pod znakiem zapytania.
Źródło: Dominika Olszewska, Jan Fusiecki, Koalicja rozwiedzie się przez bilety?, Gazeta Wyborcza, link do strony.

Najwyraźniej Platforma zapomniała, że w sondażach może mieć poparcie w okolicach 60%, ale w Radzie Warszawy do samodzielnej większości jednak trochę brakuje.

A tak było pięknie w POLiDzie.


1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Hanna Gronkiewicz-Waltz ukarana grzywną

Wojewódzki Sąd Administracyjny wymierzył prezydent Warszawy 5 tys. zł grzywny za nie wykonanie wyroku tego sądu z 2006 r.
O ukaranie Hanny Gronkiewicz-Waltz wystąpiła rodzina byłych właścicieli kamienicy przy ul. Chmielnej 16, która od wielu lat stara się o jej odzyskanie. W 2006 r. WSA uchylił odmowne decyzje prezydenta Warszawy dotyczące zwrotu nieruchomości i nakazał zajęcie się sprawą.
Pani prezydent nic w tej sprawie nie zrobiła. Przepisy przewidują możliwość ukarania organu, który nie wykonuje wyroku sądu administracyjnego.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.