28 mar 2008

Tydzień złych wiadomości (a to i tak były tylko cztery dni).

Dawno już nie pamiętam tygodnia, w którym pojawiłoby się tyle niepokojących informacji. Dla przypomnienia:

Życie Warszawy (kolejny artykuł w tym temacie na przestrzeni ostatniego miesiąca) i eksperci w artykule Euro bez dróg i nowego metra przewidują, że szanse na zakończenie centralnego odcinka metra do rozpoczęcia Euro 2012 są minimalne. Apelują nawet o plan awaryjny.

Zapowiedź sądowych protestów w przetargu na budowę nowego stadionu Legii i scenariusz wzrostu budżetu projektu do pół miliarda zł. Życie Warszawy i Stadion Legii do sądu.

Prasa przyjrzała się również Warszawskiemu Parkowi Technologicznemu i wyszło na to, że Ratusz rozważa rezygnację z inwestycji. Więcej w Życiu Warszawy w Nauka bez centrum. Zainteresował się też portal tvn24: Nie będzie warszawskiej Krzemowej Doliny.

Telewizyjny Kurier Warszawski poinformował, że wystąpią opóźnienia w projektowaniu Mostu Krasińskiego, co spowoduje, że nie zostanie zakończony do 2010 roku. A po sprostowaniach ZDMu z poprzedniego tygodnia, dzisiaj dziennik Polska powtórzył, że Most Północny będzie gotowy do końca 2011 roku, czyli plus rok w stosunku do harmonogramu. Więcej w Most Północny ożywi Młociny.

Jeden z urzędników Ratusza zamiast pogodzić się z tym, że mieszkańcy, którzy chcą instalacji Dotleniacza na placu Grzybowskim mają inne zdanie niż jego i dyskutować na argumenty rzuca zdania "Mieszkańcy nie mogą, ot tak, przychodzić sobie na pl. Grzybowski i go zawłaszczać." i "To, co tam zrobiono w ubiegłym roku, było kuriozalne: trawka, staw, pływające kaczuszki. Jak na wsi, a to przecież centrum miasta". Dialog społeczny nie ma co.

Więcej w artykułach Gazety Wyborczej Ten wsiowy Dotleniacz - mówi miejski urzędnik (ten cytat jest akurat niezbyt dokładny) i Rośnie spór o Dotleniacz na pl. Grzybowskim.

I żeby było jeszcze gorzej to Gazeta Wyborcza napisała dwa dni temu tak:
Ekipa Hanny Gronkiewicz-Waltz gospodarowała w 2007 r finansami niewiele lepiej niż nieudolni urzędnicy Lecha Kaczyńskiego - wynika ze sprawozdania zaprezentowanego wczoraj komisji rewizyjnej Rady Warszawy.
Źródło: Jan Fusiecki, Ratusz nie korzysta z koniunktury gospodarczej, Gazeta Wyborcza Stołeczna, link do strony.

Niewiele lepiej od "nieudolnych urzędników" poprzedniej ekipy (to może nie byli tacy nieudolni skoro mają wyniki podobne do Dream Temu z PO)? To musiało niektórych w Ratuszu zaboleć.

No i Pani Prezydent na koniec tygodnia się rozchorowała.

Dobrze, że już weekend.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Owszem to musiała zaboleć ... w końcu są najlepsi ;)

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.