29 mar 2008

Rzeczpospolita o Pani Prezydent.

Jakiś czas temu dziennik Polska nazwał Panią Prezydent "Carycą Stolicy", teraz Rzeczpospolita (z pomocą Elżbiety Jakubiak) dorzuciła "Królową Warszawy".

Taki jest tytuł artykułu autorstwa Igora Janke opisujący rządy Hanny Gronkiewicz Waltz. Artykuł dostępny jest na stronach Rzeczpospolitej w Królowa Warszawy.

To duży tekst, więc wybrałem tylko jeden fragment:
Hanna Gronkiewicz-Waltz, od kiedy rządzi w mieście, nie ma lekkiego życia. Choć Platforma jest przez dziennikarzy traktowana ze sporą pobłażliwością, to nie wiedzieć czemu nie dotyczy to pani prezydent Warszawy. W Internecie pojawiły się poświęcone jej blogi, złośliwe filmiki. Po wpisaniu w Google frazy „Bufetowa” i „Gronkiewicz” wyskakuje 15 tys. linków. Ale co zadziwiające, przede wszystkim jest atakowana przez naczelny organ walki z Kaczyńskimi – „Gazetę Wyborczą”.

Z czego to wynika? Współpracownicy pani prezydent twierdzą, że są nieustannie atakowani przez dwie niechętne im grupy: pisowców i byłych piskorczyków. Obie te grupy mają niezależnie od siebie inspirować dziennikarzy.
Źródło: Igor Janke, Królowa Warszawy, Rzeczpospolita, link do strony.

Według współpracowników Pani Prezydent mamy biedny atakowany Ratusz przez okropnych dziennikarzy inspirowanych przez złych polityków. No nawet wzruszyłbym się, gdybym tylko nie pamiętał jak ci sami współpracownicy Pani Prezydent chętnie biegali do tych samych okropnych dziennikarzy z kwitami na Lecha Kaczyńskiego.

W rzeczywistości jest tak, że jak przykładowo popatrzy się na ten tydzień, to nie jest winą dziennikarzy, że pojawiają się problemy np. z terminami centralnego odcinka metra czy zwiększonymi kosztami budowy nowego stadionu Legii. Oni tylko o tych problemach piszą.

I jeszcze jedna mała uwaga:
Blog HGW Watch, na którym można znaleźć wszelkie informacje na temat działalności pani prezydent, wywołuje w ratuszu wiele emocji. Ale pani prezydent godzi się z jego istnieniem. – Nie po to walczyłam o wolność, żeby mieć pretensje, że ktoś pisze blog na mój temat – mówi. Ale zastanawia się, czy stoją za tym działacze PiS, czy piskorczycy. – Jest zbieżność z pojawianiem się wpisów w blogu a późniejszymi akcjami politycznymi PiS – przekonuje. Wątpi, czy rzeczywiście istnieje taki ktoś jak „Pretm”.
Źródło: Igor Janke, Królowa Warszawy, Rzeczpospolita, link do strony.

Poszukiwania prowadzone przez dwóch orłów wywiadu zapowiadane w listopadowym artykule Wyborczej nie zakończyły się sukcesem, ale nadal Ratusz nie przestaje w wymyślaniu legendy. Do tej nieprawdziwej, że mogę być z PiSu już się przyzwyczaiłem, ale, że mogę być piskorczykiem to dla mnie nowość.

Szczególnie, że krytykowałem Pawła Piskorskiego za pomysły ze sprzedaniem terenu na którym ma powstać Centrum Naukowego Kopernik. Zabawne.

Co jeszcze warto dzisiaj przeczytać?

Gazeta Stołeczna potwierdza opóźnienia z Mostem Krasińskiego w Poślizg z mostem Krasińskiego, Północny będzie wcześniej. To wcześniej oznacza oczywiście wcześniej niż Krasińskiego. I jeden optymistyczny artykuł o zapowiadanych weekendowych remontach Wyjątkowo dużo szybkich remontów ulic.

W Życiu Warszawy polecam czołówkę, czyli Miliony na Miasteczko o tym jak Ratusz może zapłacić deweloperowi ponad 100 milionów zł za grunty pod drogi w Miasteczku Wilanów. Jest też komentarz Jak robić biznes, to tylko w Wilanowie. Sprawa była już opisywana prawie rok temu, relacjonowałem w Miasto na pomoc Świątyni Opatrzności czy Prokomowi?

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

>> Do tej nieprawdziwej, że mogę być z PiSu już się przyzwyczaiłem, ale, że mogę być piskorczykiem to dla mnie nowość

Ja tam się dziwię, że ustalenie powiązań między PiSem a PiSkorczykiem zajęło co poniektórym aż tyle czasu ;-)

Anonimowy pisze...

Po długiej przerwie odwiedziłem ponownie portal poświęcony warszawskiej bufetowej i ze zdumieniem stwierdzam, że ta kreatura wciąż absorbuje uwagę skąd inąd poważnych ludzi. Jeszcze wczoraj dałbym głowę, że HGW to był tylko zły sen.
Dziękuję Ci, HGW watch. Rób swoje. Niech Twoja czujność nie ustaje.
Pozdro!

pretm pisze...

:) Dzięki i pozdrawiam.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.