17 mar 2008

Po targach MIPIM 2008.

Miasto podsumowało udział Warszawy na targach rynku nieruchomości MIPIM 2008 w Cannes a Pani Prezydent "zmęczona i zachrypnięta, ale zadowolona" udzieliła wywiadu gazecie Echo Miasta.

Fragment z informacji prasowej umieszczonej na stronach miasta:
Dziś kończą się trwające od 11 marca największe europejskie targi rynku nieruchomości – MIPIM. Ich tegoroczna edycja przyciągnęła ponad 28 tysięcy ludzi - inwestorów, deweloperów, przedstawicieli samorządów i mediów. W targach udział wzięła Prezydent m.st. Warszawy - Hanna Gronkiewicz - Waltz.

Przedstawiciele ratusza przez cztery targowe dni promowali miasto wśród międzynarodowych inwestorów. Goście odwiedzający warszawskie stoisko zainteresowani byli przede wszystkim budową obiektów hotelowych, biurowców, mieszkań a nawet szpitali.

(...) Hanna Gronkiewicz-Waltz wskazała na przewagi konkurencyjne Warszawy wobec innych stolic w regionie – ilość przestrzeni do inwestowania, ilość terenów zielonych w centrum oraz ogromny kapitał ludzki, jakim dysponuje stolica Polski. Prezydent Warszawy podkreśliła także, że w stolicy szybko wzrasta ilość pozwoleń na budowę, opisała szacowane na ponad 15,3 mld złotych inwestycyjne plany ratusza do 2012 roku i nakreśliła priorytety przed EURO 2012.

Mówiła o tym, jak zarządzanie budżetem i polityka finansowa mogą wspierać rozwój metropolii, opisała też udział stołecznego ratusza w ekologicznej inicjatywie C40. Duże emocje wywołał temat polityki miast wobec wysokościowców. W trakcie debaty Hanna Gronkiewicz-Waltz stwierdziła, że „Pałac Kultury nie może na zawsze pozostać najwyższym budynkiem Warszawy”, co wzbudziło duży entuzjazm wśród jej uczestników.
Źródło: Link do strony.

Biorąc pod uwagę to, że byli tam głównie inwestorzy i deweloperzy to nie trudno o entuzjazm do wysokościowców.

Pani Prezydent też podsumowała swoją obecność w Cannes. Cały wywiad dla gazety Echo Miasta jest dostępny w Dobrze, że pojechałam.

Przed targami Pani Prezydent udzieliła wywiadu Życiu Warszawy (Z czym do Cannes), a portal tvn24.pl pokazał wizualizacje Warszawy, która były prezentowane na targach (Tak ma wyglądać stolica).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.