14 mar 2008

Po głosowaniu nad podwyżką cen biletów.

I byłoby na tyle jeżeli chodzi o ogłoszony wczoraj kryzys w polidowej koalicji, czyli podwyżka cen biletów została przegłosowana z uwzględnieniem sugestii LiDu.

Nowe ceny, które będą obowiązywać od czerwca można znaleźć w Nowe ceny biletów.

Jak podwyżka to i różne reakcje w prasie.

Już kilka miesięcy temu przychylnie o podwyżce pisał Jarosław Osowski w Gazecie Stołecznej w Albo podwyżka, albo cięcia w komunikacji. Dwa dni temu dyskutował z argumentami lewicy w Jazda lewicy z darmowymi biletami.

W podobnym tonie pisał Konrad Majszyk z Życia Warszawy w Kto tak naprawdę płaci za autobusy.

Z drugiej strony Super Express i Fakt.

Wczoraj w Fakcie pojawił się artykuł Stop drogim biletom! a dzisiaj Super Expressu podniósł poprzeczkę w napiętnowaniu radnych i w efekcie możemy przeczytać artykuł Skandal. Bilety drożeją! i To oni podnieśli ceny biletów. Lista hańby.

Lista hańby według Super Express to oczywiście lista radnych, którzy zagłosowali za podwyżką. Gazeta nie tylko opublikowała ich adresy mailowe (są dostępne w BIPie), ale i numery telefonów komórkowych z tekstem: "Teraz możesz zadzwonić do nich i powiedzieć, co o tym sądzisz. Niech teraz oni wytłumaczą się nam, dlaczego sięgnęli do naszego portfela."

Autor artykułu zdecydowanie przesadził. Szczególnie, jeżeli nie są to służbowe telefony komórkowe Radnych (takich nie ma w BIPie). Ale przynajmniej nie opublikowano zdjęć Radnych z apelem, aby czytelnicy przeprowadzili „poważną rozmowę” w sprawie podwyżki z radnym, którego spotkają na ulicy.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Ten pomysł aby opublikować zdjęcia radnych,nie jest taki całkiem głupi.
Może zaczeli byliczyć sie z mieszkańcami miasta trochę.Co przyjdzie nowy urzędas do ratusza to bierze się za majstrowanie przy komunikacji.Może sie "wykazać"premię wziąć.Jeszcze żeby pomieszkał trochę w Wa-wie,ale nie, zawsze z awansu społecznego.U niego na wsi to jeden PKS dziennie jeździł, a w Warszawie, dwa na godzinę to rozpusta!
Pozdrawiam autora strony.
fillip2

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.