5 mar 2008

Odmowa wszczęcia śledztwa w sprawie wydatków reprezentacyjnych.

Pamiętacie zawiadomienie Ratusza złożone do Prokuratury Okręgowej na początku stycznia w sprawie nieprawidłowości przy wydatkach reprezentacyjnych Lecha Kaczyńskiego? Dla przypomnienia:
Służbowe wyjścia do restauracji, sponsorowanie bankietów i wydatki ze złotych kart VISA na kwotę przekraczającą milion złotych, to - według Hanny Gronkiewicz-Waltz - przejawy niegospodarności, jakich miał się dopuścić jej poprzednik Lech Kaczyński i jego podwładni. Złożyła w tej sprawie doniesienie do prokuratury.

- Zarzuty dotyczą braku procedur, czyli tego w jaki sposób można wydawać publiczne pieniądze - powiedział w TVN24 wicedyrektor Biura Prezydenta Warszawy Jarosław Jóźwiak. Według niego, chodzi m.in. o niejasne opisy faktur. Niejasności dotyczą wydatków na kwotę 2 mln. zł, spośród 3 mln zł, ktore zostały przeznaczone na fundusz reprezentacyjny.
Źródło: Link do strony.

Świeżutka informacja (pytałem o decyzję mailowo wczoraj) ze strony Prokuratury Okręgowej, zamieszczam w całości:
Komunikat Prokuratury Okręgowej w Warszawie

W związku z licznymi zapytaniami, pochodzącymi od przedstawicieli mediów Prokuratura Okręgowa w Warszawie informuje, że dniu 25 lutego 2008 r. wydane zostało postanowienie sygn. VI Ds. 6/08 o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie:

1. niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień w okresie od października 2003 r. do października 2005 r. w Warszawie przez funkcjonariuszy publicznych: Prezydenta m. st. Warszawy i Dyrektora Biura Prezydenta Urzędu m. st. Warszawy poprzez zaniechanie wydania polecenia opracowania zasad określających realizację zadań o charakterze reprezentacyjnym, akceptowanie wydatkowania funduszy w niezgodzie z zadaniami określonymi w ustawie samorządowej, doprowadzenie do bezprawnego, niecelowego i bezzasadnego wydatkowania funduszy o charakterze reprezentacyjnym, i działanie w ten sposób na szkodę interesu publicznego, czym doprowadzono do powstania szkody w mieniu samorządowym w wysokości nie mniejszej niż 1 930 463,62 zł, tj. o czyn z art. 231 § 1 kk;

2. ukrycia bądź zniszczenia w okresie od 07 kwietnia 2005 r. do dnia 19 lutego 2008 r. w Warszawie dokumentu w postaci listy osób uczestniczących w pielgrzymce do Rzymu na uroczystości pogrzebowe Papieża Jana Pawła II, tj. o czyn z art. 276 kk.

Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania przygotowawczego w niniejszej sprawie z uwagi na niestwierdzenie nieprawidłowości, skutkujących zaistnieniem podejrzenia popełnienia czynu zabronionego.


Postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa nie jest prawomocne.


Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej
w Warszawie
Katarzyna Szeska
Źródło: Link do strony.

A oto poniżej główny hakowy z Ratusza, który z taką dumą pokazywał kwity na Lecha Kaczyńskiego:I co Panie p.o. Wicedyrektora? :)

PS A teraz poczekamy, czy decyzja Prokuratury będzie miała tyle samo miejsca w mediach, co oskarżenia HGW pod adresem Prezydenta Kaczyńskiego. Polecam szczególnie przyglądanie się TVN24.

21 komentarzy:

Anonimowy pisze...

turabura gdzie jesteś?
No POkemony co wy na to? Słucham...

Anonimowy pisze...

A w TVP , POLSACIE , RMF , Gazecie Wybiorczej i innych polskojezycznych mediach cisza.

Anonimowy pisze...

A ten hakowy to gej? Ja sie tylko pytam! Nie żebym miał cos naprzeciwko, ale kto pyta nie zabłądzi...

Anonimowy pisze...

Ja też cichośc słyszę, Donek milczy, Julka milczy...
Ludzie ! Jutro będzie, że PiS jest zły!

Anonimowy pisze...

Wg mnie głównymi hakownicami były nie-dama HGW i Julcia-pozłacana fląderka PO.Ten hakowy to typowy aparatczyk, wykonujący nadgorliwie polecenia, żeby na jakiś konkursik pod siebie zasłużyć.

Anonimowy pisze...

a mój kolega - zwolennik PO - był z lekka oburzony - bo mu wyszło, że prokuratura jest propisowska i słucha się Kaczora

pretm pisze...

Bez dyskusji o orientacjach poproszę.

pretm pisze...

@agx

Jaka jest najczęstsza reakcja na problemy HGW?

Ukryci agenci PiSu w Ratuszu przeszkadzają biednej Pani Hani.

Anonimowy pisze...

bardzo trafne tezy... szczegolnie koniec..

Anonimowy pisze...

Nie ma sie czym podniecac, sitwa sie bawi naszym kosztem.

Mowiac szczerze to od dawna juz nie traktuje tego rzadu, poprzedniego i wszystkich roznej masci politykow w naszym kraju jako Polakow. Nie mamy nawet na kogo glosowac, nie bede glosowal na naszych wrogow.

Knesejm obradowal ostatnio nad ksztaltem TVP. Abonamentu juz od dawna nie place. Jak beda chcial sobie puscic dezinformacje to wlacze film SF, chociaz one sa czasem bardziej rzeczywiste od tego co sie dzieje w naszym kraju.

Mam nadzieje ze wiecie co oznaczalo zapalenie menory w sejmie pare tygodni temu? Byla ona zapalana w klilku panstwach na swiecie. Oficjalna wersja to Pokonanie syryjczykow, a nie oficjalna, ze kraje te sa pod wplywem zydostwa.

Judeopolonia wcale nie jest mitem, jest realnym zagrozeniem dla Polski i Polakow. Dlatego tak zaciekle sa zwalczane srodowiska patriotyczne. W ich miejsce nie rzadko powstaja atrapy naszpikowane sluzbami.

pozdrawiam.

Troche rozbudowalem komentarz do tej notki :)

Anonimowy pisze...

nie znam uzasadnienia decyzji prokuratury ale jest ona wręcz prezentem dla wszystkich nieuczciwych samorządowców i rządzących w Polsce. Wystarczy nie tworzyć zasad rozliczania wydatków i przy płaceniu prosić o niejasne opisy na fakturach -np. "usługa gastronomiczna" zamiast "wódka sobieski 3 szt" albo "usługa rekreacji" zamiast wiadomo czego z salonu masażu. Jeżeli HGW liczyła na medialny szum to się grubo przeliczyła, bo prokuratura (może poza ziobrową) nie lubi być narzędziem w rękach polityków.

Z przykrością stwierdzam też, że komentarze nie służą komentowaniu ale opluwaniu i lżeniu ludzi o innych poglądach. Jeżeli jesteś właścicielem tego blogu to powinieneś takie wpisy usuwać - niech się frustraci wyżywają gdzie indziej.

pretm pisze...

Jeżeli jesteś właścicielem tego blogu to powinieneś takie wpisy usuwać - niech się frustraci wyżywają gdzie indziej.

Uwaga na górze przy wpisywaniu komentarzy:

"Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów."

Zwróciłem uwagę, że dyskusja nie powinna dotyczyć czyjejś orientacji a wcześniej zwracałem też uwagę, że o "Żydach" nie dyskutuję.

Anonimowy pisze...

@Pretm

hehe jak to o żydach nie dyskutujesz?

a HGW to kto niby? Chrześcijanka z dziada pradziada? Jak już o niej piszesz to czemu nie wspomniałeś o jej pochodzeniu? Tylko w naszym kraju nie podają pochodzenia osób publicznych. To świadczy kto nami rządzi i ze nie mamy nic do gadania tak naprawdę. Nie zastanawiało Cię nigdy dlaczego tak sie dzieje? Dlaczego nie napiszesz ze HGW jest z pochodzenia żydówką? Pisz wszystko jak już prowadzisz o niej bloga, nie chcemy pól prawd którymi karmią nas od lat.

pretm pisze...

a HGW to kto niby? Chrześcijanka z dziada pradziada?

A co to ma do rzeczy w codziennym zarządzaniu Ratuszem? Według mnie mało i dlatego nie zajmuje się pochodzeniem czy czyjąś orientacją.

Anonimowy pisze...

Uwaga!!!
Przepraszam wszystkich stałych stałych i rzeczowych gości tego bloga, a także samego autora - za komentarz do dziwnie sztucznych i antysemickich haseł nijak się mających do poziomu i tematów poruszanych w tym miejscu.CZY WY GNOJE NIGDY SIE NIE NAUCZYCIE KULTURY DYSKUSJI?

JUŻ RAZ POJAWIŁ SIE TU JEDEN "KOMBATANT" WALKI Z FASZYZMEM ... CO CIEKAWE CECHOWAŁA GO TA SAMA UMIEJĘTNOŚĆ UMIESZCZANIA KOMENTARZY NA TEMAT :)


Z POWAŻANIEM

żyd - kaczysta

Anonimowy pisze...

@Pretm

ma i to bardzo duzo...wbrew pozora,
bo to oni rzadza Warszawa! (warszawka to - zydzi) Ta pani...HGW tworzy nowe miejsca pracy w ratuszu (calkiem zbedne)bo musi sie rozliczyc za pomoc Bermana vel Borowskiego. Sprawdz tych ludzi na ich nowych stanowiskach w rstuszu. Wyprowadzane sa pieniadze ktore mozna by spozytkowac dla dobra warszawy.

Zrozum mentalnosc i co kieruje takimi ludzmi. Pomoze Ci to w prowadzeniu tego bloga oraz zrewidujesz swoje poglady na pewne sprawy. Wiem ze musialy byc naciski na ciebie abys usunol ta "Bufetowa" z czolowki strony. Ale jak dasz palca wezma cala reke.

pozdrawiam :)

Anonimowy pisze...

Kilka ładnych latek pomieszkałem poza Polską(15). Bywałem w różnych sytuacjach. Pracowałem też fizycznie. W NY moimi szefami byli Żydzi, całkiem sympatyczni ludzie jeśli chodzi o uzgodnienia finansowe- uczciwi,no może trochę skąpi, ale nasi też tacy są. A jeśli chodzi o swoisty patriotyzm/nacjonalizm-zupełnie nieznośni. Czy mam im to za złe? Nie! Bo mają do tego prawo! Chciałbym też mieć u siebie w kraju prawo do tego samego.Do patrzenia i dobierania sobie wsółracowników i pod względem nacji, swiatopoglądu. Wcale się nie dziwię, że HGW zatrudnia "po kądzieli" to dobrze o niej świadczy i tak powinno być! Jest po prostu lojalna do tych środowisk które ją wypromowały.
A że jest PREZYDENTEM STOLICY? To czyja to wina???? WARSZAWIAKÓW którzy na nią głosowali. Kto robi z lisa strażnika kurnika???
Cóż, spodziewacie się, że żyd mając możliwość wybierze Polaka zamiast kogoś z swojej nacji??
Wolne żarty! To tak jakbym ja mając do wyboru katolika i wojującego ateistę wybrał tego drugiego lub wybór pomiędzy Rosjaninem,Niemcem a Polakiem wybrał kogoś z tych pierwszych. Po prostu bliższa ciału koszula. Inną sprawą jest, że nie wolno nam o tym mówić jest się wtedy "passe", Nawet bez wulgaryzmów, aluzji, wypominania wzajemnych wad i win zawsze się wtedy słyszy tekst o cyklistach, szowiniźmie, nacjonaliźmie, antyeuropejskości, wsteczniactwie itp.
Nie dziwię się też Pretmowi - wybrał ten wyższy cel,nie dyskutuje na tematy które z góry są skazane na społeczny ostracyzm.
Więc nie dziwić się należy HGW JA JĄ PODZIWIAM ZA TO, ŻE WIERZY W SWOJE ŚRODOWISKO ŻE W RAZIE CZEGO TO NIE DADZĄ JEJ "ZGINĄĆ" - I CHYBA MA RACJĘ.

Anonimowy pisze...

@ "darwinista/ci społeczny/ni"

Proponuję wizytę w jakimś portalu Wszechpolaków, bądź innych wygolonych neandertalczyków ...

jeśli nie jesteś/cie zainteresowani udziałem w dyskusji o sprawach istotnych dla Warszawy, np. działaniu organów samorządu, inwestycja, komunikacji oraz sprawach kulturalnych ...

Wpisy nie na temat, niczego nie wnoszą, więc nie ma sensu się do nich odnosić.

żyd - kaczysta

PS - Pozdrówcie Szefową, i zajmijcie się czymś sensownym w Ratuszu. ;)

Anonimowy pisze...

Widzisz Kaczysto, potwierdzasz to co napisałem:( to smutne. Nie wolno mówić otwartym tekstem. W tobie też odezwało się coś, co można zakwalifikować jako obronę nacji, obronę tych ludzi których z jednej strony atakujesz ale... jednocześnie nie zauważasz schematu który jest praktykowany. Nie zamierzałem i nie zamierzam nikogo obrazić z racji pochodzenia, ale czy nie wolno mi tego zauważyć? Jeśli odniosłeś się do mojego wpisu to ma się to nijak. Po pierwsze, nie mam wykształcenia; po drugie,nie moja opcja; po trzecie, wiek nie pozwalałby mi pracować w Ratuszu.
No tak, wisuję się jednak w szablon, człowiek bez wykształcenia, staruch a to jednoznacznie klasyfikuje mnie jako tępego nacjonalistę/mohera- wyznawcę o.Rydzyka. I na koniec, są w kraju trzeźwo myślący patrioci-Polacy pochodzenia żydowskiego np. prof Wolniewicz.
To tyle na temat rozatrywań z mojej strony tematu Polak/Żyd.
W tej kwestii wyczerpałem temat.

Anonimowy pisze...

Żołnierz Regana przeczytaj jeszcze raz post mgr-kaczysty bo widze ze nie zroumiałeś. I skad te pewnosc ze to CIebie pozdrawiał na koniec jako pracownika ratusza? Chodzi o to ze była jakas akcja z nimi związana tu na blogu

Anonimowy pisze...

Bardzo się cieszę, zwłaszcza z wyczerpania tematu ;)

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.