27 mar 2008

O WPT raz jeszcze.

O Warszawskim Parku Technologicznym i braku środków na inwestycję w jego infrastrukturę oraz o umieszczeniu inwestycji na liście rezerwowej projektów, które miały otrzymać wsparcie unijne, pisałem pod koniec lutego w Warszawski Park Technologiczny, żegnamy lokalizację na Łuku Siekierkowskim?

Dzisiaj Życie Warszawy w artykule Warszawa bez parku? pisze o problemach z inwestycją.

Czyja to ma być pośrednio wina? Według urzędnika z Ratusza oczywiście poprzednich władz miasta, które zostawiły projekt w "kiepskim stanie". Zwracam uwagę na to, że Pani Prezydent nic nie mówiła o kiepskim projekcie zostawionym po poprzednikach, tylko o braku środków na inwestycję w infrastrukturę.

Ale rozumiem, że bardzo dobrze ma się zasada zgodnie z którą, wszystko, co dobrego zrobili poprzednicy jest również sukcesem Pani Prezydent (odsyłam do podsumowania pierwszych 100 dni Hanny Gronkiewcz Waltz) a wszystko, co się nie udaje jest tylko oczywistą konsekwencją nieudolnych rządów kaczystów, bo aktualna władza nie ma z tym nic wspólnego.

Dodatkowo czasami dorzucana jest teoria (czytam pod niektórymi artykułami takie komentarze), że Pani Prezydent przeszkadzają ulokowani w Ratuszu pisowscy urzędnicy. Którzy pewnie tylko całymi dniami sabotują dobre intencje nowej ekipy.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Groteska nowej rzeczywistości w pełnej krasie ...
ale Ciii, bo
tylko "myślący" mogą mieć rację, nawet jeśli nie mają racji. ;)

Anonimowy pisze...

Przecież Pani prezydent nie rządzi dopiero sto dni, tylko grubo ponad czterysta!
I nic nie pchnęłła do przodu?

A podobno taka zdolna...

Anonimowy pisze...

Szkoda że nikt nie policzył jeszcze ile kosztowało miasto powołanie spółki, bo przecież Zarząd nie robił za minimalną krajową, po za tym pytanie, czy zarząd coś w ogóle robił.

Bez różnicy czy PiSowski cz Hankowski

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.