19 mar 2008

O "w szybkim czasie wyrównamy krzywe chodniki".

Znajomość programu wyborczego Pani Prezydent i jej obietnic z kampanii wyborczej przydała się redaktorom Gazety Stołecznej w artykule "Cała Warszawa wyłożona betonową kostką?".

Przypomniano Pani Prezydent jak kiedyś sprzeciwiała się szarej kostce betonowej na reprezentacyjnych ulicach miasta a teraz ZDM szarą kostkę układa na Świętokrzyskiej.

Dla przypomnienia co Pani Prezydent obiecała w temacie około chodnikowym, czyli fragment z programu wyborczego:
Z reprezentacyjnych warszawskich ulic pozbędziemy się tandetnej i szpecącej kostki brukowej typu bauma zastępując ją właściwymi dla takich miejsc eleganckimi płytami.

W szybkim czasie wyrównamy krzywe chodniki tak, by nie groziły kontuzją. Projektując i remontując ulice dopilnujemy, by nie tworzyły się na nich kałuże utrudniające jazdę kierowcom i ochlapujące przechodniów.
Cały fragment Eleganckie ulice jest przeuroczy:
Przy pomocy kilku skutecznych i wypróbowanych zabiegów przywrócimy miastu estetykę godną europejskiej stolicy. Zaprojektujemy ładne i funkcjonalne przestrzenie miejskie: skwery, parki tematyczne i pejzażowe, ulice i place miejskie. Będziemy dążyć by lokale znajdujące się na parterach ulicznych kamienic miały funkcje publiczne, usługowo-rekreacyjne (kawiarnie, sklepy) dzięki czemu martwe, nieprzytulne ulice nabiorą życia.

Położymy nacisk na budowę i renowację nadających klimat elementów "małej architektury" (ławki, słupy ogłoszeniowe, wiaty przystankowe, lampy etc.). Będziemy pilnować, by były stale zadbane.

Zbudujemy sieć mini obszarów rekreacyjnych: fontann, zdrojów z pitną wodą, skwerków z ławeczkami i ciekawie skomponowaną zielenią, placykami dla dzieci. Na wzór zachodni wprowadzimy powszechnie dostępne, żwirowe wybiegi dla psów, oraz kosze na psie nieczystości.

W całym mieście, a zwłaszcza w centrum postawimy kilkadziesiąt samospłukujących toalet dostępnych dla turystów oraz warszawiaków.
W tym temacie mogliśmy przeczytać o planowanym zakupie kilkudziesięciu nowych wiat przystankowych, które będą testowane przez rok (w Warszawie przystanków jest w okolicach 4 tysięcy). Więcej w Idzie wiosna, ale przystanki rozkwitną jesienią.

Miasto ma też w przyszłym roku ogłosić przetarg na dostawcę miejskich toalet. Mają być przed Euro 2012. Więcej w Urzędnicy myślą gdzie mógłbyś się załatwić.

4 komentarze:

Unknown pisze...

A propos przystanków - kto za nie odpowiada? Bo cholera mnie bierze jak czekam 15 minut na Poetów (przy Forcie Piontek). Ten przystanek (o ile można to tak nazwać) lada chwila się zawali. Czy ktoś go olewa, ponieważ raczej nie służy warszawiakom (bo w stronę Legionowa) czy dlatego, że to wyklęta Białołęka?

pretm pisze...

@Marta

Na mój gust to Zarząd Transportu Miejskiego powinien się tym przystankiem zainteresować.

Może warto, żebyś do nich napisała maila w wolnej chwili to i może się zainteresują.

Na tej stronie jest kontakt:
http://ztm.waw.pl/contact-r.php

Lub infolinia ZTM: 94-84

Unknown pisze...

Dzięki! Nie omieszkam napisać.
A korzystając z okazji - Wesołych Świąt i siły do dalszego tropienia warszawskich idiotyzmów. Pozdrawiam.

pretm pisze...

Dziękuję za życzenia i również życzę udanych Świąt (czyli tego co z nich jeszcze pozostało).

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.