3 mar 2008

O akcji "Dość chaosu, planuj z głową".

Stowarzyszenie Sąsiedzkie Włochy i Stowarzyszenie SejMisja rozpoczęły zbieranie podpisów pod petycją do Ministra Infrastruktury w związku z planowaną zmianą prawa w zakresie planowania przestrzennego i prawa budowlanego.

Fragment z petycji:
W związku z prowadzonymi pracami nad zmianą regulacji ustawowych w zakresie planowania przestrzennego i prawa budowlanego w kierunku liberalizacji, mającej na celu usuwanie barier budowlanych (szczególnie dla deweloperów), obywatele wnoszą do Pana Ministra o wysłuchanie wszystkich stron i bardzo staranne rozważenie racji przemawiających za koniecznością poszanowania w pierwszym rzędzie ładu przestrzennego i zasady zrównoważonego rozwoju.

Winny to być wartości nadrzędne wobec istniejącego już szaleństwa budowlanego (często oślepionych wizją przyszłych zysków) deweloperów, którym już ulegają urzędnicy przy wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy i niestety zaczynają ulegać urbaniści przy tworzeniu planów. Warszawa stanowi dobitny przykład zupełnie nieprzemyślanej polityki budowania zwłaszcza bloków na każdym wolnym skrawku ziemi i postępującego chaosu w strukturze przestrzennej.
Źródło: Link do strony.

O akcji "Dość chaosu, planuj z głową" można przeczytać na stronie petycja.org.pl Kopia petycji znajduje się tutaj.

Troszkę w innym kontekście, ale również interesująco w dzisiejszej Gazecie Wyborczej rozpoczęto cykl artykułów "5 grzechów warszawskich blokowisk" o nowych warszawskich osiedlach.

Pierwszy artykuł to "Nowa Warszawa, nowe blokowisko". Polecam, również w Kurierze Warszawskim o 18.00 będą materiały w tym temacie.

W tym miejscu warto przypomnieć o wizji Pani Prezydent, w której musimy jako miasto wspomóc budowę mieszkań dla 1.5 miliona nowych mieszkańców pod hasłem "Musimy budować".

Pisałem o tym w Wizja Pani Prezydent: 1.5 miliona nowych mieszkańców.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.