8 lut 2008

O "w nowych autobusach będą montowane kamery".

Do znudzenia piszę o monitoringu w komunikacji miejskiej i przypominam obietnicę Pani Prezydent z kampanii wyborczej:
Docelowo zamierzamy zainstalować kamery w każdym wagonie i autobusie, na przystankach i pętlach tramwajowych, na peronach i w miejscach dojścia do stacji kolejowych.
Dzisiaj kolejna zapowiedź Ratusza w tym temacie:
– We wszystkich nowych autobusach będą montowane kamery – zapowiedziała Ewa Gawor, dyrektor biura bezpieczeństwa. – Pojawią się też w tramwajach i metrze.

Urządzenia trafią do 150 pojazdów, które kupią w tym roku Miejskie Zakłady Autobusowe. Ratusz uzgodnił też z prywatnymi przewoźnikami obsługującymi miejskie linie, że monitoring zostanie zamontowany także w ich wozach.

– Kamery są już w 100 prywatnych autobusach, w kolejnych 100 będą od marca – mówi Leszek Ruta, dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej.

Na razie to i tak niewiele, bo tylko MZA dysponuje ok. 1400 autobusami, a kamery zamontowane są tylko w 50 solarisach.
Źródło: Rzeczpospolita, Pasażerowie bezpieczniejsi, link do strony.

2 komentarze:

Łukasz pisze...

"Docelowo" czyli nie ma określonej żadnej konkretnej daty?
Jest jakaś obietnica kiedy będą wszystkie autobusy wymienione?

Chyba nieekonomicznie jest jest montować monitoring do jakiegokolwiek obecnego autobusu, więc bardziej logiczne jest po prostu kupowanie nowych z od razu zaprojektowanym system

pretm pisze...

Jeżeli obietnica znajduje się w programie wyborczym zatytułowanym "Platforma dla Warszawy 2006 - 2010" to docelowo powinno oznaczać koniec kadencji.

Oprócz starych ikarusów do wymiany są przecież też autobusy, które nie są aż tak stare i do nich również przydałby się monitoring.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.