5 lut 2008

Nie wierzę, nie wierzę, nie wierzę.

Festiwal wystawiania świadectwa moralności Pani Prezydent przez członków PO w sprawie ustawianych konkursów trwa.

Wczoraj Sławomir Nowak w "Kropce nad i" najpierw powiedział, że nie wierzy w prawdziwość doniesień prasowych, a później dodał:
W kwestii wątpliwości związanych z konkursami w warszawskim ratuszu Nowak bez wahania wystawił Hannie Gronkiewicz-Waltz świadectwo moralności. - Jestem przekonany, co do dobrych intencji pani prezydent. To osoba nieposzlakowana i kryształowo uczciwa. Nie wierzę, że mogła nadużyć władzy – przekonywał. Obiecał jednak „przy najbliższej okazji” zapytać prezydent stolice o tę kwestię. Choć o jej niewinności jest przekonany.
Źródło: Link do strony.

Dzisiaj dołączyła Małgorzata Kidawa-Błońska:
(...) Współpracownicy prezydent stolicy upierają się, że wszystko jest w porządku. - Przeprowadziliśmy konkursy zgodnie z prawem - mówi Tomasz Andryszczyk, rzecznik ratusza. Ale zapowiada, że odpowie na wszystkie pytania Julii Pitery i NIK.

Inni politycy PO też stoją murem za Hanną Gronkiewicz-Waltz. - Nie wierzę, że prezydent miasta dopuściła się takich rzeczy. Po prostu nie wierzę. Ale takie doniesienia szkodzą partii, więc musimy to wyjaśnić - komentuje posłanka Małgorzata Kidawa-Błońska, szefowa warszawskiej PO.
Źródło: Dominika Olszewska, Jan Fusiecki, Konkursy Gronkiewicz-Waltz sprawdzi Julia Pitera, Gazeta Wyborcza, link do strony.

A Julia Pitera wysłała prośbę o wyjaśnienia do Pani Prezydent.

Hanna Gronkiewicz Waltz milczy. Przecież na urlopie nie będzie się zajmowała takimi błahostkami jak podejrzenia ustawiania konkursów w podległym jej Urzędzie.

12 komentarzy:

Geralt pisze...

Zapraszam do mnie, "Wykształciucha spojrzenie na dzisiejszą politykę" pokazuje w pełni jak PełOwcy widza sprawe Hani;)

Anonimowy pisze...

Niemniej miło, jak kropla drąży kamień ... :)

W końcu dyskusja, o robieniu sobie żartów z "bezsensownego" w ocenie "chłopców z ratusza" prawa... zaczęła się na tym serwisie.

Może bez emocji - zastanowimy się, jak delece może zepsuć człowieka wiara, że jest się z jedynie słusznego "kryształowego" ugrupowania ...

PO - powoli osiąga szczyty w zakresie gombromiczowskiej groteski ;)

Ot, taka ciamciaramcia ;)

Anonimowy pisze...

Dzisiaj w Polskim Radio (Schetyna). Generalnie na grzyba koinkursy i szafa gra:

J.K.: Panie premierze, czy w warszawskim Ratuszu dzieje się dobrze? Warszawskie media informują o tym, że ustawiane są konkursy pod konkretne osoby, prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz ustawia konkursy na stanowiska.

pozdrawiam
Bernard

G.S.: Ja uważam, że w Warszawie dzieje się, powiem szczerze, że bardzo dobrze, jak widzę, ile inwestycji jest rozpoczętych, jakie są zapisy, jak Warszawa robi w cudzysłowie „zamach”, ale taki pozytywny, dla warszawiaków na metro, na pieniądze europejskie, na inwestycje wielkie, to nigdy tego nie było. Więc tu oceniam Warszawę bardzo dobrze i zupełnie inaczej niż przez poprzednie lata. Natomiast ja powiem panu wprost – konkursy na najbliższych współpracowników, na stanowiska, które są związane z prezydentem, z osobą, która jest odpowiedzialna za projekt, w tym wypadku z prezydentem m.st. Warszawy, ja się dziwię, że narzucane są postępowania konkursowe, jeżeli tak naprawdę prezydent miast powinien pracować z ludźmi, których wybiera, z którymi chce współpracować. Nie powinien ich szukać, nie wiem, z rynku, ściągać z firm. To najbliższe otoczenie, któremu trzeba bezwzględnie ufać, z którym trzeba rozumieć się bez słów czasami, powinno być wskazane i wynikać z wieloletniej współpracy i zaufania.

J.K.: Ale jak już jest konkurs, to po co go ustawiać?

G.S.: Więc ja się dziwię i powiem szczerze, że samo to postępowanie konkursowe mnie dziwi. Jeżeli ustawiać... Znaczy ja znam tę tezę, czekam na odpowiedź ze strony Ratusza, ale tak jak powiedziałem, je uważam, że postępowanie konkursowe jest niezrozumiałe. Czy jest ustawiane? Niech obiektywnie zostanie to ocenione, czy ono jest ustawiane, czy nie. Ja uważam, że nie ma potrzeby, ponieważ wystarczyłoby wskazanie po prostu osoby, z którą chce się współpracować.

J.K.: Dzisiejsza Trybuna, strona 1 i pytanie dziennikarza do Jerzego Szmajdzińskiego, wicemarszałka Sejmu z Lewicy i Demokratów: „Jak to jest? Donald Tusk obiecywał Polakom pracującym za granicą tzw. abolicję podatkową, a LiD wykonuje za niego robotę i zgłasza w Sejmie ustawę w tej sprawie”.

Anonimowy pisze...

Do autora:
może ten artykuł warto zacytować:


http://www.czajka-protest.org/index.php?id=174


Podejrzewam, że sprawa Czajki będzie pierwszą wielką aferą w Ratuszu. CBA dobrze prześwietlając całą sprawę, ale od samego dna - czyli rezygnacji z tańszych metod oczyszczania, ale wejście poprzez potężne układy finansowe lobby mpwik w zupełnie bezsensowny projekt. Tu jest sedno - dalej to tylko kolejne kręcenie lodów. Woda i ścieki niedługo będą 7-krotnie droższe. Statystyczna rodzina zamiast płacić 50 zł/mies, zapłaci 350 zł/miesięcznie.
Ktoś taką potężną inwestycję musi zfinansować - 3 mld zł. Unia daje tylko 20% kosztów.

Anonimowy pisze...

I tu moim zdaniem Kaczyński miał rację mówiąc o 13 grudnia. PO mówi jedno, a robi zupełnie coś innego. żal mi tylko Polski.
Za komuny wszyscy wiedzieli, że to co media przekazują jest nieprawdziwe. Nauczyliśmy się czytac między wierszami, ale wszystko było jasne. Dzisiaj kupa zakłamanych, podwórkowych polityków robi wodę z mózgu młodym ludziom. Nie chodzi już nawet o to, czy Bufetowa lub inny Tusk zrobi coś pozytywnego -chodzi o chamstwo które staje się normą.
Smutno mi Boże...

Anonimowy pisze...

Jan-W i grupa trzymająca władzę w usenecie!!!!!!

Uwaga matrix nadchodzi!!!! Wiadoma grupa osób przejmuje kolejne uprawnienia do administrowania forum usenetu gazety !!! - dotyczy to kolejnych forów m. in. forum "Biznes" "Banki" oraz "Pieniądze". Wiem że są osoby czytajace to forum oraz pozostałe wymienione. Być moze przesadzam ale tam gdzie mamy doczynienia z polityką robi sie czesto niezłe szambo. Niechciałbym żeby ktos tu wtopił swoje pieniądze tylko dlatego że jakims rodzimym Bilderbergom marzy sie "new world order" i przejecie kontroli nad trescia wypowiedzi i sterowanie trescią forum. Niestety juz stało sie to z forum "Banki" - pozdrawiam i zapraszam do lektury komentarzy z artykułu:

http://hgw-watch.pl/2006/12/dziennik-metro-opni-most-pnocny-i.html

Anonimowy pisze...

Witam,
Nie jestem z Warszawy ale czytam tego bloga. To co tu czytam bardzo mnie denerwuje. To jest kpina z prawa i etyki. Ktoś kto zna trochę meandry tej sprawy (np. Pretm) powinien to zgłosić do prokuratury bądź nawet do CBA (mają tam formularz zgłoszeniowy). Polacy nie chcą być okłamywani i okradani!

Anonimowy pisze...

Trzymaj się PRETM!

SUper ten blog. Krótko za pysk ich trzymaj. Kaczora nikt nie pilnował i jakie zostawił bagno w Warszawie! Nic nie zrobił przez 4 lata, a potem uciekł.
Pilnuj jej, żeby nie przekręciła nas w ten sam sposób!!!

Anonimowy pisze...

Mala poprawka :) prezydentura Kaczora trwala troche krocej niz 4 lata:)

Anonimowy pisze...

Herox - Jan W(oyke) jest zanany z forum gazowni jako gorący orędownik PO i SLD.

fumfel pisze...

>>Kaczora nikt nie pilnował i jakie zostawił bagno w Warszawie! Nic nie zrobił przez 4 lata.

Czy wierzysz w to co piszesz? To ze media tego nie podawały nie znaczy ze nic nie zrobił, poczytaj sobie:


Przypomnienie kilku rzeczy z podsumowania kadencji 2002-2006 (dokument dostępny na stronach miasta):

- Muzeum Powstania Warszawskiego,
- Rozbudowa monitoringu miejskiego (z 96 kamer w 2002 do 234 kamer w 2006 tam gdzie instalowano kamery liczba przestępstw spadła o około 50%-70%),
- Prawie dwukrotny wzrost liczby funkcjonariuszy Straży Miejskiej i modernizacja samej Straży (zmiana priorytetów i odejście od zajmowania się tylko zakładaniem blokad na koła), patrole szkolne,
- Zwiększenie wsparcia finansowego dla policji np. sfinansowanie w latach 2004/2005 ponad 25 tys. dodatkowych patroli rocznie, w 2005 500 dodatkowych etatów policyjnych, kupienie dla policji nowoczesnego sprzętu,
- Podpisanie umowy na odbudowę Pałacu Saskiego, przygotowanie do budowy Centrum Naukowego Kopernik,
- Rewitalizacja Krakowskiego Przedmieścia (pierwsza część zakończona w tej kadencji),
- Podjęcie uchwały o rozbudowie stadionu przy ul Łazienkowskiej 3 (przeznaczenie pieniędzy w budżecie na 2006),
- Parkingi Park&Ride (Wilanowska-Włościańska-Połczyńska),
- Wydziały Obsługi Mieszkańców,
- Z inwestycji drogowych (część w trakcie realizacji): Budowa odc. II B Trasy Siekierkowskiej od ul. Bora-Komorowskiego do ul. Płowieckiej wraz z estakadami, Budowa Ronda Starzyńskiego z dwiema estakadami (Marcinkiewicz mógł wydać 2 miliony, aby praca nad jedną z estakad trwały 24/7) , Przebudowa Al. Jerozolimskich na odcinku od Ronda Zesłańców Syberyjskich do wiaduktów nad torami PKP, wzrost nakładów na remonty dróg,
- Wzrost nakładów inwestycyjnych na ochronę zdrowia (2003 to 10.3 milionów zł, 2006 to 89 milionów zł).

Anonimowy pisze...

trzeba dodac jeszcze estakade + te druga na Al. Jerozolimskich + zakupienie nowego taboru ZTM i SKM

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.