11 lut 2008

Katarzyna Munio (PO) o "rabunkowej polityce czynszowej miasta".

O sprawie wzrostu opłat czynszowych w lokalach na Starym i Nowym Mieście, Mariensztacie i Krakowskim Przedmieściu prasa pisała we wrześniu.

"Stowarzyszenie Prywatnych Przedsiębiorców Warszawskiego Traktu Królewskiego" wystosowało do Pani Prezydent list otwarty przypominając jej przedwyborczą zapowiedź, że "czynsze mogą rosnąć w uzasadnionych przypadkach o 30 – 40 % w skali roku". Dla niektórych przedsiębiorców miały wzrosnąć nawet do 300%.

Przedsiębiorcy z Traktu Królewskiego piszą do HGW.

Minęło pół roku i nic się nie zmieniło. Gazeta Wyborcza i Drastyczne podwyżki czynszów w Śródmieściu:
Przedsiębiorcy ze Śródmieścia protestują przeciwko podwyżkom czynszu za lokale użytkowe. Wielu z nich grozi plajta. Władze dzielnicy są niewzruszone.

Najemcy nie wytrzymują dyktatu miasta. Właścicielka sklepu z torbami przy Krakowskim Przedmieściu zlikwidowała interes. O powodach można przeczytać na plakacie, który zamiast towaru wisi w witrynie - urzędnicy podnieśli czynsz z 66 do 220 zł za m kw.

(...) Stowarzyszenie Prywatnych Przedsiębiorców Warszawskiego Traktu Królewskiego ocenia politykę miasta jednoznacznie: - Chcą się pozbyć długoletnich najemców. Zamiast nas będą tu sieciowe sklepy i restauracje.
Źródło: Małgorzata Zubik, Drastyczne podwyżki czynszów w Śródmieściu, Gazeta Wyborcza, link do strony.

I najciekawszy fragment:
W sprawie przedsiębiorców ze Śródmieścia jest gotowa interweniować radna Warszawy Katarzyna Munio (PO). - Ich rozgoryczenie wynika, powiem to otwarcie, z rabunkowej polityki czynszowej miasta - mówi. - Absolutnie się z nią nie zgadzam. Gdy słyszę o stawce 400 zł, jestem ciekawa, jak długo będzie ona płacona.

Jej zdaniem władze Śródmieścia i miasta powinny wziąć pod uwagę nie tylko zyski, ale zasobność portfeli warszawiaków: - Tak by mogli kupić na Starym Mieście bułkę i lody. Versace nie stworzy nam klimatu na Starym Mieście.
Źródło: Małgorzata Zubik, Drastyczne podwyżki czynszów w Śródmieściu, Gazeta Wyborcza, link do strony.

Bardzo dobrze, że Pani Radna będzie interweniować. Tylko gdzie była Katarzyna Munio we wrześniu, gdy przedsiębiorcy pisali list otwarty do Pani Prezydent? Kandydowała do Sejmu. Zamiast interweniować lepiej było siedzieć cicho, bo wypowiedzi o "rabunkowej polityce czynszowej miasta" mogłyby zaszkodzić jej partii.

Gratuluję Pani Radnej tej nowo nabytej odwagi.

19 komentarzy:

Anonimowy pisze...

jestem wyborca PO ale to co robi p.HGW przyprawia mnie o ogromne bole glowy (szczegolnie ustawianie konkursow do ratusza).
Mimo wszystko nie podoba mi sie ta PiSowska przybudowka w postaci bloga. jest az nadto oczywiste z jakich pieniedzy autor ma tyle zapalu na prowadzenie bloga.

pretm pisze...

Wow. A jakiś porażający dowód na potwierdzenie "jest az nadto oczywiste z jakich pieniedzy autor ma tyle zapalu na prowadzenie bloga"?

Anonimowy pisze...

Tommmekk- ty to mmmasz nosssaa!!! Oooddd rrrrazzzu wwwyyyczuułłeś Preeetmmmaa! Onnn mmmi odddpppala działłłkę zza teeennn wpisss pooopierrrająąącyyy PISSSS!!! A więcccc Twojjjaa teorrrriaaa sięę potwwwierrrrdzzza! BRAWO!

Anonimowy pisze...

Szanowny Pretm

wczuwając się w tok rozumowania @tommekk dowody są dwa: (1) bo tak; (2) bo to niemożliwe żeby mówić źle o PO tak za darmo.

pozdrawiam

Anonimowy pisze...

A ja popieram Tommmeka!

Pretm dostaje za to kasę! I jeszcze jest pedałem! To akurat wiem od mojego znajomego, który pracował u wojewody. Pretm pracował "pod" tym pisowskim wojewodą!

Anonimowy pisze...

Platformersi, jak zwykle, potrafią robic szmbo.
Córka mojej sąsiadki codziennie mnie informuje ile komentarzy napisała w ONECIE opluwając PIS. Uważa, że jestem zwolennikiem Platformy. Nie wiem jak jest teraz, ale w czasie kampanii wyborczej wraz ze swoim chłopcem pisała całymi dniami i wieczorami. Nie ukrywała, że robi to za pieniądze.

pretm pisze...

@Jasio

Gdzieś, kiedyś na jakimś forum, ktoś opublikował maila z okolic PO wzywającego ochotników do "akcji" internetowych w czasie wyborów.

Anonimowy pisze...

pretm jesteśmy z Tobą :-)

Anonimowy pisze...

wszystko to jedna i ta sama sitwa czosnkojadow, kiedy wreszcie do was dotrze ze oni tocza walke o wplywy miedzy soba? Wyrywaja sobie kawalki Polski jak psy mieso... Ale jeszcze sie boja ujawnic prawdziwe nazwiska. Pretm, wybacz, ale o tym trzeba zaczac pisac i mowic...
Jest gorzej niz zle z Polska.

ktory rzad pozowliby na opublikowanie bredni filosemity, klamcy i Polakozercy - grossa?! no? oczym to swiadczy? tak trudno sie domyslic?

http://gegenjay.wordpress.com/2008/01/20/strach-grossa-przed-polakami-czyli-czysta-prawda-o-grossie-filosemicie/
http://gegenjay.wordpress.com/

Anonimowy pisze...

Ojciec Dyrektor, już dawno o tym mówił w Naszym Radiu.
Żydokomuna ogarnia nasz kraj, a ludzie pokroju Gronkiewicz sa jawnym przykładem tego procederu.

Tak, jak piszesz Pretm, to oczywiste że Ona specjalnie podnosi te czynsze, aby pozbawic pracy prawdziwych Polaków. A jak już powywala w ten sposób wszystkich z tych sklepów, to czynsze zostana nagle obnizone (bo nie będzie chętnych) i wejdą tam żydzi.

Cieszę sie Pretm, że tyle piszesz o tej zmowie i tym układzie w Urzędzie Miasta!

Popieram!

pretm pisze...

"Cieszę sie Pretm, że tyle piszesz o tej zmowie i tym układzie w Urzędzie Miasta!"

Taka interpretacja to nadużycie.

Anonimowy pisze...

Czyli uwazasz że w ratuszu nie mamy do czynienia z układem?

pretm pisze...

Ja w takie układy:

"Żydokomuna ogarnia nasz kraj, a ludzie pokroju Gronkiewicz sa jawnym przykładem tego procederu."

nie wierzę.

Anonimowy pisze...

No Ok. Może i zbyt otwarcie to napisałem..., ale obaj wiemy o co chodzi:) nie?

Pisz dalej Pretm!
I nie daj się tej nagonce PO-wców:).
A ja Cię bedę w miare wolnego czasu wspierał.

Anonimowy pisze...

czy janusz jest nowym wcieleniem turabury?

w sumie całkiem sprytny zabieg by to był

Anonimowy pisze...

olać janusza

Anonimowy pisze...

Platforma Obywatelska ma tyle wspólnego z obywatelami co kiedyś Milicja Obywatelska. Żal mi warszawskich drobnych sklepikarzy których HGW Squad wywala ze sklepów, ale pewnie ogromna większość z nich głosowała na PO (jak wynika z podziału głosów w WWA) więc bardzo im tak dobrze. Innym współczuje..

Anonimowy pisze...

Mieszkam na Mokotowie. Właśnie dostałam podwyżkę czynszu w wys. 300%, czyli 6 zł za m2

Anonimowy pisze...

Mieszkam na Mokotowie. Właśnie dostałam podwyżkę czynszu w wys. 300%, czyli 6 zł za m2

Welcome to the real life...

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.