13 lut 2008

Bez przesady, czyli Super Express a "Zima w mieście."

Super Express w artykule Obniżcie nam ceny na ferie! apeluje o obniżenie cen warszawskich rozrywek w czasie ferii:
Rodziców nie stać na atrakcje dla dzieciaków.

Ferie zimowe dla wielu rodziców to powód do strachu, bo ich portfele z dnia na dzień są coraz chudsze. Dlaczego? Każda rozrywka kosztuje w stolicy horrendalne pieniądze. Urzędnicy, zróbcie coś z tymi cenami! Tak dłużej być nie może!

Ceny biletów po prostu przerażają, a jeśli chcesz miło spędzić czas z dwójką czy trójką szkrabów, prawdopodobnie splajtujesz.

(...) Cztery wnuczki Barbary Błażejczyk (58 l.) koniecznie chciały pójść wczoraj do kina na film "Zakochana". Kochająca babcia dała się namówić. Za cztery bilety ulgowe (po 15 zł) i jeden normalny (19 zł) zapłaciła 79 złotych! - Do tego dokupiliśmy popcorn i coca-colę i już wyszła okrągła sumka stu złotych. Kto to wymyślił takie ceny? Ludzie, dajcie żyć! - wykrzykuje pani Barbara.

(...) Dlatego "Super Express" apeluje do urzędników i właścicieli tych atrakcji, żeby wreszcie zwrócili uwagę na portfele rodziców i obniżyli ceny. Ferie muszą być szczęśliwe dla wszystkich dzieci!
Źródło: Sylwia Szwed, Obniżcie nam ceny na ferie!, Super Express, link do strony.

Rozumiem, że nie są to dla tych rodzin małe pieniądze, ale łatwo jest napisać taki tekst i apelować do urzędników o obniżkę cen, na które mają ograniczony wpływ. A przecież warszawscy urzędnicy wykonali już swoją pracę i za nasze pieniądze organizują akcję "Zima w mieście 2008":
Od 11 do 22 lutego dzieci i młodzież ze stolicy będą mogły uczestniczyć w wielu atrakcjach przygotowanych na tegoroczne ferie. Bogaty program „Zimy w mieście”, zapewnia udział w zajęciach oświatowych, wychowawczych, sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych. Odbywać się one będą w około 360 punktach przygotowanych w szkołach, w obiektach sportowych, domach kultury, klubach i innych placówkach.

- Dla dzieci i młodzieży przygotowujemy 15 tys. miejsc w punktach dziennego pobytu oraz 10 tys. miejsc w punktach specjalistycznych takich jak biblioteki, domy kultury i szkoły. Dodatkowo mamy ośrodki sportu i rekreacji, lodowiska, gdzie miejsca nie są limitowane.- poinformowała wicedyrektor Biura Sportu Barbara Krawczyk.
Źródło: Link do strony.

Miasto wyda na "Zimę w mieście" 4,5 mln zł.

Niech Super Express zamiast takich apelów poradzi swoim czytelnikom zapoznanie się z programem imprez na stronie www.um.warszawa.pl/zima2008 i jeżeli kogoś nie stać na to, na co ma ochotę, to może wybierze jakieś atrakcje z bezpłatnej oferty "Zimy w mieście".


2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Racja!

Czepiają się, a nie wiedzą że wszystko już i tak jest zorganizowane za naszą kasę jest.
I to jest granda, że HGW wydaje kasę na nie swoje dzieci! Może jeszcze owsiak zacznie zbierać na ferie? Nie!

mikon pisze...

http://www.monopolyworldvote.com/pl_PL/world
Głosujcie na WARSZAWE!!

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.