17 sty 2008

Smutna rzeczywistość kulturalna.

Katarzyna Kazimierowska w artykule Miasto nisko ceni IQ w gazecie Echo Miasta opisuje rozwój (lub raczej brak rozwoju) instytucji InfoQltura nadzorowanej przez miasto.

Kiedy powstawała w ubiegłym roku, InfoQlturę reklamowano tak:
IQ InfoQltura 2016 jest nowym sposobem komunikacji miejskiej - komunikacji kulturalnej. Warszawa to miasto o niespójnej, poszarpanej strukturze architektonicznej, społecznej i historycznej. Jest miastem, które poszukuje w kulturze nowej, dynamicznie kształtującej się tożsamości. Generuje zjawiska kulturalne, otwarte na wymianę, skierowane ku przyszłości.

Proponujemy miejsce kulturotwórcze i opiniotwórcze, budujące nowoczesny wizerunek Warszawy, jako miasta, którego potencjał kulturalny, dopiero nam się odsłania, także dzięki współczesnym technologiom i narzędziom medialnym. IQ to żywy puls miasta.
A na razie jest tak:
Zwolnienia pracowników, brak programu, a ostatnia aktywna w tym miejscu placówka -Telefoniczny Informator Kulturalny - od grudnia działa nielegalnie! Tak InfoQultura pomaga miastu w uzyskaniu tytułu Europejskiej Stolicy Kultury.
Źródło: Katarzyna Kazimierowska, Miasto nisko ceni IQ, Echo Miasta, link do strony.

Odsyłam do całości. Smutne.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

A co ma wspólnego bufet z kulturą?

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.