29 sty 2008

O "Mieszkańcy będą musieli jednak sporo poczekać."

Pani Prezydent obiecała w programie wyborczym budowę linii tramwajowej Żerań FSO - Nowodwory - Winnica. Tramwaje Warszawskie od marca 2006 posiadają gotowe Studium Wykonalności dla budowy tej trasy.

Tramwaj był też elementem pakietu dla mieszkańców Białołęki w zamian za rozbudowę oczyszczalni i budowę spalarni, który był ogłoszony w czerwcu 2007:
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przeznaczy ponad 80 mln zł na sieć wodociągową i kanalizację wokół Czajki. Ratusz stanie na głowie, by wreszcie zbudować most Północny (dziś otwarcie ofert na projekt przeprawy) z linią tramwajową do stacji metra Młociny. Ratusz obiecał też: linię tramwajową z Żerania do Tarchomina, Nowodworów i Winnicy, poszerzenie ul. Modlińskiej (na przełomie czerwca i lipca ma być wybrany wykonawca odcinka od ul. Aluzyjnej do granic miasta), szybką przebudowę ul. Płochocińskiej oraz Marywilskiej, nowe szkoły, przedszkola (są już pieniądze na projekt i przygotowanie do budowy trzech placówek), żłobek.
Źródło: Małgorzata Zubik, Ratusz: będzie spalarnia w Białołęce, Gazeta Wyborcza Stołeczna, link do strony.

Na początku stycznia Gazeta Wyborcza w Wilanów i Modlińska bez tramwajów napisała:
Do 2012 r. spółka Tramwaje Warszawskie za własne pieniądze ma zbudować tory na moście Krasińskiego i zmodernizować trzy inne trasy. Za nową linię na Tarchomin (po moście Północnym) zapłaci ratusz. Na razie nie będzie tramwaju do Wilanowa i prawdopodobnie wzdłuż Modlińskiej.
Źródło: Krzysztof Śmietana, Wilanów i Modlińska bez tramwajów, Gazeta Wyborcza, link do strony.

Jakie są reakcje mieszkańców?

Reakcje wśród mieszkańców i czytelników na przesunięcie w czasie linii tramwajowej od Żerania opisuje Echo Białołęckie w artykule Dwa metry autobusu zamiast tramwaju.

Fragment:
(...) Tymczasem swoje niezadowolenie z wycofania się miasta z pilnej budowy linii tramwajowej z Żerania do Winnicy mieszkańcy wyrażali w licznych telefonach i e-mailach do "Echa", a także na forach internetowych. Takie połączenie zostało zaplanowane w poprzedniej kadencji i miało być budowane już w tym roku. Niestety nie będzie.

Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Leszek Ruta zapewnia jednak, że mimo licznych problemów z zaprojektowaniem tramwaju na Modlińskiej i pogodzenia jego przebiegu z planowaną przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przebudową Trasy Toruńskiej, nie ma mowy o definitywnej rezygnacji z tej inwestycji. Mieszkańcy będą musieli jednak sporo poczekać. Tramwajem na Białołękę wcześniej dostaniemy się trasą poprowadzoną przez most Północny. - Wtedy na pewno sprawdzą się też długie autobusy, które zapewnią mieszkańcom szybką przeprawę przez Wisłę - dodaje Ruta.

(...) Szczególnie obrywa się ostatnio burmistrzowi Jackowi Kaznowskiemu. Nasi Czytelnicy nie owijają w bawełnę: - Wpuścił nas w kanał z bazarem na Marywilskiej! Miał za to dostać inwestycje. I co? Gdzie one są? Tramwaju nie będzie, a korki coraz większe!
Źródło: Agnieszka Pająk-Czech, Dwa metry autobusu zamiast tramwaju, Echo Białołęckie, link do strony.

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Wszystkie inwestycje dla Białołęki są po cichutku i powoli wycofywane. Zdrajca - burmistrz Kaznowski realizuje tylko interesy partyjniackie - uciszyć ludzi, zbudować Czajkę i spalarnię, przenieść bazar i zabrać pozostałe inwestycje.
Białołęka dalej nie da się robić w konia. Raz dała się oszukać, drugi raz (wybory parlamentarne) też dała się oszukać, ale trzeciego razu nie będzie.
Najpierw w referendum obywatelskim zostanie wydalony burmistrz.
W prokuraturze, ABW i CBA jest dobrze udokumentowane doniesienie na całą śmierdzącą sprawę Czajki - głowy na pewno polecą.
Brak jakichkolwiek konsultacji społecznych i rozmów, opłacanie dziennikarzy GW za propagandę kłamstw - to wszystko się zemści na bufetowej za jej butę i pychę.

Anonimowy pisze...

Herox jesteś znany na forum gazowni. Co Cię sprowadza w te strony ?

Anonimowy pisze...

Re zorba1:
sprowadza mnie "uwielbienie" dla bufetu i miłościwie jej usługującego burmistrza Białołęki.
Jest szansa, że uda się przeprowadzić referendum o odwołanie burmistrza.
Byłby to świetny precedens, który może przyszłym śmiałkom-kłamcom wyborczym podciąłby skrzydełka.

Anonimowy pisze...

W takim razie, życzę powodzenia w Twoich działaniach.
Trudno jest ludziom otworzyć oczy.

Turabat pisze...

Herox - coś dla Ciebie:

http://czat.wp.pl/id_czata,3109,zapis.html?T%5Bpage%5D=9

"~Robson: Co z mostem północnym, mam wrażenie, że ta część Warszawy jest zaniedbywana. Jaki jest pomysł na udrożnienie Tarchomina?

H_Gronkiewicz_Waltz: Myślę, że Białołęka jest przez nas traktowana w sposób szczególny, wiemy jak ciężko się żyje w tej dzielnicy i w związku z tym staraliśmy się wyremontować Morlińską, po drugie Most Północny teraz na przełomie lutego i marca, będzie już wyłoniony projekt techniczny, to już nie jest projekt koncepcji tylko techniczny. I ogłosimy przetarg na wykonawcę, natomiast jeśli chodzi o szkoły, o żłobki, o tego typu usługi dla mieszkańców – staramy się, żeby Białołęka miała więcej inwestycji, niż dzielnice, które nie są aż w takiej trudnej sytuacji. Staramy się to realizować, burmistrz Białołęki i wszyscy wydeptują u nas wszystkie możliwe ścieżki inwestycji i byli dość skuteczni w tym roku.
"

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.