21 sty 2008

Biedna Pani Hania, sama przeciw wszystkim. Wystarczy na tytuł Polka 2007?

Pani Prezydent została nominowana do tytułu Polka 2007 (kategoria Polityka i społeczeństwo) w plebiscycie Wysokich Obcasów.

Jakie jest uzasadnienie jej kandydatury?
Prezydent Warszawy. Sama przeciw wszystkim. Jeszcze nie zdążyła objąć władzy, a już musiała o nią walczyć. Wbrew polskiej logice politycznej, gdy prezydenturę już objęła, wzięła się nie za odwet na politycznych oponentach, lecz do pracy.
Taką rekomendację wystawił Jarosław Spychała.

"Sama przeciw wszystkim". Wzruszyłem się.

23 komentarze:

Anonimowy pisze...

.
.
.
Mam nadzieje ze wygra:)
Przynajmniej cos w tej Warszawie robi, a nie jak poprzednicy:)
jak nie kinderbale, to 3-letnia kampania wyborcza.

Anonimowy pisze...

Czy ja widzę turabata z biła laską, czy nie widzę?
Ja się pytam, czy nie pytam?
PS
Robi baba na drutach,
jak zrobiła to spadła...

Anonimowy pisze...

Sama przeciw wszystkim... tja zwłaszcza przeciwko ujadaczom którzy nie chcieli wywalić Stadionu Xlecia do Łomianek, przeciwko oświadczeniom które nie podpisała z głupoty i lenistwa oraz przeciwko wypitym przez poprzednią ekipę winom i zjedzonym ciasteczkom.

A propo pracy i "braku rozliczeń" - jak tam te 3 lata więzienia dla Kaczyńskiego za wino i ciasteczka? Prokuratora wszczęła dochodzenie? Kiedy pierwsza rozprawa? :)

Anonimowy pisze...

@anonimowy1
To było tak:
Robiła baba na drutach,
spadła, jak przejechał tramwaj...

Anonimowy pisze...

turabat to jak wywiazuje sie z obietnic w Warszawie twoje PO? Jakies sukcesy oprocz afery kotletowej? Miasto jest tak niesamowicie zakorkowane jak nigdy w historii. A to przeciez mial byc priorytet HGW - likwidacja korkow. Ostatnio to nawet do metra nie mozna wejsc. Koszmar.
Platforma POzerow i POzorantow. Lenie tylko kradna pomysly. I stolki zagarniaja. A moze masz inne zdanie?

Anonimowy pisze...

zorba1 a korki jak sie likwiduje?

fumfel pisze...

>zorba1 a korki jak sie likwiduje?

Patrz most sląsko-dąbrowski.....

>Przynajmniej cos w tej Warszawie robi, a nie jak poprzednicy:)

Mam CI poszukac linku do strony gdzie jest opisane co zrobił Kaczyński w stolicy? (juz raz Pterm Ci przypominał ale jak kazdy Platformers pamieć masz dobrą ale krótką...)

pretm pisze...

@Fumfel

Cokolwiek by Turabatowi nie napisać i jakie dane przytoczyć to i tak będzie twierdził to samo.

Anonimowy pisze...

no własnie trolu zorba:). Dobre pytanie.. Powiedz nam jak się likwiduje korki w mieście?:)

Anonimowy pisze...

Jak likwiduje się korki w mieście?

1. Sroga zima utrudniła uruchomienie świateł na rondzie Babka?
2. Dla kogo jest utrzymywany wydzielony pas na trasie WZ? Przecież remonty, z powodu których wprowadzono to ograniczenie już się zakończyły.

To tylko dwa przykłady.

Anonimowy pisze...

Dajcie Turabatce spokój, cierpi na spadek formy, dziewczyna się stresuje, bo nie wie co odpowiadać. Pozdrowiena od fanów z UM

Anonimowy pisze...

Może dowiemy się, kiedy będzie uruchomiony system informacyjny o ruchu tramwajów wzdłuż Al. Jerozolimskich. Już kilka miesięcy stoją odpowiednie tablice i chwalą się, że UE za nie zapłaciła.

Anonimowy pisze...

Przepraszam, czegoś nie rozumiem, albo przegapiłam.Czy zorba1 kandydował w wyborach prezydenckich miasta W-Wa z hasłem szybkiej likwidacji korków w stolicji i wygrał je, czy nie-dama?

pretm pisze...

"Może dowiemy się, kiedy będzie uruchomiony system informacyjny o ruchu tramwajów wzdłuż Al. Jerozolimskich. Już kilka miesięcy stoją odpowiednie tablice i chwalą się, że UE za nie zapłaciła."

Dzisiejsza Wyborcza:

Kolejny poślizg z tramwajowymi wyświetlaczami

Anonimowy pisze...

Rozumiem, że nigdy Wam się nie zdażyło kupić czegoś wadliwego?
I rozumiem, że jak juz Wam sie cos takiego przydazy, to obciążacie się za to winą???
To co Gronkiewicz ( a w zasadzie jej pracownicy) mogła zrobić to zrobiła - przewidziała w kontrakcie kary za niezamontowanie systemu na czas - cyt. za linkiem podanym przez Pretma: " Wykonawca ma naliczane kary za opóźnienia. Dziennie kwota wzrasta o 8,4 tys. zł."

Anonimowy pisze...

do anonimowego który napisał:
"Przepraszam, czegoś nie rozumiem, albo przegapiłam.Czy zorba1 kandydował w wyborach prezydenckich miasta W-Wa z hasłem szybkiej likwidacji korków w stolicji i wygrał je, czy nie-dama?"
Nie no boże uchowaj:) Gdzieżbym śmiał posądzać Zorbe o takie ...

Ja po prostu (i jeden anonimowy powyżej), chcielibyśmy wiedzieć jaką metodę by zastosował Zorba, aby rozładować korki a bez robienia jakichkolwiek remontów i inwestycji, które czasowo niestety te korki zwiększaja. Bo może ma on jakąś nowatorską metodę, którą mógłby nam tu przedstawić?? Ja wiem, że nie jest w jego interesie pomagać Gronkiewicz, ale naprawdę, prosimy... dla dobra Warszawy i jej mieszkańców.
Apeluję do trola Zorby!!!
Zdradź nam tą rewolucyjna metodę!!!

Anonimowy pisze...

do Pani/Pana Turabat

Proszę mi jednak wyjaśnić, dlaczego nie zlikwidowano wydzielonego pasa ruchu na trasie WZ? Dlaczego nie ogranicza się wyłączenia tego pasa tylko w godzinach szczytu?
Proszę mi dodatkowo wyjaśnić, czy światła na rondzie Babka to dobry pomysł na korki czy nie. Jeśli tak, to dlaczego termin zakończenia prac jest ciągle przesuwany?
Oczywiście, zawsze można powiedzieć, iż żeby było lepiej najpierw musi być gorzej. Ale proszę wskazać te przełomowe inwestycje zapoczątkowane przez Panią Prezydent, które w tym lub w następnym roku poprawią sytuację?
Konkretnie: jakie inwestycje?

Anonimowy pisze...

Z tymi pytaniami to zgłoś sie do wykonawcy, a nie do mnie.

Ja jestem zwykłym mieszkańcem podwarszawskiej wsi, który codziennie musi się wbijać do centrum Warszawy.
I moge Ci tylko odpowiedziec na bazie własnych doswiadczeń i bolesnej dla czasu moich dojazdów budowy wiaduktu przy makro w Al. Jerozolimskich. I muszę przyznać, że wiadukt został zbudowany bardzo szybko i obecnie stoję w zdecydowanie krótszych korkach.
Ale pewnie zaraz zacznie się przebudowa skrzyzowania z Łopuszańską i znowu bede musiał swoje odstać:(.

Co do jednego musze Ci natomiast przyznac rację. Na miejscu Gronkiewicz powołałbym zespół, który zajmowałby się codziennym monitoringiem warszawskich ulic i do którego zadań należałoby wychwytywanie i usuwanie wszelkiego rodzaju idiotyzmów z naszych ulic(złej organizacji ruchu, zbyt krótkich swiateł, pozostałych po remontach bzdurnych znakach, zamknietych bez powodu pasach itp.)
Jestem przekonany, że efekt działań takiego zespołu byłby większy niz budowa kilku nowych wiaduktów w Warszawie.
A moze taki zespół juz istnieje?

Anonimowy pisze...

@turabat
co do Al. Jerozolimskich: prawda ze to przyjemnie załapać się na sam finisz, bo kto inny użerał sie przy przygotowaniach? :) to samo tyczy się Łopuszańskiej :) Przynajmniej tego nie spowolniła jakoś specjalnie ekipa Hani Naszej Kochanej - za co pochwała się jak najbardziej zależy. Tyle tylko ze nie przypisuj wszystkich zasług jednej tylko ekipie. Wiem, ludzie zazwyczaj widzą ze prace ruszyły jak spychacze wyjeżdżają na plac budowy, a nie chca przyjąc do wiadomości, że to ostatni, najprzyjemniejszy etap prac (o ile prace przygotowawcze zrobione były prawidłowo)

Anonimowy pisze...

Czy ja jestem z PiS, aby przypisywać sobie wzrost gospodarczy po dwóch miesiacach rządów?
Przecież ja nigdzie nie napisałem, że to jej 100% zasługa.

Anonimowy pisze...

@turabat
"Czy ja jestem z PiS, aby przypisywać sobie wzrost gospodarczy po dwóch miesiacach rządów? "

powiedz to innym popierającym bezkrytycznie Hanię naszą kochaną w tym jej fumfli z PO :)

co do wzrostu: zaczął się szybko i trwał do końca rządów PiSu :)

Anonimowy pisze...

Co do AL. Jerozolimskich i budowy wiaduktu to chciałem tylko nieśmiało zauważyć, że przetarg był rozstrzygany za rządów Gronkiewicz, wiadukt został oddany 5 miesięcy przed czasem, a jego realizacja była jedną z objetnic wyborczych Gronkiewicz dla Włoch.

Niestety tak skrupulatnie rozliczajacy Pania Prezydent bloger Pretm, nie raczył o tym nigdzie poinformować.

Anonimowy pisze...

Chyba głownym motorem zaszczytu
sa "pełnomocnicy" tzw "wlascicieli ustanowionych na dokumentach" kamienic na Starej Ochocie.....
ale z radoscia zawiadamiamy ze te
lody sie nieukreca.....

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.