19 gru 2007

Zapowiedzi nowego szefa warszawskiego PiSu.

Mariusz Błaszczak nowy szef warszawskiego PiSu (choć może trzeba napisać p.o. do czasu następnych wyborów na zjeździe regionu) udzielił wywiadu Rzeczpospolitej.

Fragmenty, które dotyczą zapowiedzi inicjatyw warszawskiego PiSu:
RZ: Ma pan własny pomysł na PiS?

MB: Wygranie kolejnych wyborów. Teraz przegraliśmy, bo zbytnio skupiliśmy się na akcentowaniu walki z korupcją, a za mało pokazywaliśmy pozytywy rządów PiS w kraju i Warszawie.

RZ: Kampanię w stolicy PiS oparł na krytyce Hanny Gronkiewicz-Waltz. Jak można atakować za remonty ulic?!

MB: Rolą opozycji jest wytykać błędy, jak paraliż miasta i nieskoordynowanie remontów czy pomysł przeniesienia Stadionu Narodowego za miasto.

RZ: Można wygrać wybory na krytyce?

MB: Przykład PO wskazuje, że tak (pretm - tylko, że to zły przykład, którego nie należy powtarzać). Bazowała na popkulturowym stereotypie: PiS zły, Platforma dobra i wygrała. Ale jestem przekonany, że przyjdzie otrzeźwienie spod tego uroku PO i Gronkiewicz-Waltz. Ludzie docenią pracę Lecha Kaczyńskiego. PO mówi np. o braku inwestycji. A muzea? Powstania, Sztuki Nowoczesnej, Historii Żydów, Centrum Nauki, Park Technologiczny...

RZ: A gdzie metro, mosty, obwodnice?

MB: Za Lecha Kaczyńskiego wyremontowano ok. 100 km ulic i zaczęły się duże projekty. Miał wizję rozwoju, której PO brak. Np. budżet miasta 2008 r. to głównie drogi. My dostrzegamy też inne potrzeby. Zaproponujemy np., by Warszawa walczyła o organizację Expo 2020 i olimpiady. Chcemy, by stała się metropolią, także administracyjnie. Są założenia do ustawy.
Źródło: Izabela Kraj, Jeszcze nastąpi otrzeźwienie z zauroczenia PO, Rzeczpospolita, link do strony.

Pomysł z Expo był już zgłoszony przez radnych PiSu pod koniec czerwca. Dla zainteresowanych relacja na stronach PiSu: "Radni PiS chcą, by Warszawa była gospodarzem Expo 2020"

Na blogspotcie pojawił się nawet blog "EXPO 2020 Warszawa - Strona poświęcona kandydaturze Warszawy do organizacji Expo w 2020 r", z notką z końca listopada, który jest zapowiedzią strony poświęconej kandydaturze Warszawy. Czy inicjatywy są powiązane? Nie wiem. Jeżeli tak, to dobry pomysł, żeby na takim blogu relacjonować swoje działania.

OK, tylko że te pomysły są znane już od jakiegoś czasu. Potrzeba więcej nowych inicjatyw ułożonych w plan działania i dotyczących również poziomu dzielnic.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

expo? na grzyba? szkoda kasy.

Anonimowy pisze...

Jak na tak duża partię to za duzo to on nie wymyslił...

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.