21 gru 2007

Wspólny bilet aglomeracyjny? Nieszybko.

Leszek Ruta wystąpił wczoraj w programie Kontrowersje w TVPInfo. Padło pytanie o wprowadzenie wspólnego biletu aglomeracyjnego, który szumnie zapowiadano na rok 2007.

Odpowiedź była mniej więcej taka: (cytuję z pamięci): Zostały zawieszone negocjacje dotyczące szybkiego wprowadzenia biletu aglomeracyjnego.

O tym, że negocjacje nie potoczyły się tak jak obiecywano w kampanii wyborczej (czyli wszystko miało być szybko, łatwo i przyjemnie) mówiono już wcześniej:

Wspólny bilet aglomeracyjny? Nie w tym roku.

27 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Jak wszystkie obietnice HGW. Jestem jednym z idiotów, którzy uwierzyli w słowo honoru bufetowej i głosowałem na nią zwłszcza, że w kaczystanie było mi strasznie duszno, a teraz już wiem, żę obietnice cacanki to jedno a władza to drugie tylko gdzie ten honor.

Anonimowy pisze...

Doskonale wiesz, że negocjacje zostały zablokowane i wstrzymane przez obsadzone pisowskimi aparatczykami koleje mazowieckie.
Tylko tego to juz nie napiszesz.

pretm pisze...

Jakiś dowód?

Anonimowy pisze...

Za czwartkową Rzeczpospolitą: "Na razie nie będzie zapowiadanego już rok temu biletu aglomeracyjnego, ważnego w komunikacji miejskiej oraz podmiejskich pociągach i autobusach. Kolejarze chcą opóźnić jego wprowadzenie. - Najpierw niech się skończą remonty torów, potem możemy myśleć o nowych pasażerach - tłumaczy prezes KM, Halina Sekita." Tak więc jeśli taki jest stosunek KM do nowych pasażerów to trudno mieć pretensje do ZTMu/miatsa

pretm pisze...

Trzeba było nie obiecywać w kampanii i chwilę po, że będzie bilet w 2007 roku.

Anonimowy pisze...

Nie zakładali złej woli..., tylko współpracę w istotnych dla miasta sprawach. Ale jeśli uważasz że rzucanie kłody pod nogi, a potem wysmiewanie się że się nie udało jest ok, to ... juz Twoja sprawa ... na szczęście wyborcy zauwazyli to w ostatnich wyborach :):):)

pretm pisze...

Coś ci się znowu pomyliło, bo nie zauważyłem żeby ktoś się wyśmiewał.

Nadal czekam na dowody, że negocjacje zostały zablokowane przez piswoskich aparatczyków w firmie w której dużo do powiedzenia ma marszałek Struzik.

A dzięki decyzjom poprzedniego rządu będzie miał jeszcze więcej.

Anonimowy pisze...

..szumnie zapowiadano ...
... wszystko miało być szybko, łatwo i przyjemnie...Trzeba było nie obiecywać w kampanii i chwilę po...
To powiedz proszę jasno:
CZy czepiasz się Prezydent o to że dobrze chciala, tylko jej nie wyszło z winy koleji mazowieckich? Czy masz pretensje do koleji mazowieckich, że nie chcą się dogadać w sprawie biletu?
Czy cieszysz się że KM nie dogadało się z Prezydent w sprawie biletów, bo można wytknąć PO brak realizacji programu??

Inne??

pretm pisze...

Nadal czekam na dowody, że negocjacje zostały zablokowane przez piswoskich aparatczyków w KM.

pretm pisze...

To nie Koleje obiecywały w kampanii wyborczej wspólny bilet aglomeracyjny, tylko HGW i dyrektor ZTM, więc pisanie, że to KM się z kimś nie dogadały jest pomyłką.

Złożona została obietnica na 2007, nie została dotrzymana. Ty szukasz winy wśród tajnych piswoskich "agentów" w KM a ja tylko przywołuję wypowiedź dyrektora ZTM.

Anonimowy pisze...

czy uwazasz pomysł Pani prezydent za zły?

pretm pisze...

Czy uważam, że bilet aglomeracyjny to zły pomysł? Oczywiście, że nie.

Pisałem o tym rok temu:

"Jednak prawdziwą okazją do ogłoszenia sukcesu będzie dopiero wprowadzenie rozwiązania, które zostało w kampanii obiecane.

Obiecane rozwiązanie to wspólny bilet aglomeracyjny.

Fragment obietnicy wyborczej z programu HGW:

Wspólny bilet aglomeracyjny

Najważniejsze dla rozwoju komunikacji publicznej jest stworzenie wspólnego biletu aglomeracyjnego na komunikację miejską i kolejową, obejmującego swoim zasięgiem Warszawę i gminy podwarszawskie. Warszawa jest jedną z ostatnich stolic europejskich, która nie ma jednego systemu taryfowego w całym mieście i jego obrzeżach. Docelowym sposobem na wprowadzenie tego rozwiązania będzie utworzenie z inicjatywy samorządu Warszawy Związku Komunikacyjnego Aglomeracji.


To jak zostanie zrealizowane będzie okazja do fanfar, "hura niech żyje Hania" i takich różnych.

A na jakim jest etapie ten szczytny pomysł?

Zdaniem obecnego na konferencji członka Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotra Szprendałowicza, podpisanie umowy dotyczącej biletu miejskiego dowodzi już na starcie bardzo dobrej współpracy samorządów miasta i województwa. - Ta dobra wola powinna doprowadzić w krótkim czasie do dopracowania koncepcji wspólnego biletu aglomeracyjnego - dodał."

Różnica w podejściu polega na tym, że jeżeli ktoś się do czegoś zobowiązał, ogłaszał to kilkakrotnie, to nie widzę powodu, żeby go z tego nie rozliczać.

A nie tylko tłumaczyć i próbować wmawiać winę tajnym "agentom" PiSu.

Anonimowy pisze...

Nooooo!!!!
To jak uważasz, że pomysł jest dobry to sam mając szansę zostac prezydentem w wyborach, napisałbyś w programie, że masz zamiar wprowadzić jak najszybciej bilet aglomeracyjny?

pretm pisze...

Nie chodzi o zapisanie tego w programie, tylko o rozliczenie z konkretnej obietnicy: będzie w roku 2007.

Relacja z grudnia 2006:

"Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Prezydent Warszawy – Hanna Gronkiewicz-Waltz spotkała się z przedstawicielami ponad dwudziestu podwarszawskich gmin. Tematem rozmów był system transportowy aglomeracji warszawskiej, obejmującej zarówno miasto stołeczne, jak i podwarszawskie miejscowości."
(...)
"Na nowo zostanie opracowany rozkład jazdy' –potwierdził w rozmowie z PAP p.o. dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego (ZTM), Leszek Ruta. Jak poinformował bilet aglomeracyjny ma kosztować tyle, ile obecnie kosztuje karta miejska na terenie stolicy i terenach jej podlegających. Za kilka miesięcy bilet ma obowiązywać w całej aglomeracji."
(...)
Opisane powyżej rozmowy były niejako następstwem spotkania Zarządu Województwa Mazowieckiego i władz Warszawy, które odbyło się w dniu 19 grudnia 2006 roku. Obie strony zadeklarowały wówczas wolę harmonijnej współpracy. Współdziałanie m.in. w zakresie wykorzystania funduszy unijnych, infrastruktury transportowej oraz strategii rozwoju przyniesie korzyści zarówno mieszkańcom stolicy, jak i całego Mazowsza. - Pierwszym efektem naszej współpracy będzie zlikwidowanie dopłaty do biletów. Nastąpi to już 1 stycznia 2007 roku. Najpierw obejmie to Warszawę, a w pierwszej połowie przyszłego roku całą aglomerację warszawską –podkreśliła Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.


http://infobus.pl/text.php?id=9251&from=tag

Wywiad dla Rzeczpospolitej, też grudzień 2006:

RZ: Gdy spotkamy się za rok, z czego będzie można panią rozliczyć?

HGW: Na pewno będzie już wspólny bilet i system zarządzania ruchem oraz nowe niskopodłogowe tramwaje.

Anonimowy pisze...

nie odpowiedziałeś na moje pytanie

Anonimowy pisze...

Towarzysz Turabat, widzę, nie tylko w godzinach pracy urzędu nadaje, ale również po godzinach.

Dobra rada, towarzyszu: jeżeli Wam nie płacą, to zaprzestańcie komentowania w czasie niepracy. Szkoda energii, bo za darmo (nadgodziny za grudzień nie będą wypłacane-tylko do odbioru).
Lepiej pokomentować w czasie pracy, bo w końcu za to Wam płacą.

Anonimowy pisze...

a ty tak oeniasz po sobie? To może być błędne...:)

Anonimowy pisze...

oceniasz

pretm pisze...

"nie odpowiedziałeś na moje pytanie"

Odpowiedziałem: Pomysł dobry, nie ma problemu z umieszczeniem go w programie, ale kiedy ktoś wyznaczył konkretny termin realizacji obietnicy to każdy ma prawo go z tego rozliczyć.

Anonimowy pisze...

Do autora:
- Twoje prosby o "dowody" w sprawie zerwania negocjacji brzmia szczegolnie cynicznie. Nierzadko poslugujesz sie domyslem, a czasami insynuacja wiec prosba o "dowody" jest nie na miejscu.
Zapytam wiec przewrotnie jakie masz "dowody" na indolencje urzednicza ratusza?

ps Sledze to forum od jakiego czasu jestem zwolennikiem obywatelskiego monitoringu dzialan politykow szczegolnie na szczebu lokalnym. Niestety autor - Pretm - rozczarowuje mnie coraz bardziej. Barkuje Ci obiektywizmu. Nie twierdze ze kiedykolwiek miales aspiracje bycia obiektywnym komentatorem ale to forum coraz bardzie przypomina "oragan partii". Starsi czytelnicy zapewne beda wiedzieli o co chodzi.

Anonimowy pisze...

Pretm napisał:
"Odpowiedziałem: Pomysł dobry, nie ma problemu z umieszczeniem go w programie, ale kiedy ktoś wyznaczył konkretny termin realizacji obietnicy to każdy ma prawo go z tego rozliczyć."
..i jakbys zakończył zdanie w ten sposób.. " go z tego rozliczyć, choć trzeba też objektywnie przyznać, że Pani Prezydent starałas się wywiązać z objetnicy, ale niestety natknęła się na niezrozumiały opór KM"
I juz wyszedł nam całkiem dobry artykuł!!

pretm pisze...

forum coraz bardzie przypomina "oragan partii".

Jakiś przykład?

"Nierzadko poslugujesz sie domyslem, a czasami insynuacja wiec prosba o "dowody" jest nie na miejscu."

Jakiś przykład?

Anonimowy pisze...

Pretm, przecież doskonale wiesz o co chodzi... wystarczy sie nawet przyjrzeć aktualnym artykułom
1. Czepiasz się że nie powstał bilet aglomeracyjny, ale nie napiszesz dlaczego.
2. Szukasz jakiś tanich i niezrozumiałych sensacji w pomyłce urzenika i staje się to pretekstem do wysnuwania wniosku że cały urząd prezydencki nie wie co robi.
3. Piszesz o próbach testowania nowego systemu monitoringu i sugerujesz że urzędnicy maja zamiar wydac wszystkie pieniadze na te testy, kosztem sprawdzonych systemów
4. Piszesz o tym że nowy wojewoda wycofał wiekszość spraw przeciwko Prezydent, a sam doskonale wiesz ze wszystkie te sprawy były nic nie warte i służyły politycznej walce, a nie miastu.

Manipulujesz informacjami, łączysz je na siłę, pomijasz istotne kwestie, pozostawiasz pełno niedomówień, a wszystko to ma wyrobić w prostym czytelniku obraz źle zarządzanego miasta.

Wiec nie pytaj się dlaczego anonimowy napisał to co napisał, tylko zastanów się jak zmienić bloga, aby stał się wiarygodnym źródłem informacji.

pretm pisze...

Fajnie, że wytłumaczyłeś "prostemu czytelnikowi" jak jest.

Tylko nie przypisuj mi rzeczy, których nie napisałem. O czym już dyskutowaliśmy.

Anonimowy pisze...

Blokują, bo ten PIS to zła partia jest. POPiS też zablokowali. A PO to inaczej zupełnie działa. Z każdym się dogada i wogóle. Nawet z SO,samym AL, przed emisją taśm RB się dogadali. Rozmawaić trzeba umić.

Anonimowy pisze...

Pretm, błagam, nie zmieniaj bloga. Jak będę chcieć pranie mózgu sobie zrobić, to sobie autolaurkę promocyjną p. prez. poczytam, polskojęzyczne mediamatołki albo poszukam innych blogów.Rozliczaj p. prez. dokładnie, jak ona robi to z innymi, nie stosując żadnej taryfy ulgowej.A turabat niech sobie koloruje, skoro go to uszczęśliwia.

Anonimowy pisze...

Dokładnie. Trzymam kciuki, pozrawiam i zycze wszystkiego najlepszego!

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.