19 gru 2007

Wojewoda realizuje zasadę pomocniczości wobec Pani Prezydent.

Jacek Kozłowski (aktualnie na odcinku Wojewody, rok temu szef kampanii wyborczej Hanny Gronkiewcz Waltz) wycofał większość skarg poprzedniego Wojewody na działania Pani Prezydent. Żadna niespodzianka, zapowiadał to już w pierwszych dniach urzędowania.

Trudno było się spodziewać innej decyzji skoro w kwietniu Jacek Kozłowski ogłosił światu, że bycie na celowniku PiSu to dla Pani Prezydent "spore obciążenie psychiczne". Przy argumencie o biednej i nękanej psychicznie kobiecie, nie wypada nawet wspominać o zastrzeżeniach prawnych.

Co ciekawe Urząd Mazowiecki martwi się o pieniądze wydane na obsługę prawną przez poprzedniego wojewodę:
O tym, że spory i kłótnie są niezwykle kosztowne może świadczyć suma 36 866,21 zł, które Mazowiecki Urząd Wojewódzki wydał na usługi zewnętrznych kancelarii prawniczych, z czego na obsługę sprawy o wygaszanie mandatu Prezydenta m. st. Warszawy wydano 19 371,63 zł.
Źródło: Link do strony.

Dlaczego podawana jest kwota za wszystkie usługi prawne bez wymienienia, jaka część poszła bezpośrednio na spory z Ratuszem? Aby przykryć kwotę 72 000 zł, jaką wydała Pani Prezydent na obsługę prawną świadczoną przez jedną z kancelarii prawnych.

Jeżeli chodzi o te ponad 19 tys. to znam trochę inną kwotę, o którą pytałem w październiku. Dlatego poproszę o przedstawienie konkretnych zleceń i faktur.

Inna wypowiedź z urzędu wojewody:
- Wycofanie skarg wobec Hanny Gronkiewicz-Waltz nie oznacza, że wojewoda będzie pobłażać działaniom samorządu, które nie powinny mieć miejsca. Po prostu sąd powinien być ostatecznością - tłumaczy rzecznik wojewody Maciej Wewiór.
Źródło: Link do strony.

Kim jest człowiek, który w imieniu wojewody zapowiada, że wojewoda nie będzie pobłażać nagannym działaniom samorządu?

To jeden z twórców Społecznego Komitetu Obrony Samorządności organizującego akcję "Wolna Warszawa". Akcja przedstawiana jako inicjatywa apolityczna (społeczna, obywatelska i niezależna) była organizowana przez współpracownika Pani Prezydent z kampanii wyborczej, czyli rzecznika Wewióra i radnego PO na Targówku. Ani słowem nie wspomniano o tym na stronie akcji.

Ludzie, którzy posunęli się do udawania w mediach, że są "apolitycznymi" obywatelami, aby organizować poparcie dla Hanny Gronkiewicz Waltz, teraz mają kontrolować jej działania (plus np. oświadczenia majątkowe) i sprawdzać, czy są zgodne z prawem? Jasne.

10 komentarzy:

mikon pisze...

Ojej jakie to sprytne!

Anonimowy pisze...

Troche nie na temat i "stare" info , ale moze ktos nowy zobaczy kto i jak w Polsce rozdaje karty:

http://www.polonica.net/czerwone-zyciorysy_Michnik.htm

http://www.polishforums.com/polish_jews_they_changed_their-34_6470_0.html

W drugim linku prosze takze przejsc na strone 2 i zobaczyc sobie zdjecie pana A.K.

Anonimowy pisze...

A ty pretm dalej brniesz w te bzdury:).

Czy nie widzisz, że zawsze istnieje zwiazek pomiedzy przyczyną, a skutkiem?

I jak zwykle PiSowskim systemem myślenia skupiasz się na skutkach, a nie myslisz o usuwaniu przyczyn?

Pani Preydent wydała pieniądze na prawników - i to jest skutek, a przyczyna było bezsensowne upieranie się wojewody, aby uchylić jej mandat. Bezsensowne dlatego, że złozenie sprawy sądowej, jaki i dalsze jej podtrzmywanie nie miało żadnego SENSU - żadnego, bo i tak nic wojewoda nie mógł wywalczyc - poza zamieszaniem.

To jest troche tak jak i obecna sytuacja w służbie zdrowia! PiS wziął się za przeciwdziałanie korupcji, poprzez ściganie lekarzy, zaostrzanie dla nich kar. A nie pomyślał dlaczego tak dobrze wyedukowani ludzie, ludzie bardzo inteligentni biorą łapówki. Przecież nie dla przyjemności, bo nic przyjemnego w tak upadlającym procederze. Brali dlatego, że zmusza ich do tego państwo, płacąc im stawki średnio sprawnego zamiatacza ulic.
W efekcie coraz mniej łapówek w służie zdrowia, ale i coraz mniej w niej leczenia - bo nie ma lekarzy, bo sa ciągłe strajki, bo zamykane są szpitale..
Smutne to bardzo, bo mam wrażenie że dużo nam jeszcze przyjdzie za głupotę kaczyńskich zapłacić.

pretm pisze...

"Czy nie widzisz, że zawsze istnieje zwiazek pomiedzy przyczyną, a skutkiem?"

A jaka jest przyczyna? Niedopełnienie przez HGW obowiązku złożenia oświadczenia o działalności gospodarczej współmałżonka w ciągu 30 dni od daty wyboru.

Anonimowy pisze...

Tyle że TK uznal prawo dotyczące karania samorządowców za spóźnienie w składaniu oświadczeń majątkowych jest niekonstytucyjne.
Więc przyczyną całego zamieszania było niekonstytucyjne prawo!!! I tyle.
Ale do pisowskiego marszałka to nie dociera - on dalej brnie w przegrana sprawę, mnożąc koszty.
Ale pewnie tego nie zrozumiesz, bo to oznaczałoby przyznanie się do pomyłki - tyle że rozsadni ludzie mylą się równie często co nierozsadni, tyle ze potrafią się do tego przyznać i wycofać.

pretm pisze...

Zapisy ustawy zostały uznane za niekonstytucyjne już po tym jak wojewoda wydał zarządzenie zastępcze o wygaszeniu mandatu HGW. Czyli kiedy podejmował tą decyzję to przepisy były konstytucyjne.

Do tego jeszcze profesor Kulesza napisał skargę do WSA dla HGW przed orzeczeniem TK (czyli wtedy zaczęło się generowanie kosztów dla Ratusza).

Później nawet pomimo orzeczenia nie wszyscy sędziowie z sądów okręgowych, że Hanna Gronkiewicz-Waltz jest legalnym prezydentem i czekali na rozstrzygnięcie sporu przed WSA z odwieszaniem spraw.

Wystarczy sobie sprawdzić.

Anonimowy pisze...

a gdzie zdrowy rozsądek? bo on podpowiadał, nawet bez wyroku TK, że wygaszanie mandatu za opóźnienie (powtarzam opóźnienie, nie kłamstwo, zatajenie, oszustwo itp, tylko zwykłe spóźnienie które może się zdarzyć w gąszczu niespójnych przepisów) to juz przesada.
Ale zwycięzyło partyjne zacietrzewienie...
Całe szczęście że ludzie to widzą, wiedzą i rozumieją, kto miał w tym sporze rację :)
A najlepiej to pokazuje aktualne poparcie dla PO :), a tak naprawdę nie dla PO - tylko dla NORMALNOŚCI!!!

Anonimowy pisze...

Ależ to przecież Po, ta niby "NORMALNOŚĆ" WYMYŚLIŁA I WPROWADZIŁA W POLSKIE PRAWO za zwykłe spóźnienie sankcję utraty mandatu dla samorządowców. To była poprawka PO , o ile dobrze pamiętam, to niekonstytucyjne, niespójne prawo.Nic dodać, nic ująć- PO w całej swej krasie i przewrotności.

Anonimowy pisze...

Źle pamietasz. Utawa wyszła z PiS i PiS jako wnioskodawca odpowiada za jej ostateczny kształt.

Anonimowy pisze...

Dobrze pamiętam. Poprawkę wniosła PO i również za nią głosowała.Nie spodobała jej się dopiero wówczas, gdy uderzyła w ich p. prez. po zawaleniu przez nią terminu.Zyg, zyg marchewka.

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.