6 gru 2007

W piątek wycieczka do Watykanu.

Fragment papowskiej informacji:
Mówiąc o zaplanowanej na piątek wizycie w Watykanie premier podkreślił, że zgodnie z sugestią gospodarzy i samego papieża Benedykta XVI, wizyta będzie miała charakter rodzinny, a nie oficjalno-rządowy.

Oprócz najbliższej rodziny, Tuskowi będą towarzyszyć także: prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera prof. Władysław Bartoszewski oraz ambasador w Watykanie Hanna Suchocka.
Źródło: Link do strony.

Nie ma to jak nienormowany czas pracy pozwalający na wypad z premierem do Rzymu. Bo chyba nie służbowo Pani Prezydent wybiera się na tą wycieczkę.

Warto tą informację zestawić z komentarzem anonimowego urzędnika Ratusza w artykule Gdzie pani była, gdy pani nie było? w gazecie Echo Miasta:
Poniedziałki Hanna Gronkiewicz-Waltz rezerwuje na zajęcia ze studentami UW. Po wyborze na prezydenta nie zrezygnowała z funkcji wiceszefowej PO, co też wiąże się z obowiązkami. Sporo podróżuje. Ostatnio po trzy dni spędziła na Ukrainie oraz w Gdańsku.

- W korytarzowych rozmowach zastanawialiśmy się, czemu tak rzadko ją widujemy. W jakimś wywiadzie pani prezydent opowiadała, jak to chętnie spaceruje po bazarach w Rzymie - opowiada z przekąsem jeden z pracowników ratusza.
Źródło: Maciej Cnota, Gdzie pani była, gdy pani nie było?, Echo Miasta, link do strony.

Coś mnie mój profesjonalny monitoring prasowy zawiódł, bo te trzy dni na Ukrainie to musiała być jakaś wyjątkowo tajna wizyta. Nikt się nią nie pochwalił.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.