27 gru 2007

Rankingi, Darwiny i inne.

Zanim o rzeczach poważnych to najpierw o tych mniej poważnych.

Rzeczpospolita na pierwszej stronie ogłasza "Gwiazdy sceny politycznej", czyli sondaż, w którym ankietowani wybierali z listy 11 kobiet polityków Panie, o których było najgłośniej w roku 2007.

Pani Prezydent zajęła drugie miejsce za Nelli Rokitą. Znając poglądy Pani Prezydent, taki seksistowski ranking nie zrobi na niej wrażenia.

Hanna Gronkiewicz Waltz otrzymała też wyróżnienie za jeden z dziesięciu najgłupszych politycznych pomysłów mijającego roku, czyli Darwina politycznego od tygodnika Wprost. Ten wyróżniony pomysł to nowa lokalizacja Stadionu Narodowego. Zaprezentowana bez planu i bez konsultacji z tymi, którzy faktycznie mają podejmować decyzję.

Jeżeli już jesteśmy przy rankingach i listach to warto przeczytać z sobotniej Rzeczpospolitej artykuł "Obwodnica do lasu, muzeum jak wyżymaczka", czyli, z czego mogliśmy się w Warszawie pośmiać w roku 2007.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.