28 gru 2007

A przecież z dokumentów wynikało.

Pani Prezydent w trakcie kampanii wyborczej wyciągnęła kwity na PiS i powiedziała:
Od czasu gdy Andrzej Lepper zaczął o tym mówić, analizujemy materiały dostępne w urzędzie miasta – wyjaśniła w radiu TOK FM prezydent stolicy. - Z dokumentów wynika, że szereg przepisów zostało przekroczonych. Jest podejrzenie wyprowadzenia majątku Skarbu Państwa. Ponieważ istnieje ryzyko przedawnienia, trzeba to jak najszybciej wysłać do prokuratury – dodaje.
Źródło: Link do strony.

W mediach brylował też specjalista od haków na PiS (ze szczególnym uwzględnieniem haków gastronomicznych) dyrektor Jarosław Jóźwiak:
Jóźwiak podkreślił, że Ratusz zwrócił się do Prokuratury Okręgowej w Warszawie z wnioskiem o dokonanie zabezpieczenia nieruchomości przy ul. Nowogrodzkiej 84/86 w Warszawie oraz pozostałych nieruchomości, należących niegdyś do Fundacji Prasowej Solidarność, które - jak powiedział - następnie zostały przekazane kilku spółkom. Chodzi o sprawdzenie, czy zostały one przekazane zgodnie z prawem, czy nie doszło tutaj do jakichś nieprawidłowości - wyjaśnił Jóźwiak.
Źródło: Link do strony.

I co zrobiła dzisiaj prokuratura?
Nie będzie śledztwa z doniesienia prezydent stolicy w sprawie domniemanych nieprawidłowości przy przejęciu kilku budynków w latach 90. przez Fundację Prasową Solidarności, w tym przy ul. Nowogrodzkiej, gdzie jest siedziba PiS.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówiła wszczęcia takiego śledztwa, bo "postępowanie karne co do tych samych czynów tych samych osób" prawomocnie umorzyła Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście w kwietniu 2006 r. - poinformowała w piątek rzeczniczka prokuratury okręgowej Katarzyna Szeska. Dodała, że postanowienie zapadło 19 grudnia, a 27 grudnia doręczono je prezydent Warszawy, która może się odwołać.
Źródło: Link do strony.

73 komentarze:

Anonimowy pisze...

To jak to jest z tą prokuraturą pod rządami PO? Jest posłuszna PO, bo np. wycofała list gończy za krauze? czy tez nie jest bo nie wszczeła postepowania ws. majatku PiS???

A może jest jednak niezależna?

Bardzo się cieszę, że majacy watpliwości urząd miasta złozył doniesienie do prokuratury i bardzo się cieszę że sprawa została jednoznacznie zamknieta!

Anonimowy pisze...

@turabat
Jakoś Pani Hania nie składała doniesień za sprzedany budynek PSL (b. ZSL). No ale to w końcu koalicjant...

Anonimowy pisze...

sprawy posłów samoBrony tez się jakos szybko nie toczyły :D

Anonimowy pisze...

@turabat
Za to szczególnie szybko potoczyło się śledztwo i proces Leppera za pytania sejmowe. Nawet Fundacja Helsińska się za nim ujęła a wyrok i tak dostał...

pretm pisze...

Jeszcze się na temat prokuratury pod rządami PO nie wypowiadałem.

O tym czy jest niezależna nie będą decydować pojedyncze sprawy tylko całokształt, więc na razie nie mając żadnych informacji, nie wypowiadam się.

Anonimowy pisze...

a ty go bronisz?

Anonimowy pisze...

@turabat
Bronię Leppera? Wolne żarty. Zwracam tylko uwagę na stanowisko Fundacji Helsińskiej. Poczytaj bo naprawdę warto.

Anonimowy pisze...

@pretm
Może ciut nie na temat ale chciałem właśnie skorzystać z linka, który dotyczył wypowiedzi Tuska o mentalnym Rubikonie - koalicji z SLD w Warszawie. Niestety oba linki do strony Platformy z tymi wypowiedziami nie działają (skasowały platfuski? :-)) ) Masz może jakieś inne?

pretm pisze...

@okowita

Chyba zmieniali przy okazji wyborów stronę i dlatego nie działa. Wywiad jest też dostępny tutaj:

Tusk krytykuje Rokitę

Anonimowy pisze...

@pretm

Dzięki.

Anonimowy pisze...

KRONIKA DOKONAN RZADU DONALDA TUSKA
Listopad 2007
-Marszalek Komorowski przyznaje, ze PO w momencie wygrania wyborow nie ma ani jednego gotowego projeku ustawy.Na pytanie co w takim razie PO robila przez ostatnie 2 lata w opozycji Marszalek probuje szybko zmienic temat i odpowiedz pozostaje dluzny
-Pan Boni przyznaje, ze przez lata klamal udajac ofiare przesladowan Macierewicza, bowiem jak najbardziej podpisal lojalke dla SB.W nagrode Tusk chce mu zaoferowac stanowisko doradcy w jego rzadzie
--Tusk usypia swoim 3-godzinnym expose polowe poslow i 3/4 widzow przed TV.Od tej pory nosi ksywe Fidel.
-szefem MSWiA zostaje Grzegorz Geszeft' Schetyna.Niniejszym nadzor nad policja ma czlowiek o ktorego niejasnych interesach we Wrioclawiu pisal w odrebnym kilkustronnym artykule n.p. Newsweek
-Komorowski probuje szantazowac 3 poslow PiS i pozbawic ich mandatu.Po wysluchaniu kilku niekorzystnych dla niego opinii prawnikow Komorowski po tygodniu rezygnuje z szantazu.
-Donald Tusk jedzie na kilka godzin do redakcji Faktu' pobawic sie w redaktorka,bo najwidoczniej nudzi mu sie w swoim gabinecie
-Minister Kopacz oswiadcza, ze lekarze musza poczekac na negocjacje placowe, bo ona jest nowa i nic nie wie.Co w takim razie bylo powodem powolania je na to stanowisko pozostanie tajemnica PO
-Minister Cwiakalski nagle po wyborach odkrywa , ze nie jest Profesorem.Najprawdopodobniej zszokowany tym faktem wycofuje wszystkie nowelizacje ustawowe Prawa Karnego zaostrzajace odpowiedzialnosc karna zu poszczegolne przestepstwa.Wierny elektorat PO(osadzeni w zakladach karnych), ktorzy w 76,2% glosowali na PO uswiadamia sobie, ze prawidlowo dla ich interesow glosowali.
-Minister Obrony Klich funduje sobie na koszt podatnika super frajde i lata sobie nad Polska F16.Jaki byl sens tego lotu Pan Minister wytlumaczyc nie potrafi
-Po wygraniu za rzadow PiS Euro 2012 PO tez chce cos wygrac dla Polski-mianowicie Expo .
Mimo tego ani Premierowi Tuskowi, ani szefowi MSZ do Paryza leciec sie nie chice, wiec Fidel Tusk oswiadcza przedstawicielom 40 krajow zebranym w Paryzu poprzez Telebim, zu oni sie nie licza i nie maja prawa glosowac.Doprawdy genialne zagranie polskiej dyplomacji, ktore napewno przysporrzy nam tysiace nowych przyjaciol w tych krajach.Efekt just natychmiastowy-Wroclaw dostaje najmniej ze wszystkich kandydujacych miast i odpada w pierwszym glosowaniu.Od tego momentu staje sie jasne, zu stanowiska w MSZ nie sa juz obsadzone przez dyplo-matolkow

Anonimowy pisze...

Dodaj jeszcze że Pemier Tusk:
- wyraził zgodę na przystapienie Rosji do negocjacji do OECD - co powinno odrobinę ucywilizować Rosję,
- po miesiacu rządów przywrócił prawo eksportu miesa do Rosji ( coś czego Kaczyński nie potrafił zrobić przez dwa lata),
- kilkakrotnie z duza dozą cierpliwosci pochylał się nad dziecinnymi problemami prezydenta (tak naprawdę to go zdrowo ośmieszył w oczach polaków i za granicami kraju - ale trudno, z niektórymi tak trzeba).
..itd....
Ale najwazniejsze (nr.I) - w ostatnich dwóch miesiacach rządów PO, praktycznie nie słychac o żadnych awanturach, problemach, czy tez skandalach w rządzie - co w przypadku rządów PiS-u było na porządku dziennym.
I najważniejsze (nr.II) - zanim rychu tak "mocno" przejedziesz się po Tusku, weź pod uwagę, że prubując osmieszyć swojego pogromcę, ośmieszasz również siebie:)
Bo jesli Pan Tusk jest tak beznadziejny, głupi, nieskuteczny ..itd. to jaki jest kaczyński, skoro przegrał z nim tak sromotnie???!!!!

Anonimowy pisze...

Turabat czy Ty się nudzisz? Popisz sobie na portalu gazowni znajdziesz tam wielu przyjaciół.

Anonimowy pisze...

@turabat-
To może Ty wspomnisz, że zakaz eksportu mięsa został wprowadzony w dniu objęcia władzy przez PIS. A zniesiony- wiadomo kiedy!Ja też się temu nie dziwię,Tusek-Cudak sprzeda wszystko za pogładzenie po główce przez "wielkich tego świata". To taki "yntelektualny" karzeł który chce być wielki a natura go eliminuje. U Maćka Płażyńskiego w "Świetliku" też mażyły mu się wysokości- niestety,- brak predyspozycji,to choć zafałszował i przypisał nie swoje zdjęcie do siebie- ten gostek zrobi wszystko żeby błysnąć!

Anonimowy pisze...

Z takim człowiekiem jak Turabat, który ma "wyprany" mózg propagandą TVN i Michnikowszczyzną nie ma sensu dyskutować. Strata czasu.
Pozdrawiam wszystkich myślących i nie dających się nachalnej propagandzie tuskomatołków.
PS Z niewiadomych przyczyn w Kieleckiej prasie (byłem tam podczas Świąt) znalazły się ogłoszenia z życzeniami od HGW. Pretm może warto zadać pytanie ile to kosztowało i dlaczego to było w kieleckiej/ogólnopolskiej prasie ? Na 100% było w świątecznym wydaniu szmaty gazwyb.

Anonimowy pisze...

@ turabat
Zapominasz o paru faktach.
1. Embargo nie zostało zniesione. Moskwa czasowo zezwoliła na eksport tym zakładom, które już miały stosowne certyfikaty.
1. Sawicki na konferencji prasowej w Moskwie powiedział, że odblokowanie to wynik KILKUMIESIĘCZNYCH rozmów KE z Rosją (widziałem i słyszałem).
Co nam tym samym przekazał? Ano to, że wreszcie Unia zrozumiała (po półtora roku), że nie ma problemu polskiego mięsa a jest problem unijnego mięsa i konkretne rozmowy rozpoczęto jeszcze za rządu Kaczyńskiego. Nie odbieram sukcesu ekipie Tuska ale nie jest on ich wyłącznym sukcesem.
3. B. Minister SZ Meller jasno i wyraźnie stwierdził niedawno, że embargo ma charakter czysto polityczny.
4. Sam piszesz, że przystąpienie do OECD POWINNO ucywilizować Rosję.
Czy POWINNO znaczy MUSI?
5. Między wprowadzeniem embarga a naszym vetem minął rok. Sam Tusk poparł veto. Umknęło Ci?

Anonimowy pisze...

Ojj jojjojo joj...

Ale mnie zaatakowaliscie:) Same argumenty poszły w ruch, ze aż nie wiem jak się bronić.
Zorba - pozwól ze SAM bedę sobie dobierał miejsca w których mam zamiar pisać i że sam będę sobie szukał przyjaciół i że sam zdecyduję co robić z moim czasem:)

A Pan Anonimowy jak juz tak bardzo chce łączyć objecie władzy przez kaczyńskich z zakazem eksportu miesa, to niech sobie przypomni łaskawie reakcję UE na dojscie do władzy w Austrii partii Jorga Haidera - Austria była przez rok bojkotowana ... i szczęśliwie tak jak w Polsce pan Haider władzę dość szybko utracił i wszystko wróciło do normy. Tak że nie dziw się reakcji naszych sąsiadów na dojście do władzy równie jak Haider skrajnie prawicowych braci (tak przy okazji, to byłbym ostrozny z szafowaniem słowem karzeł - to może byc źle odebrane przez członków partii PiS:D)

Anonimowy pisze...

Okowita:

Co bys tu nie przytoczył i jak bys nie szukał teraz sukcesu PiS-u w tej sprawie, to chciałbym Ci tylko powiedzieć, że cała ta sprawa wraz z objeciem rządów PO nabrała ogromnego dynamizmu. Chęć załatwienia problemu była widoczna z obu stron - także Rosji - i przez te parę tygodni została załatwiona sprawa, która nie tylko ze nie została załatwiona przez dwa lata, ale i która była przez te dwa lata tylko eskalowana.

Tylko człowiek, który nie zna rosjan może sądzic, że Rosję mozna do czegoś zmusic. Co by o tym narodzie nie powiedzieć, to trzeba im przyznać ze mają olbrzymia dume narodową, sa krajem bardzo wrażliwym na własna pozycje w swiecie i nikt do niczego ich zmusić nie może. Ale to co jest ich siłą, umiejętnie wykorzystane może stac się ich słabością. Tak dumna Rosja nie może scierpiec ze nie należy do OECD i duzo zrobi aby stac się waznym członkiem tej organizacji - i to można wykorzystac i to powinno powoli cywilizowac naszych sąsiadów.

Anonimowy pisze...

@ turabat
A jak ta sprawa była przez 2 lata eskalowana? Powtarzam - półtora roku zajęło Unii zrozumienie, że to sprawa Unii. Kaczyńscy mówili o tym od samego początku. Mieliśmy mnóstwo kontroli rosyjskich. Zakłady miały certyfikaty, dokładnie takie same jak zakłady holenderskie czy duńskie. A Rosja dalej swoje. Takie działania zostały ocenione jednoznacznie - Rosjanie parli jak motory do izolowania nas (poczytaj opinie polityków wszelkich opcji) a i Unia przez długi czas nie zrobiła w tej kwestii nic. Kilka miesięcy temu tak naprawdę sprawa uległa zdynamizowaniu - po wreszcie zadziałaniu KE. Kto więc przekonał KE do takiego zadziałania? Tusk?
I nie mów mi, że kilka tygodni załatwiło sprawę skoro sam Sawicki wspomniał o kilku miesiącach.
Dajesz Rosji monopol na posiadanie dumy narodowej. A nasza to co?
Może powinniśmy posłuchać b. prezydenta Francji i "siedzieć cicho"?

Anonimowy pisze...

No ok. To porozmawiajmy powaznie:)

Każdy wie że była to sprawa tylko i wyłącznie polityczna i była reakcją Rosji na objecie władzy w Polsce przez skrajnie prawicowych braciszków, którzy nie kryli i nie kryją swoich antyrosyjskich fobii.

I tym którzy dziwią się reakcji Rosji, proponuję pomysleć Co by było gdyby np. kanclerzem Niemiec została Pani Eryka :).

W tych samych kategoriach podeszli do tego Rosjanie i nie pisz mi ze ulekli się KE, bo Rosjanie mają ja w dupie - zbyt duże interesy robi UE z Rosją, żeby którakolwiek ze stron zdecydowała sie na jakicekolwiek powazniejsze kroki w obronie polskiego mięsa.
To co mówi Sawicki, to nic innego jak pomocna ręka wyciagnięta do Rosji, aby w ten sposób pozwolić im wyjść z twarzą z tej sytuacji i aby rozmydlić powody zlikwidowania embarga.
Tak że w pełni się z Tobą zgadzam. MAsz rację że PiS miał bardzo duzy wkład w wycofanie zakazu eksportu miesa - te wkład to oddanie rządów w Polsce w ręce normalnej partii.

Anonimowy pisze...

@turabat
Przez normalna partie rozumiesz ludzi, ktorzy zwalniaja ze stanowisk tych, ktorzy wygrywali konkursy? rozumiem gdyby wyrzucali samych politycznych i niekompetentnych, ale Gajda oraz 14 wojewodzkich dyrektorow ZUS-u?! Co sie tyczy waszej dykusji o embargu to okowita punktuje Cie czystymi argumentami a Ty lejesz wode. w nadchodzacym nowym roku zycze Ci
samodzielnosci w mysleniu. PS widzieliscie jak Tusk pozbywa sie gumy w obecnosci Pani Kanclerz :D teraz TVN nie powiedzial ze to rysa na kulturze naszych dyplomatow tylko pochwail jak zgrabnie to zostalo zrobione:) dla przypomnienia Kaczynski zostal kiedys wypunktowany za to, ze jako glowa panstwa przepuscil w drzwiach swoja zone:) pozdrawiam!!!

Anonimowy pisze...

@turabat
No sorry winetu ale embargo wprowadzono już wtedy gdy Kaczyński nawet porządnie nie usiadł do rządzenia. Skąd więc teza, że Rosjanie zareagowali na "skrajną prawicowość" i "antyrosyjskość"? Czyżby sugerowali się doniesieniami zaniepokojonej prasy i opiniami Wybitnych Autorytetów?
Warto również wspomnieć, że stosunki międzynarodowe powinny opierać się o zasadę równości i wzajemnego poszanowania a nie na zasadzie, że jak komuś coś się nie u innych nie podoba (tu - rząd PiS) to go po pęcinach embargiem.
Stary - sugerujesz wyraźnie, że to MY powinniśmy ustępować Wielkiej Rosji i siedzieć cicho. Przypomnę, że jesteśmy częścią Unii czemu więc embargo to tylko ma być nasza, polsko-rosyjska sprawa?
Zauważ również, że interesy Unii i Rosji są interesami wzajemnymi i nie powinno tu być jakiejś nierówności. Rosja ma surowce a Unia - kasę. Również naszą kasę, bo składkę uczciwie płacimy. Okazuje sie jednak, że nasza kasa i tłumaczenia, że mamy problem Unia-Rosja a nie Polska-Rosja czekały półtora roku na zrozumienie. A Holendrom i Duńczykom Unia pomogła w try-miga. Ciekawe, prawda?
Ale i tu wytłumaczenie jest jedno - sam piszesz, że Unia ma w d... nasze mięso bo robi interesy z Rosją. A Polska to nie Unia? Jeśli nie to po kiego nas zapraszali?
Jeśli jednak tak, to dlaczego mają nas w d..? Twoja ocena "normalności" partii też mnie szczerze dziwi. Jeśli objawem tej normalności są ładniejsze krawaty czy wzrost, to zgoda. Reszta jest mocno dyskusyjna, bo objawy "normalności" mieliśmy i mamy od samych wyborów. Sprawa Ołdakowskiego - niesłychana wręcz próba pozbawienia posła mandatu. Groźbami (pamiętasz "pomogę panu posłowi podjąć decyzję"?).
Potem okazało się, że trzeba było rakiem wycofać się z tego niesłychanego skandalu. Media też ledwo prześlizgnęły się po temacie.
Rząd Kaczyńskiego zostałby zmieszany z błotem (za mniejsze przewiny dostawał solidne baty).
Zobacz też reakcję na dornowe akredytacje dziennikarzy. Krzyczano o skandalu. Ale jak Komorowski w podobną nutkę uderzył to mamy... ciszę... Ot - normalność...

Anonimowy pisze...

okowita - a nie pisałem, że dyskusja z kimś takim jak turabat to strata czasu.
KLD, UD, UW, PO to partie skrajnie antypolskie. Przytaczając słowa obecnego Premiera RP: "Polskość to nienormalność", nie trzeba się długo nad tym zastanawiać z kim mamy do czynienia, i dlaczego tak bardzo jest lubiany w Brukseli i w Moskwie.
Herr Tuske i jego pasztetowa HGW mają w d... mieszkańców Warszawy, Polski i ich problemy. Dla nich liczy się TYLKO kasa, władza i kręcenie lodów a la Sawicka.

Anonimowy pisze...

po kolei panowie nie pchajcie się tak bo nie nadążam odpisywać:)
Do XXX:
To że ktos zdał konkurs nie oznacza, ze nie może byc wywalony. Powodów nie znam, ale i nie muszę ich znać. Mam zaufanie do PO, a do PiS za cholerę:). Jesli mieli prawo i powody aby ich wywalic, to dobrze że to zrobili i tyle.

Okowita mnie podobno punktuje, ty mu sekundujesz, a partię i tak wygra Polska:).
Z tego co widzialem to TVN całkiem długo pastwiło się nad Tuskiem za gumę do żucia, ale jak rozumiem mało wystarczajaco długo. A zauważyłeś że TVN prawie całkowicie pomineło sprawę pomyłki Leszka waszego prezydenta, który nawet nie wie ile państw jest w UE? ja tez tu miałem niedosyt.

Anonimowy pisze...

Widzisz zorba,
Problem ludzi PO polega głównie n tym, że nie chcą pewnych rzeczy widzieć. Nie chcą pamiętać o tuskowym stanowisku ws. Kaszub - de facto nawołującego do separacji co spotkało się z falą protestów Kaszubów w roku 1992. Nie chcą pamiętać o obietnicy separatystycznej Śląska, danej Kutzowi chyba ze 2 miesiące temu.
To jest polskość tego pana.
Nie chcą również pamiętać, że Wybitna Ekonomistka Hanna GW była aż tak wybitna, że w EBOiR wylądowała na całkiem nieekonomicznym stanowisku, za które PO przecież nazwało ją "Bufetową". Nie chcą widzieć schetynowej działalności we Wrocławiu i pamiętać o jego "w biznesie nie ma kasy, kasa jest w polityce" (o niebraniu kasy dotacyjnej na partię nie wspomnę).
I taka ciekawostka - Zdrojewski lata całe zajmował się wojskiem w Sejmie. Obecnie wiedza tam nabyta zaowocowała... Ministerstwem Kultury. I Bufetowa i Zdrojewski to przykłady jak z dobrego (podobno) policjanta robi się nocnego stróża.

Anonimowy pisze...

Teraz okowita:
"No sorry winetu ale embargo wprowadzono już wtedy gdy Kaczyński nawet porządnie nie usiadł do rządzenia. Skąd więc teza, że Rosjanie zareagowali na "skrajną prawicowość" i "antyrosyjskość"? Czyżby sugerowali się doniesieniami zaniepokojonej prasy i opiniami Wybitnych Autorytetów?" - tak, a Kaczyński wyskoczył z Kapelusza. Nigd go nie znał, nikt o nim nic nie słyszał i on nigdy się nie wypowiadał.
"że jak komuś coś się nie u innych nie podoba (tu - rząd PiS) to go po pęcinach embargiem.
" - rozumiem że jak wybiorą Erykę Steinbach na kanclerza Niemiec, to bedziesz to szanował, siedział cicho i współpracował we wszystkich obszarach. :D

"Ale i tu wytłumaczenie jest jedno - sam piszesz, że Unia ma w d... nasze mięso bo robi interesy z Rosją. " - a tego nie napisałem. To Rosja ma KE w dupie, a Unia musi się z Rosja liczyć. I UE doskonale wie, że z Rosją nie załatwi nic siła, bo jest to sprawa polityczna pomiedzy Polską a Rosją - a że tak było to pokazują ostatnie tygodnie..
A to co piszesz o nierównej reakcji wyborców i mediów na PiS i PO, to powiem tylko tyle, że jest takie powiedzenie "że lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć"

Anonimowy pisze...

Widzisz okowita,
Problem ludzi PiS polega głównie n tym, że nie chcą pewnych rzeczy widzieć. Dlatego tak skupiają się na rozliczaniu przeszłosci, na antagonizowaniu społeczeństwa, na rozgrywaniu grupami interesów, ... a nie zauwazyli że "ciemny lud" nie chce już tego kupować.
Bo ciemny lud zobaczył, że z tego nie ma chleba! A ile można siedzieć na igrzyskach???

Tak panie Okowita - Wasz ciemny "lód" zaczął się topić :D

Anonimowy pisze...

@turabat
A Ty dalej swoje.
W kwestii pani Sztajnbach zapytam tak - słyszałeś coś o roszczeniach majątkowych wobec Rosji? Przecież obwód kaliningradzki to dawne Prusy..
Przypomnę również, że te niezwykle przyjacielskie Niemcy (w osobie byłego Kanclerza) oraz biedna, uciśniona Rosja zaraz dogadały się ws. Rury Bałtyckiej. Jeszcze KAczor u władzy nie był a już mieliśmy ten niezwykły strzał w plecy. Co wg. Ciebie powinien zrobić rząd? Ano pewnie to co teraz zrobił Tusk - czyli "uzgodniliśmy, że zbadamy ASPEKT EKONOMICZNY przedsięwzięcia" - to z konferencji w Berlinie, po jego wizycie. Wytłumacz mi co znaczy ten aspekt, bo ja za cholerę nie kumam. Czy Niemcy i Rosja pokażą nam kwity ile to kosztuje?
A może obiecano panu Tuskowi np. darmowe bilety do Centrum tzw. Wypędzonych? Tusk dał jasny sygnał, że niech sobie budują. Ot, polityka w naszym interesie. Sam stwierdzasz, że problem mięsa to problem polsko-rosyjski. Przypomnę Ci, że od maja 2004 jesteśmy w Unii. Przypomnę też, że Unia załatwiała podobne problemy Holandii i Danii. Uświadom sobie, że w Unii jesteśmy PEŁNOPRAWNYM członkiem i POWINNIŚMY być tak traktowani - zarówno przez Unię ja i Rosję. A potraktowano nas per noga. Wychodzi więc na to, że jak Unia nas potrzebuje to powinniśmy pomagać ze wszelkich sił ale jak my
Unii potrzebowaliśmy to już całkiem nas olała. Zrozum też, że w tzw. dzieleniu społeczeństwa żadna ze stron nie ma czystych rąk. Żadna ze stron świętą nie jest. Mieliśmy "moherową koalicję", za którą potem wstydliwie przepraszano a skończono na "bydle". Uświadom też sobie, że przez całe lata III RP praktycznie całe nowe elity zapominały o tych, którzy zostali przez poprzedni system pokrzywdzeni. Lata całe trwały i trwają procesy najzwyklejszych, peerelowskich oprawców. Lustracje to jedna wielka kupa śmiechu choć powinny być oddaniem sprawiedliwości NAM WSZYSTKIM. No ale skoro wmawia się nam, że komuniści dali nam prezent w postaci demokracji, to należy ich za to nazwać Ludźmi Honoru i dać święty spokój. No i mamy - dawni milicjanci śmieją się swoim ofiarom w twarz (sprawy emerytur). Dawni kacykowie, którzy wysyłali ZOMO do pałowania ludzi, są dziś nazywani Wybitnymi Autorytetami. I to wszystko sprzedano m.in. Tobie a Ty połknąłeś "to" jak indyk. I kto tu jest "ciemnym ludem"?

Anonimowy pisze...

Nie chce mi sie pisać, więc zadam Ci proste pytanie, którą z tych wymienianych i bardzo waznych, priorytetowych, podstawowych spraw załatwili bracia przez te dwa lata rządów?
- zablokowali rurę?
- zablokowali budowę centrum?
- odblokowali mięso?
- wyrównali krzywdy pokrzywdzonym w poprzednim systemie?
- zakaczyli jakis proces oprawców?
- zrobili coś sensownego z lustracją?
- posadzili dawnych milicjantów, zomowców, czy też tych kacyków?
- zweryfikowali im emerytury?
Te sprawy są równie ważne i dla mnie - tak dla mnie, dla wyborcy PO, tyle że PiS nic nie zrobił! NIC! Więc pozwól mi kupić twoje argumenty i napisz czy się mylę.

Anonimowy pisze...

okowita, dlatego nie ma potrzeby dyskutować z osobnikiem typu turabat, który nie chce widzieć a tym bardziej wiedzieć więcej niż usłyszy w lizusowskim TVN lub przeczyta w szmacie wyborczej. Osobniki tego typu są dość ograniczone. Być może to sołżenicynowski wykształciuch ?
Niebawem wskaźnik POpularności jedynej słusznej opcji wyniesie 99,9% i takie turabaty denerwują się, że ktoś może mieć inne zdanie. Stad też jego obecność tutaj.

Anonimowy pisze...

Wiesz Zorba,
jak na adwokata Okowity, to się srednio sprawdzasz. A ty masz jakieś zdanie? Bo nie raczyłeś, poza inwektywami i próbami wyproszenia mnie z tego forum, go wyrazić.
Dlatego mam prosbę abys pochwalił się osiągnięciami PiS-u w powyzszych kwestiach - moze coś przegapiłem..., a jesli nie masz nic do powiedzenia, to daruj sobie ..

Anonimowy pisze...

turabat - nie chce mi się z tobą gadać. Takich jak ty jest na pęczki i nie mam zamiaru poświęcać na ciebie mojego cennego czasu. Odpal sobie TVN24 - pooglądaj, nakarm swój umysł niesiołami, tuskami, schetynami, piterami, gronkowcami, palikotami i całą tą zarazą trawiącą ten kraj.
Twojemu wypranemu mózgowi i tak nic już nie zaszkodzi.
Nie pasujesz do tego miejsca - nie rozumiesz tego, czy jesteś taki tępy???
Wiesz co pomogę Ci. Miejsce dla turabatów jest tu: http://forum.gazeta.pl

Anonimowy pisze...

"Nie pasujesz do tego miejsca - nie rozumiesz tego, czy jesteś taki tępy???"
OK. Zorba, sorry ze Cię obrazam moim pisaniem i moja osobą na tym forum. Przepraszam Zorba! Wszyscy Polacy przepraszają prezy...ups. Zorbe.
BTW. napisałeś "Nie pasujesz do tego miejsca.." - czy mógłbyś to jakoś dookreślić? Co to jest za miejsce, co tu sie takiego dzieje, dla kogo jest to miejsce?

BTWII. I zmień nick. Grak Zorba miał diametralnie inne poglady na swiat i zycie, niz to co reprezentujesz na tym forum :D

BTW III. Co jest okowita? Zabrakło argumentów? Czy tez gorczkowo szukasz teraz projektów ustaw, które wniósł, miał zamiar wnieść PiS, tylko ta wstrętna PO....

Anonimowy pisze...

Jesteś jednak tępy...

Anonimowy pisze...

"Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
Nie denerwuj się zorba, z głupotą nie podyskutujesz, turbat jest typowym przykładem wykształciucha, który niby dużo wie, ale wygląda to jak w dowcipie o dwóch milicjantach:
Jeden milicjant mówi do drugiego:
- popatrz jaki piękny las!
A na to drugi:
- nie widzę, drzewa mi zasłaniają...
Pozdrawiam myślących.

pretm pisze...

Nie jestem w stanie prześledzić całej dyskusji, ale bardzo proszę bez tępych i innych :)

Anonimowy pisze...

A może turbat napisze jaką wpadką pana Donalda T. była wizyta na Litwie, bo wszędzie na ten temat zupełnie cicho, tylko na Litwie słychać o "serdecznej porażce"

Anonimowy pisze...

Często zastanawiam się dlaczego ludzie głosowali na PO? Dlaczego są tacy ludzie jak turabat?Wracam do stanu wojennego, do gnojenia ludzi przez SB, do powstawania konkurencyjnych ZZ Miodowiczowskich. Jak łatwo odchodzili ludzie od ideałów tamtego półtorarocznego czasu świeżego oddechu wolności. W tamtych czasach nie rozumiałem tego. Teraz wiem, dopiero zrozumiałem po wielu latach.Ludzie złamani, kupieni, zawikłani przez SB to tworzyli.Wystarczy przypomnieć sobie ten wściekły atak na próby ujawnienia teczek agentów bezpieki, ten strach "ałtorytetów", Michników, Kuroniów,Bujaków,Piniorów, Lisów, Bonich, Onyszkiewiczów, Wałęsów, Niesiołowskich i reszty tego tałatajstwa. Ich cwaniactwo,tendencje szczurów chowających się w kościołach (bo tam tylko mogli się schować), a później gnojenie przez nich ludzi niezłomnych. Ludzi takich jak Gwiazdowie, Walentynowicz, Olszewski i niezliczoną rzeszę bezimiennych. Paniczny strach "elyt" przed prawdą. Czy tacy turabaci nigdy nie zastanawiali się, dlaczego tak jest? Dlaczego nie można doprowadzić do tego, żeby powiedzieć kto był miękki a kto niezłomny? Czy my bydło nie zrozumiemy dylematów takich Bonich czy Maleszków? Czy oni muszą być chronieni zmową milczenia i występować jako niezłamani twardziele? Czy dopiero po śmierci Kuronia mamy dowiadywać się, że jeśli nie kolaborował to blisko był tego?Taki turabat skąd tacy się biorą? Jeśli jest młody to się nie dziwię-musiał nałykać się pogardy do bydła w domu rodzinnym, i to tylko wystawia laurkę nie jemu lecz jego rodzicom. Jeśli jednak pamięta tamte czasy, uczestniczył w tamtych wydarzeniach- to musiał spijać nektar z tego na co uczciwy Polak w tamtym czasie mógł tylko splunąć.Istnieje jeszcze trzecia opcja- Jest takim idiotą że.....wierzy TVN-owi i michnikowszczyźnie lecz w to nie wierzę!
Choć bezpośrednio nie odnosi się to do HGW ale wydaje mi się, że tylko tacy osobnicy (niebydło) to elektorat bufetlandu.

Anonimowy pisze...

Hmm... pretm:) mało przyjemne to twoje forum:)

To sa te Wasze argumenty? W ten sposób dyskutujecie z oponetami? A potem się dziwicie że tylko partia chamów, oszustów, drobnych złodziejaszków i gwałcicieli jak samoobrona oraz partia prawicowych oszołomów wyrosła ze stadionowych chuliganów, stojacych karnie w szeregu z kamieniami w rękach (LPR), chciały wejść z Wami w koalicję? Powodzenia życzę z takimi wyborcami!

Anonimowy pisze...

Do wszystkich:
- tu nie forum PO gdzie mających inne zdanie niż obecnie obowiązująca linia, są traktowani inwektywami przez zwolenników pana Tuska.
Sam takich doświadczyłem. Nie wpisujmy się w "słowotwórstwo" PO.
Włączmy własne hamulce, nawet wtedy gdy obrzuca się nas błotem. To błoto zostanie w rękach rzucającego.

Dalej - drogi turabat zadaje mi szereg pytań. No to odpowiadam - nie zablokowano rury, nie zablokowano budowy centrum, nie odblokowano mięsa. Tym samym pokazano nam gdzie się nas ma.
Rurę postanowiono za naszymi plecami (Schroeder na szefa spółki budującej), centrum wybudują bo muszą mieć "wypędzonych" (nawet nie chcą pamiętać kto postanowił o przesiedleniach i nie mają roszczeń w stosunku do Rosji ale do Polski - owszem), nie odblokowano mięsa bo Unia przez półtora roku nie chciała pamiętać, że Polska to też Unia, mimo, że Unia pamiętała o Holandii i Danii. Półtora roku zajęło Unii zrozumienie tej prostej sprawy. A nam NIKT nie powiedział, że swoją "niepamięcią" Unia potraktowała nas (Polskę) jak gnojków.
Drogi turabacie, człowiek też potrzebuje pomieszkać. Wychodzi na to, że ja muszę mieć jakiś dyżur na forum i pilnie śledzić Twoje wpisy.
Ty śledzisz non stop. Płacą Ci?
Co do reszty Twoich pytań - odbyła się jedna (przyznaję, że nieudana) próba zmiany ustawy lustracyjnej.
Przypomnę też, że kadencja Sejmu trwa zwykle 4 lata. Obecna skończyła się po 2 latach czyli dwa lata zostały na załatwienie kwestii, które wymieniasz dalej.
Rozumiem jednak, że wymagasz załatwienia tych spraw w dwa lata.
No to czekam z niecierpliwością na załatwienie w 22 miesiące tego wszystkiego co PO obiecywała PO w kampanii. Skądinąd już wiadomo, że wycofała się z kilku obietnic zaś te obiecane "cuda" to mamy sami sobie poczynić. O budowie II Irlandii nie wspomnę...

pretm pisze...

@turabat

W ostatnim komentarzu poprosiłem o spokojniejsze wypowiedzi bez personalnych ataków.

Anonimowy pisze...

Drogi okowito,

jak przyjemnie się zrobiło, po twoim poscie - znowu wszyscy się kochają jak w państwie tuska przystało... dobrze, że juz włączyliscie te hamulce... ja tez postaram się już błotem na Was nie rzucac, choć sami widzicie z moich wypowiedzi że bardzo trudno mi to przychodzi i non stop jakieś chamskie odzywki i wyzwiska z moich postów lecą...:)

Bardzo mi przykro że rząd PiS-u nic nie zdziałał w trzech miedzynarodowych kwestiach. Może gdyby próbował o nich porozmawiać, spróbowac wyjasnic, może wtedy byłoby lepiej. Trudno. Stało się i oby juz nigdy więcej...(ups... przepraszam, znowu błoto) Może Tuskowi sie uda? Jak na starcie to ma już 30% skutecznosci, ale i sprawa była najmniejszego kalibru.

Co do naszych wewnetrznych spraw - to cóż szkoda że się nie udało. Szkoda że PiS (tffuu - co ja piszę) oddał władzę - widac trudna sprawa jest rzadzić Polską. Ale nic? Nic się nie udało? Chocby 50% objetnic w 50% kadencji? tez nie? To co PiS robił (to już mocno złosliwe- przepraszam) przez te dwa lata, że NIC nie zrobił ws. rzekomo najwazniejszych dla PiS-u spraw???Hmm..
I na koniec, też muszę się przyznac, że czekam na realizację objetnc wyborczych PO, choć zdaję sobie sprawę że objetnice wyborcze to deklaracja typu "jak dacie mi 100% władzy, to zrobię to i to...".
PO nie dostała 100% władzy, to i nie zrealizuje pewnie 100% objetnic - i wybaczę te objetnice, których zrealizowac nie mogła (bo koalicjant, bo prezydent..), ale licze że wszystkie które może to zrealizuje.

Drogi okowita - napisałeś "zaś te obiecane "cuda" to mamy sami sobie poczynić." - a spodziewałeś się że co? że położysz się na plaży i bedziesz na nie czekał? Ja spodziewam się, że czeka mnie duzo pracy aby je osiagnąć.

Anonimowy pisze...

Drogi turabat,
Wprawne oko obserwatora powinno zauważyć że zwracałem sie do wszystkich w kwestii inwektyw.
Czemu więc odezwałeś się jak te przysłowiowe nożyce?
Mi też przykro, że, mimo wielokrotnych prób prostego tłumaczenia naszych problemów, Unia okazała się na tyle niepojętna, że ich nie umiała zrozumieć. I również teraz nie jest mi wesoło gdy nasi przyjaciele Niemcy podali nowym debeściakom czarną polewkę. I to dwukrotnie w ciągu 2 tygodni.
To tyle względem 30%owej skuteczności. Ach! Zapomniałem o tajnym zwiększeniu naszego kontyngentu w Afganistanie. Nie tym dzisiejszym ale tym tuz po nastaniu nowego rządu.
Rozumiem również, że 4 lata należy PROPORCJONALNIE rozłożyć na realizację obietnic wyborczych. No dobra. Niech i tak będzie. Minęły dwa miesiące od wyborów, miesiąc od nominacji a PO już wycofała się z kilku obietnic. W tym tempie ma szansę za kilka miesięcy wycofać się ze wszystkich. Nawet z obiecanych cudów, na które czekam bo mi obiecano. Tobie też. I milionom też. I miliony zagłosowały. I PO wygrała. I PO ma dotrzymać. W dwa lata. Zostało 22 miesiące. Czas biegnie...

Anonimowy pisze...

Drogi Okowito.
Ja mógłbym napisac że PiS nie zrealizowało setki objetnic, ale nie napisze tego!!!!
Ale ty napisaleś juz że Po wycofało sie z kilku objetnic. Napisz z jakich objetnic sie wycofało PO, to może ławiej będzie mi się do tego odnieść... dzieki

Anonimowy pisze...

@turabat
No to zacznijmy od podatku liniowego.
Swoją drogą - wiesz kto na nim najbardziej by zyskał?
A obietnice Bufetowej czytałeś?
Wspomnę o Czajce...

Anonimowy pisze...

Ok. Podatek liniowy.
Jak pewnie wiesz, PSL jest przeciwna wprowadzeniu takiego podatku. Jesli nawet PO udałoby się przekonać PSL, co pewnie jest mozliwe, to wtedy Kaczyński zawetuje ustawę, a na zebranie wiekszości żeby odrzucic weto nie ma obecnie szans.
Czyli nie ma co walić w tej chwili głową w mur, tylko poczekać na:
- jeszcze kilkudziesięciu posłów którzy się prędzej czy póxniej odłaczą od PiS
- na wybory prezydenckie, w których Kaczyński przy takim podejściu do sprawowania urzędu, nie wejdzie nawet do II tury.

Moim zdaniem to bardzo źle że taki podatek nie zostanie wprowadzony, bo wszystkie państwa które go wprowadziły znajdują się na szybkiej ścieszce wzrostu gospodarczego.

Anonimowy pisze...

turabat, odnieś się do tematu obietnic Platformy Obywatelskiej (HGW) w Warszawie - w końcu to blog poświęcony temu tematowi :
- natychmiastowa likwidacja korków ;-)
- 2 linia metra do końca 2009 (nawet łopaty nie wbito)
- 4 Mosty do końca kadencji do 2010
- wodolot na Wiśle ;-)
- jaknajszybsze opracowanie planów zagospodarowania przestrzennego dla całej Warszawy. Na razie powstały 4 (sic!)przez ponad rok.
- i reszty która jest na blogu opublikowana bo HGW zlikwidowała już swoją stronę z obiecankami http://www.gronkiewicz.pl/.
Co zostało zrobione przynajmniej w zakresie 3 pierwszych wymienionych obietnic Platformy Obywatelskiej? Słucham...
Dobrze , że pretm to zachował. Ja też pozwoliłem sobie zachować program/obietnice PO - HGW w wersji PDF.
Bufetowa rządzi ponad rok. Więc nie mów, że nie miała czasu...

Anonimowy pisze...

Bardzo chetnie się odniosę, oczywiscie do tego co wiem, tylko podaj mi linka do tych objetnic.
Jakiś skan ulotki wyborczej, strona PO lub Prezydent, cokolwiek co jest sygnowane przez panią Prezydent - chyba jako blog zajmujacy się rozliczaniem Prezydent Warszawy, posiadacie wiarygodne (nie z superexpresu, czy dziennika:) źródłowe informacje?
Bo do tego co ktoś kiedys powiedział i jak to ktos potem przekazał i komu, to ja się odnosił nie bedę.
Czy natychmiast zlikwidować korki, czy zlikwidowac korki, a może zmniejszyć korki? A może 3 mosty?

Anonimowy pisze...

Strasznie mi przykro, ale Ty naprawdę jesteś tępy...

Anonimowy pisze...

Gorąco się zrobiło, nie powiem...

po tym, jak także tutaj pojawił się jeden z naprawdę myślących w myśl zasady - "ja czytałem Kartezjusza, więc na pewno myślę" ;) ...

Przyłączam się do apelu Pretm'a - Panowie oszołomi proszę wystrzegać się zarzutów ad personam ... "Naiwni" pokroju Pana Turabant mają to do siebie, że tylko tym się żywią ...

Dużo lepiej dać im się wypowiedzieć zebrać sprzeczne wątki, a potem podsumować - zwykle potem milkną, jak u mnie w dialogu "POrozmawiajmy o służbie zdrowia". Imć Pan Marcin - chwalił reformę służby zdrowia z 1999 roku, aby następnie bez żenady w końcu dyskusji ją zlikwidować ;)

-------------------

PS - Pretm trzymaj poziom, ja niestety muszę zamilknąć, ze względu na obowiązki rodzinne, a strasznie szkoda mi tej przerwy ;)

Wszystkiego dobrego w nowym roku.

Anonimowy pisze...

Zorba1, ale konkretnie podasz te linki???

pretm pisze...

@Turabat

Jakiś skan ulotki wyborczej, strona PO lub Prezydent, cokolwiek co jest sygnowane przez panią Prezydent - chyba jako blog zajmujacy się rozliczaniem Prezydent Warszawy, posiadacie wiarygodne (nie z superexpresu, czy dziennika:) źródłowe informacje?

Wszystkie obietnice (np. programy dla dzielnic, czy program wyborczy) wymyśliłem, umieściłem je na stronach związany z PO a następnie bezwzględnie rozliczam HGW z tym wymyślonych obietnic.

Anonimowy pisze...

Pretm nie wątpię, że masz wszelkie objetnice wyborcze i nie do ciebie tak naprawdę odnosiła się ta uwaga. Przepraszam że napisałem blog.

Moją odpowiedź kieruje tylko do Zorby, z prosbą o podanie linka, np. do obietnicy wyborczej w której jest napisane, bądź z której jednoznacznie wynika np. objetnica:
"- natychmiastowa likwidacja korków ;-) "
Prosisz mnie Zorba o komentarz, to ja to skomentuję ale podaj źródło na które się powołujesz.

A Ciebie Pretm jeszcze raz przepraszam.

Anonimowy pisze...

Pan Turabat milczy, ja zaś zastanawiam - ta sama osoba to była, czy też oni wszyscy w ten sposób prowadzą dyskusję.

Poniżej 13 kroków na klasyczną PO-dyskusję, na przykładzie jaki znalazłem powyżej :)))))))

[1] – KROK PIERWSZY: PRZEDSTAWMY SPRAWY, KTÓRE MOGĄ ICH „ZIRYTOWAĆ”

To jak to jest z tą prokuraturą pod rządami PO? Jest posłuszna PO, bo np.:
§ wycofała list gończy za Krauze?
§ czy tez nie jest bo nie WSZCZĘŁA POSTĘPOWANIA WS. MAJĄTKU PIS [TO NIE JEST PRZEDMIOT TOCZĄCEGO SIĘ POSTĘPOWANIA, ALE WARTO JE TAK NAZYWAĆ]?
A może jest jednak niezależna?
Bardzo się cieszę, że mający wątpliwości urząd miasta „złożył doniesienie” do prokuratury i bardzo się cieszę że sprawa została jednoznacznie zamknięta! [NIE JEST ZAMKNIĘTA MIASTO OŚWIADCZYŁO, ŻE BĘDZIE „WALCZYĆ DO KOŃCA”, ALE I TAK WSZYSCY WIEDZĄ, ŻE TO BYŁ BALONIK – FAKT MEDIALNY]

[2]
Sprawy posłów samoBrony tez się jakoś szybko nie toczyły :D

[3] – KROK DRUGI: POITYTUJMY JESZCZE TROSZKĘ.

Dodaj jeszcze że Pemier Tusk:
§ wyraził zgodę na przystąpienie Rosji do negocjacji do OECD - co powinno odrobinę ucywilizować Rosję, [JASNE, GDYBY RZESZA NIEMIECKA BYŁA W LIDZIE NARODÓW, TO NIE BYŁOBY DRUGIEJ WOJNY ŚWIATOWEJ, ANI HOLOKAUSTU]
§ po miesiącu rządów PRZYWRÓCIŁ [Premier MacTusk] prawo eksportu mięsa do Rosji ( coś czego Kaczyński nie potrafił zrobić przez dwa lata), [PROBLEM W TYM, ŻE EMBARGO FORMALNIE NIE ZOSTAŁO ZNIESIONE, A PREMIER MOŻE SOBIE ZNOSIĆ CO NAJWYŻEJ DEFICYT BUDŻETOWY W POLSCE ...]
§ kilkakrotnie z duża dozą cierpliwości pochylał się nad dziecinnymi problemami prezydenta (TAK NAPRAWDĘ TO GO ZDROWO OŚMIESZYŁ W OCZACH POLAKÓW I ZA GRANICAMI kraju - ale trudno, z niektórymi tak trzeba). [OJ GŁUPI TEN PREZYDENT, RZĄD COFA WETO NA NEGOCJACJE ROSJII O PRZYSTĄPIENIE DO OECD, NIE ZAWIADAMIA GO O TYM, A TEN JESZCZE MA CZELNOŚĆ SIĘ OBRAŻĄĆ... RANY JAK ON NAS OŚMIESZA, NIE TO CO PREMIER KTÓRY NA KONFERENCJI Z KANCLERZEM NIEMIEC MÓWI TAK, JAK TO POLSKA Z NIEMCAMI MIAŁABY BUDOWAĆ GAZOCIĄG BAŁTYCKI, PRZY CZYM ROZWAŻANA BYŁABY MOŻLIWOŚĆ PRZYŁĄCZENIA SIĘ ROSJI DO TEJ INWESTYCJI...]
..itd....
§ Ale najważniejsze (nr.I) - w ostatnich dwóch miesiącach rządów PO, praktycznie nie słychać o żadnych awanturach, problemach, czy tez skandalach w rządzie - co w przypadku rządów PiS-u było na porządku dziennym. [WIADOMO TO KWESTIA LEKTRU DWÓCH LUB TRZECH PISM TYGODNIOWO, JEŚLI NIC W NICH NIE MA TO JEST SPOKÓJ. KURCZE – JEDNYM SŁOWEM NIC SIĘ NIE DZIEJE, A TY PRETM STALE OCZYMŚ PISZESZ, MASZ WYOBRAŹNIE CHŁOPIE]
§ I najważniejsze (nr.II) - zanim rychu tak "mocno" przejedziesz się po Tusku, weź pod uwagę, że prubując [UWAGA BŁĄD – NIE WYTYKAĆ !!!] OŚMIESZYĆ SWOJEGO POGROMCĘ, ośmieszasz również siebie:)
Bo jesli Pan Tusk jest tak beznadziejny, głupi, nieskuteczny ..itd. to jaki jest kaczyński, skoro przegrał z nim tak sromotnie???!!!! [PREMIER MACTUSK PIERWSZY POGROMCA NEANDERTARCZYKÓW – WIADOMO ;)]

[4] - KROK CZWARTY: POSTAWIĆ SIĘ W ROLI OFIARY
OJJ JOJJOJO JOJ...

ALE MNIE ZAATAKOWALŚCIE:) SAME ARGUMENTY POSZŁY W RUCH, ZE AŻ NIE WIEM JAK SIĘ BRONIĆ.
Zorba - pozwól ze SAM będę sobie dobierał miejsca w których mam zamiar pisać i że sam będę sobie szukał przyjaciół i że sam zdecyduję co robić z moim czasem:)

A Pan Anonimowy jak już tak bardzo CHCE ŁĄCZYĆ OBJECIE WŁADZY PRZEZ KACZYŃSKICH Z ZAKAZEM EKSPORTU MIĘSA, TO NIECH SOBIE PRZYPOMNI ŁASKAWIE REAKCJĘ UE NA DOJŚCIE DO WŁADZY W AUSTRII PARTII JORGA HAIDERA - AUSTRIA BYŁA PRZEZ ROK BOJKOTOWANA ...

[JAK DOBRZE, ŻE ROSJA CZUWA NAD ROZWOJEM DEMOKRACJI W UE, WIADOMO KACZYŃSKI = HAIDER, DOBRZE, ŻE CHOĆ PUTIN W PORĘ SIĘ ZORIENTOWAŁ]
i szczęśliwie tak jak w Polsce pan Haider władzę dość szybko utracił i wszystko wróciło do normy. Tak że nie dziw się reakcji naszych sąsiadów na dojście do władzy równie jak Haider skrajnie prawicowych braci (tak przy okazji, to byłbym ostrożny z szafowaniem słowem karzeł - to może być źle odebrane przez członków partii PiS:D)

* - NAKRĘCIĆ SIĘ I WPAŚĆ W MONOLOG OPARTY NA SŁOWOTOKU.

Co byś tu nie przytoczył i jak byś nie szukał teraz sukcesu PiS-u w tej sprawie, to chciałbym Ci tylko powiedzieć, że cała ta sprawa wraz z objeciem rządów PO nabrała ogromnego dynamizmu. Chęć załatwienia problemu była widoczna z obu stron - także Rosji - i przez te parę tygodni została załatwiona sprawa, która nie tylko ze nie została załatwiona przez dwa lata, ale i która była przez te dwa lata tylko ESKALOWANA. [CHYBA MIAŁO BYĆ EKSPONOWANA].

Tylko człowiek, który nie zna Rosjan może sądzić, że Rosję można do czegoś zmusić. Co by o tym narodzie nie powiedzieć, to trzeba im przyznać ze mają olbrzymia dumę narodową, są krajem bardzo wrażliwym na własna pozycje w świecie i nikt do niczego ich zmusić nie może. Ale to co jest ich siłą, umiejętnie wykorzystane może stać się ich słabością. Tak dumna Rosja nie może scierpieć ze nie należy do OECD i dużo zrobi aby stać się ważnym członkiem tej organizacji - i to można wykorzystać i to powinno powoli cywilizować naszych sąsiadów.

[5] KROK PIĄTY: WYRAZIĆ WOLĘ PODJĘCIA RZECZOWEGO DIALOGU.

No ok. To porozmawiajmy poważnie:)

Każdy wie że była to sprawa tylko i wyłącznie polityczna i była reakcją Rosji na objecie władzy w Polsce PRZEZ SKRAJNIE PRAWICOWYCH BRACISZKÓW, którzy nie kryli i nie kryją swoich antyrosyjskich fobii. [KURKA WODNA, TO BYŁA SKRAJNA PRAWICA, NAZIŚCI. TYLKO LEWICA I CENTRUM ZAPEWNI NAM SYMPATIĘ ROSJI]

I tym którzy dziwią się reakcji Rosji, proponuję pomyśleć Co by było gdyby np. kanclerzem Niemiec została Pani Eryka :).

W tych samych kategoriach podeszli do tego Rosjanie i NIE PISZ MI ZE ULĘKLI SIĘ KE, BO ROSJANIE MAJĄ JA W DUPIE - zbyt duże interesy robi UE z Rosją, żeby którakolwiek ze stron zdecydowała się na jakiekolwiek poważniejsze kroki w obronie polskiego mięsa.
[BRUKSELA NIE JEST NAM POTRZEBNA, JESTEŚMY SKAZANI NA ROSJĄ, CZŁONKOWSTWO W UE, TO TYLKO TAKA FIKCJA]
To co mówi Sawicki, to nic innego jak POMOCNA RĘKA WYCIĄGNIĘTA DO ROSJI, aby w ten sposób pozwolić im wyjść z twarzą z tej sytuacji i aby rozmydlić powody zlikwidowania embarga.
[ZASTANOWMY SIĘ NA POZYCJĄ OBU PARTNERÓW, TO ZNACZY MY PODNOSILIŚMY ROSJAN Z KLĘCZEK ....]
Tak że w pełni się z Tobą zgadzam. MAsz rację że PiS miał bardzo duży wkład w wycofanie zakazu eksportu miesa - te wkład to oddanie rządów w Polsce w ręce NORMALNEJ PARTII.

[6] KROK SZÓSTY: OGŁOSIĆ PONOWNIE, ŻE ŻYWIOŁOWOŚĆ DYSKUSJI UNIEMOŻLIWIA BYCIE RZECZOWYM.

Po kolei panowie nie pchajcie się tak bo nie nadążam odpisywać:)
Do XXX:
To że ktoś zdał konkurs nie oznacza, ze nie może być wywalony. Powodów nie znam, ale i nie muszę ich znać. Mam zaufanie do PO, a do PiS za cholerę:). Jeśli mieli prawo i powody aby ich wywalić, to dobrze że to zrobili i tyle.
[PO – CZYSTAKA, TO NIE ZAWŁASZCZANIE PAŃSTWA, PIS-CZYSTAKA, TO WPROWADZENIA DYKTATURY]

Okowita mnie podobno punktuje, ty mu sekundujesz, a partię i tak wygra Polska:).
Z tego co widziałem to TVN CAŁKIEM DŁUGO PASTWIŁO SIĘ NAD TUSKIEM ZA GUMĘ DO ŻUCIA, ale jak rozumiem mało wystarczająco długo. A zauważyłeś że TVN prawie całkowicie pominęło sprawę pomyłki Leszka waszego prezydenta, który nawet nie wie ile państw jest w UE? ja tez tu miałem niedosyt.

[7]
Teraz okowita:
"No sorry winetu ale embargo wprowadzono już wtedy gdy Kaczyński nawet porządnie nie usiadł do rządzenia. Skąd więc teza, że Rosjanie zareagowali na "skrajną prawicowość" i "antyrosyjskość"? Czyżby sugerowali się doniesieniami zaniepokojonej prasy i opiniami Wybitnych Autorytetów?" - tak, a Kaczyński wyskoczył z Kapelusza. Nigd [NIKT?] go nie znał, nikt o nim nic nie słyszał i on nigdy się nie wypowiadał.
"że jak komuś coś się nie u innych nie podoba (tu - rząd PiS) to go po pęcinach embargiem.
" - rozumiem że jak wybiorą Erykę Steinbach na kanclerza Niemiec, to bedziesz to szanował, siedział cicho i współpracował we wszystkich obszarach. :D

"Ale i tu wytłumaczenie jest jedno - sam piszesz, że Unia ma w d... nasze mięso bo robi interesy z Rosją. " - a tego nie napisałem. To ROSJA MA KE W DUPIE, a Unia musi się z Rosja liczyć. I UE doskonale wie, że z Rosją nie załatwi nic siła, BO JEST TO SPRAWA POLITYCZNA POMIEDZY POLSKĄ A ROSJĄ - A ŻE TAK BYŁO TO POKAZUJĄ OSTATNIE TYGODNIE..
A to co piszesz o nierównej reakcji wyborców i mediów na PiS i PO, to powiem tylko tyle, że jest takie powiedzenie "że lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć"

* NAKRĘCAĆ SIĘ, NAKRĘCAĆ ...
Widzisz okowita,
Problem ludzi PiS polega głównie n tym, że nie chcą pewnych rzeczy widzieć. Dlatego tak skupiają się na rozliczaniu przeszłosci, na antagonizowaniu społeczeństwa, na rozgrywaniu grupami interesów, ... a nie zauwazyli że "ciemny lud" nie chce już tego kupować.
Bo ciemny lud zobaczył, że z tego nie ma chleba! A ile można siedzieć na igrzyskach???

TAK PANIE OKOWITA - WASZ CIEMNY "LÓD" ZACZĄŁ SIĘ TOPIĆ :D

[8] KROK SIÓDMY: OŚWIADCZYĆ, ŻE NIE CHCE SIĘ PROWADZIĆ DYSKUSJI.

NIE CHCE MI SIĘ PISAĆ, więc zadam Ci proste pytanie, którą z tych wymienianych i bardzo ważnych, priorytetowych, podstawowych spraw załatwili bracia przez te dwa lata rządów?
- zablokowali rurę?
[TAK BYLIŚMY JUŻ BLISCY ZANEKTOWANIA SZEWDZKIEJ STREFY EKOMONICZNEJ NA BAŁTYKU.... BO Z DUŃSKIEJ I NASZEJ WYCOFALI SIĘ ...]
- zablokowali budowę centrum?
[NIEMCY TO WOLNY KRAJ, MOGĄ BUDOWAĆ CO CHCĄ, CO NIE MUSI SIĘ NAM PODABAĆ. TO USŁYSZAŁ TAKŻE PREMIER MACTUSK, GDY WSTAŁ Z KLĘCZEK]
- odblokowali mięso?
[PRZEPRASZAMY, ŻE OD RAZU NIE PADLIŚMY NA KOLONA Z OŚWIADCZENIEM, IŻ WIEMY, IŻ BLUKSELA JEST DO DUPY I TO KWESTIA STOSUNKÓW DWUSTRONNYCH]
- wyrównali krzywdy pokrzywdzonym w poprzednim systemie?
[KTÓRE?]
- zakaczyli [zakończyli?] jakiś proces oprawców?
[JASNE W KOŃCU PANOWAŁA DYKTATURA, W KTÓREJ NIE BYŁO NIEZAWISŁYCH SĄDÓW]
- zrobili coś sensownego z lustracją?
- posadzili dawnych milicjantów, zomowców, czy też tych kacyków?
- zweryfikowali im emerytury?
Te sprawy są równie ważne i dla mnie - tak dla mnie, dla wyborcy PO, tyle że PiS nic nie zrobił! NIC! Więc pozwól mi kupić twoje argumenty i napisz czy się mylę.

[9] KROK ÓSMY: PODKREŚLIĆ NISKIE WYROBIENIE INTERLOKUTORA, I JEGO ZŁE ZACHOWANIE ORAZ BRAK ARGUMENTÓW.
Wiesz Zorba,
jak na adwokata Okowity, to się średnio sprawdzasz. A ty masz jakieś zdanie? Bo nie raczyłeś, poza inwektywami i próbami wyproszenia mnie z tego forum, go wyrazić.
Dlatego mam prosbę abys pochwalił się osiągnięciami PiS-u w powyzszych kwestiach - moze coś przegapiłem..., a jesli nie masz nic do powiedzenia, to daruj sobie ..

[10]
"Nie pasujesz do tego miejsca - nie rozumiesz tego, czy jesteś taki tępy???"
OK. Zorba, sorry ze Cię obrazam moim pisaniem i moja osobą na tym forum. Przepraszam Zorba! Wszyscy Polacy przepraszają prezy...ups. Zorbe.
BTW. napisałeś "Nie pasujesz do tego miejsca.." - czy mógłbyś to jakoś dookreślić? Co to jest za miejsce, co tu sie takiego dzieje, dla kogo jest to miejsce?

BTWII. I zmień nick. Grak Zorba miał diametralnie inne poglądy na świat i życie, niż to co reprezentujesz na tym forum :D

BTW III. Co jest okowita? Zabrakło argumentów? Czy tez gorczkowo szukasz teraz projektów ustaw, które wniósł, miał zamiar wnieść PiS, tylko ta wstrętna PO....

[11] KROK DZIEWIĄTY: ZAATAKOWAĆ GOSZCZĄCY SERWIS, PRZY POŚREDNIM UŻYCIU INWEKTYW.
HMM... PRETM:) MAŁO PRZYJEMNE TO TWOJE FORUM:)

To są te Wasze argumenty? W ten sposób dyskutujecie z oponetami? A potem się dziwicie że tylko partia chamów, oszustów, drobnych złodziejaszków i gwałcicieli jak samoobrona oraz partia prawicowych oszołomów wyrosła ze stadionowych chuliganów, stojących karnie w szeregu z kamieniami w rękach (LPR), chciały wejść z Wami w koalicję? Powodzenia życzę z takimi wyborcami!

[12] KROK DZIESIĄTY: OŚWIADCZYĆ – WBREW FAKTOM – IŻ BŁOTEM RZUCA TYLKO JEDNA STRONA, A JEŚLI DRUGA TO TYLKO JAKO OFIARA W OBRONIE WŁASNEJ...

Drogi okowito,

jak przyjemnie się zrobiło, po twoim poście - znowu wszyscy się kochają jak w państwie tuska przystało... dobrze, że już włączyliście te hamulce... JA TEZ POSTARAM SIĘ JUŻ BŁOTEM NA WAS NIE RZUCAC, choć sami widzicie z moich wypowiedzi że bardzo trudno mi to przychodzi i non stop jakieś chamskie odzywki i wyzwiska z moich postów lecą...:)

Bardzo mi przykro że rząd PiS-u nic nie zdziałał w trzech miedzy=narodowych kwestiach. Może gdyby próbował o nich porozmawiać, spróbowac wyjasnic, może wtedy byłoby lepiej. Trudno. Stało się i oby juz nigdy więcej...(ups... przepraszam, znowu błoto) MOŻE TUSKOWI SIE UDA? JAK NA STARCIE TO MA JUŻ 30% SKUTECZNOSCI, ALE I SPRAWA BYŁA NAJMNIEJSZEGO KALIBRU.

Co do naszych wewnetrznych spraw - to cóż szkoda że się nie udało. Szkoda że PiS (tffuu - co ja piszę) oddał władzę - widac trudna sprawa jest rzadzić Polską. Ale nic? Nic się nie udało? Chocby 50% objetnic w 50% kadencji? tez nie? To co PiS robił (to już mocno złosliwe- przepraszam) przez te dwa lata, że NIC nie zrobił ws. rzekomo najwazniejszych dla PiS-u spraw???Hmm..
I na koniec, też muszę się przyznac, że czekam na realizację objetnc wyborczych PO, choć zdaję sobie sprawę że objetnice wyborcze to deklaracja typu "jak dacie mi 100% władzy, to zrobię to i to...".
PO NIE DOSTAŁA 100% WŁADZY, TO I NIE ZREALIZUJE PEWNIE 100% OBJETNIC - I WYBACZĘ TE OBJETNICE, KTÓRYCH ZREALIZOWAC NIE MOGŁA (BO KOALICJANT, BO PREZYDENT..), ALE LICZE ŻE WSZYSTKIE KTÓRE MOŻE TO ZREALIZUJE.

Drogi okowita - napisałeś "zaś te obiecane "cuda" to mamy sami sobie poczynić." - a spodziewałeś się że co? że położysz się na plaży i bedziesz na nie czekał? Ja spodziewam się, że czeka mnie duzo pracy aby je osiagnąć.

[13] KROK 11: ZWALAĆ WSZYSTKO NA POPRZEDNIKÓW, A ZWŁASZCZA PIS
Drogi Okowito.
Ja mógłbym napisac że PiS nie zrealizowało setki objetnic, ale nie napisze tego!!!!
Ale ty napisaleś juz że Po wycofało sie z kilku objetnic. Napisz z jakich objetnic sie wycofało PO, to może ławiej będzie mi się do tego odnieść... dzieki

[14]
Ok. Podatek liniowy.
Jak pewnie wiesz, PSL jest przeciwna wprowadzeniu takiego podatku. Jesli nawet PO udałoby się przekonać PSL, co pewnie jest mozliwe, to wtedy Kaczyński zawetuje ustawę, a na zebranie wiekszości żeby odrzucic weto nie ma obecnie szans.
Czyli nie ma co walić w tej chwili głową w mur, tylko poczekać na:
- jeszcze kilkudziesięciu posłów którzy się prędzej czy póxniej odłaczą od PiS
- na wybory prezydenckie, w których Kaczyński przy takim podejściu do sprawowania urzędu, nie wejdzie nawet do II tury.

Moim zdaniem to bardzo źle że taki podatek nie zostanie wprowadzony, bo wszystkie państwa które go wprowadziły znajdują się na szybkiej ścieszce wzrostu gospodarczego.

[15] KROK 12: UNIKAĆ RZECZOWEJ DYSKUSJI, MIESZAĆ WĄTKI
Bardzo chetnie się odniosę, oczywiscie do tego co wiem, tylko podaj mi linka do tych objetnic.
Jakiś skan ulotki wyborczej, strona PO lub Prezydent, cokolwiek co jest sygnowane przez panią Prezydent - chyba jako blog zajmujacy się rozliczaniem Prezydent Warszawy, posiadacie wiarygodne (nie z superexpresu, czy dziennika:) źródłowe informacje?
Bo do tego co ktoś kiedys powiedział i jak to ktos potem przekazał i komu, to ja się odnosił nie bedę.
Czy natychmiast zlikwidować korki, czy zlikwidowac korki, a może zmniejszyć korki? A może 3 mosty?

KROK 13: ZMYĆ SIĘ PO ANGIELSKU, JEŻELI OKAŻE SIĘ, ŻE RZECZOWA DYSKUSJA JEST NIE DO UNIKNIĘCIA ....

OT TYPOWE 13 KROKÓW NA PO DYSKUSJĘ, ICH NAPRAWDĘ NIE WARTO OBRAŻAĆ, BO BRAK JAKICHKOLWIEK ZARZUTÓW AD PERSONAM ORAZ DYSCYPLINOWANIE, ABY TRZYMALI SIĘ JEDNEJ KWESTII ... POWODUJE, ŻE SZYBKO ZNIKAJĄ ... pozostaje tylko chaotyczna zbitka zdań, która zebrana w całość - nie jest ani spójna, ani interesująca.

:))

Anonimowy pisze...

Przepraszam, za błędy literowe i zaśmiecenie niniejszego serwisu ;)

pretm pisze...

Żaden komentarz nie jest zaśmiecaniem :)

Anonimowy pisze...

napracował się pan magister.
I to wszystko żeby zreferowac jednego przykładowego PO-wca? A nie szkoda wysiłku?

Nie bedę się odnosił do twoich 13 punktów ( bo nie wiem, może i masz racje, to twoja praca i wnioski, nie mi się do nich wtrącać).

Ale odniosę się do kilku wybranych fragmentów, które mnie obrazają, bo sa zwykłym kłamstwem, bądź manipulacją:

1. Kłamstwo: "Pan Turabat milczy" - nie zauwazyłem żebym milczał, jestem dośc aktywny.
2. manipulacja:
"POWODUJE, ŻE SZYBKO ZNIKAJĄ ... pozostaje tylko chaotyczna zbitka zdań, która zebrana w całość - nie jest ani spójna, ani interesująca.
"
Po zebraniu w całość, bez zachowania pytań, uwag na które odpowiadam, rzeczywiście moje wypowiedzi staja się chaotyczne. Ale jest to nic innego jak manipulacja.
Prosty przykład.
"- zablokowali budowę centrum?
[NIEMCY TO WOLNY KRAJ, MOGĄ BUDOWAĆ CO CHCĄ, CO NIE MUSI SIĘ NAM PODABAĆ. TO USŁYSZAŁ TAKŻE PREMIER MACTUSK, GDY WSTAŁ Z KLĘCZEK] "
wszystko proste? tyle ze moje pytanie jest konsekwencją zarzutów Okowity:

"A może obiecano panu Tuskowi np. darmowe bilety do Centrum tzw. Wypędzonych? Tusk dał jasny sygnał, że niech sobie budują. Ot, polityka w naszym interesie."

To jak to jest magistrze? Mogą budować co chcą i gdzie chcą? Czy tez nie bardzo? I co Kaczyński załatwił aby nie zbudowali? Bo to jest pytanie o efekty działalnosci Kaczyńskiego.

Więcej nie komentuję tej wypowiedzi.

Anonimowy pisze...

Panie Turabat:

"Napracował się pan magister.
I to wszystko żeby zreferować jednego przykładowego PO-wca? A nie szkoda wysiłku?

Nie bedę się odnosił do twoich 13 punktów ( BO NIE WIEM, MOŻE I MASZ RACJĘ, to twoja praca i wnioski, nie mi się do nich wtrącać)."

Nie szkoda, bo mi za to nie płacą, polityków i politykierów mam zaś gdzieś. Mam na tyle dobre wykształcenie zawodowe, że nie musiałem i będę musiał traktować poważnie jakiegokolwiek ugrupowania politycznego.
Ciebie jednak chłopie naprawdę mi szkoda, taka mało ciekawa forma telepracy, w której pewnie ktoś rozlicza z wyników, więc nie można normalnie podyskutować ;)

Ja też nie będę się odnosił więcej do powyższego terkotu, a w zakresie ogólnych spostrzeżeń - co do nieobrażania i proponowania rzeczowej rozmowy, POLECAM WSZYSTKIM.

MOŻE czegoś się wszyscy nauczymy, każda dyskusja nas wzbogaca, gdy nauczymy się powściągać emocje ;)

Trzymaj się ciepło Panie Turabat, i pracuj dzielnie jeśli masz taką potrzebę, a urazy nie chować - BO WSPóLNIE BUDUJEMY PLURALIZM W SIECI.

Dlatego dzięki za każde słowo, nawet niezbyt spójne i niezbyt obiektywne... :))

Anonimowy pisze...

Ty wiesz magister, ze bardzo mnie zainteresowałeś...:), a szczególnie to co napisałeś:
"OT TYPOWE 13 KROKÓW NA PO DYSKUSJĘ, ICH NAPRAWDĘ NIE WARTO OBRAŻAĆ, BO BRAK JAKICHKOLWIEK ZARZUTÓW AD PERSONAM ORAZ DYSCYPLINOWANIE, ABY TRZYMALI SIĘ JEDNEJ KWESTII ... POWODUJE, ŻE SZYBKO ZNIKAJĄ ... pozostaje tylko chaotyczna zbitka zdań, która zebrana w całość - nie jest ani spójna, ani interesująca. "

Bo tak jakoś zaskoczyła mnie tak duza praca i wiesz co? Wszedłem na twój blog, rozejrzałem się pobierznie i juz wiem skąd twoje rozrzalenie i frustracja! Otoż własnie, parę dni temu, straciłeś jedynego czytelnika i komentatora bloga.

To musi byc straszne. Ale to Cię rzeczywiscie tłumaczy.

Trzymaj się Pan Panie magister. Moze jeszcze Marcin wróci, może jeszcze coś napisze ... choć po poziomie Pana "merytorycznej" z nim polemiki, śmiem w to mocno watpić.

Anonimowy pisze...

No widzisz i... kolejna skucha, ja piszę sam dla samego siebie ... na ile czas mi pozwala ... :)

Dlatego "stratę" możliwości udzielania odpowiedzi osobie, która uznając się za naprawdę myślącą - w przeciwieństwie do "prawicowego ekstremisty", który nie jest partnerem do rozmowy ... naprawdę przeboleję ... ;)

I nie jest mi z tego powodu przykro, bo poraził mnie ... brak logiki połączony z bardzo prostym mechanizmem myślowym ...

Hmmm - nie ukrywam urzekłeś mnie waszeć podobieństwem do mojego gościa ... to chyba jakaś epidemia ... powtarzalności ;)

----
Co do mojego poziomu i sposobu prowadzenia dyskusji, to nie wydaje mi się, aby był on niedopuszczalny czy też łamał jakiekolwiek cywilizowane standardy prowadzenia sporów ...

Ja nie widzę powodu, żeby potakiwać czy też przepraszać, gdy ktoś twierdzi, np., że:

(Ia) reforma służby zdrowia Buzka była super, a jednocześnie ...

(Ib) jest przeświadczona, że mieści w niej możliwość wprowadzenia systemu dotacji budżetowych jak w ZUS,

Parę mniejszych lapsusów pomijam, jak ten z pieczątkami ... ;)

Przykro mi zatem bardzo, jeżeli także nie zrozumiałeś co było napisane w moich komentarzach, w tym zwłaszcza wyjaśnienia na czym polegała istota reformy służby zdrowia z 1999 roku i jej podstawowe błędy systemowe ....


No cóż rozumiem, "skrajnych ekstremistów goń, goń ... a reszta sama się wyklaruje ;)

Pozdrawiam gorąco po raz kolejny ;)

Anonimowy pisze...

@ turabat
Tak dla porządku informuję, że dość regularnie odwiedzam strony, do których linki na tym blogu są umieszczone. W tym magistra.
Rozumiem, że wg ciebie, prawidłowym jest natychmiastowe umieszczanie własnych wpisów na takich stronach.
Trudno zgodzić się z taką argumentacją ale tylko do momentu gdy człowiek zada sobie pytanie - czy fani PO mają jakiś nakaz umieszczanie wpisów na blogach swoich idoli? Powiem więcej - z kilku takich stron ściągałem sobie różne zapiski, choćby po to by korzystać z nich w stosownym momencie, wychodząc ze słusznego przecież założenia, że autor coś publikuje z zamiarem poinformowania innych. Pusty śmiech mnie ogarnął jak na forum PO zarzucono i kradzież praw autorskich (!!!) po publikacji faktów, które są ogólnie dostępne na WIELU stronach, bo WIELU umieściło te fakty na swoich blogach czy w postach. WIELU może ale ja KRADNĘ prawa autorskie bo umieszczam ogólne dostępną treść na forum PO. Jeśli takie jest podejście to szczęścia życzę.
Dziwi mnie również Twoje stwierdzenie o "frustracjach" czy podobnych bzdetach. Ale niech tam - przyjmijmy na moment, że masz rację - tak dla potrzeb dyskusji.
Poczytaj sobie fora czy blogi, które pojawiły się jak grzybki po deszczu, tuż po wyborach 2005.
Te, w których nie tylko kłamano i kłamie się nadal o PiSie. Te gdzie pomówienia i plucie na PiS stało się obowiązującą modą. Przejrzyj sobie wypowiedzi czołowych polityków PO - poczynając od wieszczenia - jaka to katastrofa spadnie na Polskę, że benzyna i dolar będą po ileśtam. Znajdziesz je łatwo. Trudniej Ci będzie znaleźć informację o groźbach kar finansowych dla aktywistów PO za nieobecność na pewnym wiecu protestu w Warszawie (Wprost napisało o tym wszem i wobec i ŻADNEGO dementi nie było).
Na koniec możesz zanalizować pierwszą specjalistkę od korupcji, która zamiast zajmować się korupcją (bo takie zadanie przecież ma) oznajmia wielkim głosem, że jej kwity "z miasta" na Rydzyka (autoramentu TVN zresztą) chcieli spalić w aucie. Zastanów się dlaczego ta wielkiej wagi informacja nagle zniknęła ze wszelkich forów i informacji medialnych - gazetowo-telewizyjnych. Ostatnio nawet oznajmiła, że owszem bada wydatki urzędników ministerialnych ale JUŻ ZASTRZEGA, że mogą być to wydatki związane z pełnieniem funkcji. I na koniec - minęło ponad dwa miesiące od wyborów i ponad miesiąc od nominacji rządowych.
Wskaż mi CHOĆ JEDEN sukces tego rządu, który mógłbym potraktować jako sukces tego i wyłącznie tego rządu.

Anonimowy pisze...

Sorki Okowita, ale już Ci dziś nic nie odpiszę.
Jest już po 22:00 i mi już za pisanie nie płacą. Jutro zaczynam dyżur od 9:00 do 18:00 (sylwester to krócej).
Idę oglądać film "Rękopis znaleziony w Saragossie" - już go oglądałem kilka razy i jakoś nigdy mi się nie udało do końca - może tym razem...?

Anonimowy pisze...

turabat obejrzyj sobie lepiej "Nocną zmianę" ;-)

Anonimowy pisze...

Okowita

Jakoś tak się składa, że czasami wchodzisz na blog i... na nim zostajesz, komentujesz i się udzielasz, a czasami wchodzisz i wychodzisz. Nie wiem czym się ludzie kierują. I nie mi teraz dawać rady Magistrowi co powinien na blogu zmienić. A zresztą:)
Panie magistrze - zabrakło mi tytułu bolga - jakiejkolwiek informacji o czym on jest ( to raz), po drugie pisze Pan bardzo długie artykuły - a to nie jest łatwe do przebrniecia, po trzecie na stronie sa błędy (np. linki wyswietlaja mi się na dole), po czwarte - używa pan chyba wszelkich dostępnych trzcionek, a to też nie sprzyja "czytelnosci" strony i po piate, jak już chciałem coś skomentować, to wyskoczyła mi strona na której nie widziałem co komentuję. Uprzedzając ew. pretensje - powyzsze sugestie co do bloga, to konstruktywna krytyka, a nie próba dowalenia przeciwnikowi:).

Ale odbiegłem od tematu.

Co do stron "anty-pisowskich", to przepraszam, ale nie moja rola aby je prostować. Z całą sympatią (a w zasadzie jej brakiem) dla PiS, ale nie bedę się tym zajmował - to akurat zadanie dla Was.

Za panią Piterą nie przepadam i nie bedę komentował jej działań - ma kilka zadań, które rozpoczęła i o których głośno krzyczała - jeszcze ich nie zakończyła - poczekamy, zobaczymy co przyniesie jej raport o CBA, czy raport o kontroli wydatków z kart służbowych.

I na koniec. Ja wiem ze PiS po dwóch miesiacach władzy odzyskała juz media:). Tu tempo jest zdecydowanie wolniejsze, ale mam czas - poczekam.

Anonimowy pisze...

Oj musiałem przypaść do serca Waszmości, cóż mogę powiedzieć wiem o brakach swojego bloga ;)

Czas mi nie pozwala ich dopracować, i usunąć ograniczeń serwisowych, który w ostatnim czasie został mocno przebudowany przez właściciela... Mnie jednak ta "konsola" na razie wystarcza, mam zestaw linków z faworytami, czasem coś zanotuję.

A co do przydługiej formy, to efekt niezamierzony, po prostu w rzucaniu haseł jesteście Ichmoście anty-PiSowcy (celowo w ten sposób piszę, gdyż wychodzi mi, że istotny odsetek to osób ma poglądy lewicowe i dalekie jest od miłości do PO) bezkonkurencyjni.

W dłuższych formach zwykle wychodzą sprzeczności ... Kolega Marcin tak chwycił mnie za serce, że przerzuciłem dialog w pełnym kształcie na stronę ... i wyszła sieczka. Za jakieś 7 wpisów (krótkich) strona wróci do normy ;)

Niemniej dzięki za troskę.

:)))

---------------------

Co do mediów, to chyba nieco dłużej. Co do PO, to tylko strategia podpowiada, aby poczekać...

o będzie kolejna "wojenka" z Prezydentem, a napięcie trzeba stopniować. Obstawiam pierwszy kwartał przyszłego roku, albo później ...

Zależy od tego, jak medialne okażą się raporty Julki.

Ja również czekam na nie, choć bardziej byłbym szczęśliwy, gdybym dowiedział się o powołaniu np. zespołu do rozwiązania problemu w służbie zdrowia...

Nawet Borowski na swoim blogu śmieje się z PO, że zwalanie na PiS i bezczynność w tym względzie jest groteskowa... ;)

Ekipa MacTuska ma do wyboru, albo (i) zacząć rządzić naprawdę, albo (ii) dalej "rozprawiać się z reżimem" ...

Bynajmniej nie sympatyzując z PO mogę powiedzieć tylko niech W KOŃCU zaczną rządzić źle lub dobrze - wygrali, mają znacznie bardziej stabilną większość parlamentarną ... czego więcej chcieć ;)

A nie przestępując z nogi na nogę - zastanawiają sie co jeszcze zwalić na PiS ...

Przecież mechanizm jest prosty - aparatczyków z PiS pod ściany, mianować nowych i do przodu, do roboty ...

:)))

Anonimowy pisze...

Ehh.. powiem Ci szczerze, Magistrze, że w pierwszym odruchu na wieść o mozliwych wczesniejszych wyborach, byłem zdecydowanym krytykiem decyzji PO. Uważałem, że nalezy dać im jeszcze porządzić, bo nic lepiej nie zmarginalizowałoby by PiS-u jak dalsze rządzenie.
Ale potem zwyciężył rozsadek. Lepiej się zatrzymać w połowie drogi i zacząć naprawiać, niźli później, odbijac się od dna.

Ale jak czytam o twoich zarzutach do PO o sytuację w słuzbie zdrowia, to tak mi wtedy szkoda, że nie jestescie jeszcze u władzy. Ciekawe czym byscie teraz rozpędzali pielęgniarki i lekarzy?

Spokojnie panie magistrze, PO i w słuzbie zdrowia rozwiąże sytuację, ale nie w 5 minut, a że przy okazji wskarze winnych tej sytuacji? Co w tym złego? Przecież to zgodnie z Waszym systemem wartosci - prawo i sprawiedliwość - winny powinien byc wskazany i ukarany!

Anonimowy pisze...

@turabat
Ten blog dotyczy mnie bezpośrednio. Mieszkam w Warszawie. A Ty się dziwisz, że tu wchodzę i zostaję...
To co - mam wchodzić i zostawać na blogu o Pierdziszewie Dolnym?

Anonimowy pisze...

o, teraz to jest przykład, że ktoś czyta a nie rozumie:)

W zadnym miejscu nie dziwię się, że tu wchodzisz i piszesz.

Anonimowy pisze...

No proszę, więc jednak wariant walki z reżimem w zupełność rozwiąże sprawę...

Świetna wymówka - my przyszliśmy tu tylko "ustalać winnych", wzorując się na "waszym systemie wartości". Poza tym pomyślimy co się da jeszcze zrobić...

Jest jeden problem system publicznej służby zdrowia jest tak skonstruowany od 1999 roku, że zgodnie z prawem tylko dyrektorów szpitali można uznać "za winnych" łamiących przepisy prawa pracy, uchwalonego także przez PO ;)

Jeszcze jakieś pomysły, poza ogniskiem na plaży ;)

Anonimowy pisze...

Winny jest ten, który odpowiada za słuzbę zdrowia, który wie jakie zmiany maja nastapić w jego resorcie w 2008 roku i który nic nie czyni, aby się do takich zmian przygotować.

Aż mnie korci aby w tym miejscu zapytać Pana Panie magistrze, co by pan sugerował PO? Przecież PiS chyba liczyło się że dalej będzie rządzić i na pewno ma gotowe rozwiązanie obecnej sytuacji. Podzielisz się?

Anonimowy pisze...

aaa ognisko, zapomniałem - Pan to musi byc bardzo praworządny, aż boję się zapytać czy ma pan prawo jazdy i czy aby nigdy nie przekracza pan dozwolonej prędkosci?

Aaa. i uważaj z fajerwerkami - proponuję sprawdzić w urzędzie gminy, miasta czy mozesz odpalic fajerwerki w miejscu publicznym. generalnie jest to zabronione i grozi za to grzywna, ale niekture miast wydaja taka zgode na dzis i jutro. Ale zawsze lepiej sprawdzić.

Anonimowy pisze...

Aha rozumiem, że ze względu na różnicę światopoglądowe (wiadomo zamordyzm i pełna swoboda), kary wymierzać należy w myśl następujących kryteriów:

1. Kaczysta - mandat nie niższy niż 500 zł, albo od razu wniosek do sądu grodzkiego o grzywnę w wysokości 5000 zł.

2. Cywilizowany liberał - pouczenie w żartobliwym tonie.

Proszę się nie martwić, większość mediów zna już te wytyczne.

Widzę jednak, że kolega Turabut przyswoił je także.

To żadna dyskryminacja, to tylko wyrównywanie szans, przecież liberał przepisy może mieć gdzieś ...

:)))

Anonimowy pisze...

Dwie sprawy Kolego Turabat:

Po pierwsze - jak chcesz dowiedzieć się co czeka służbę zdrowia, to przeczytaj program PO - w końcu ona obecnie rządzi ...

Po drugi - co do ścigania "winnych" Pani Minister Kopacz dziś udzieliła jednoznacznej odpowiedzi, że obecne problemu to nie jest jej sprawa ... To problem dyrektorów szpitali, a jej nic do tego ;)

No i co znowu podwójne standardy ;)

Religa nie miał prawa powiedzieć, że to nie jest jego sprawa, Kopacz może to powiedzieć ... a i tak będzie w mediach, że "rząd ostro negocjuje z lekarzami"....

Nie odpowiadaj, wiem, mylę się Pani Minister wcale tego nie powiedziała ... ;)

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.