1 gru 2007

Plusy i minusy pierwszego roku prezydentury według Życia Warszawy.Były już podsumowania w Gazecie Wyborczej, Rzeczpospolitej, Polsce a teraz czas na Życie Warszawy.

Agata Sabała w artykule Plany pani prezydent na drugi rok rządów przedstawiła plusy i minusy pierwszego roku prezydentury. Oto one:
PLUSY

Uchwalenie statutu Warszawy.

Edukacja: przygotowany program budowy 17 przedszkoli w trzy lata, więcej pieniędzy na płace dla nauczycieli, zmniejszenie przepisowej liczebności klas w szkołach.

Sport: powstają nowe boiska przy szkołach otwarte dla mieszkańców, zatrudniono ok. 300 trenerów dla młodzieży, przetarg na stadion Legii, modernizacja stadionu Polonii.

Komunikacja: nocne kursy metra w weekendy, dużo nowych linii autobusowych, wykorzystanie prywatnych przewoźników, ogłoszenie przetargu na drugą linię metra, wybór projektanta mostów – Północnego i Krasińskiego, remont torowiska w Alejach Jerozolimskich i zakup nowych niskopodłogowych tramwajów, uratowany remont Krakowskiego Przedmieścia.

MINUSY

Wpadka z oświadczeniem majątkowym męża, która spowolniła prace urzędu na kilka miesięcy.

Zamieszanie z lokalizacją Stadionu Narodowego, powolne załatwianie przeniesienia kupców ze Stadionu Dziesięciolecia.

Oczyszczalnia ścieków i spalarnia Czajka: wbrew zapewnieniom, że budowa spalarni nie jest przesądzona, okazało się, że na zmianę jest za późno. Do 2010 roku Warszawa musi oczyszczać 100 proc. ścieków.

Komunikacja: niedokończony remont ulicy Puławskiej, nie będzie nowej jezdni na ul. Poleczki ani poszerzenia Modlińskiej, nie ruszyła budowa obwodnicy.

Inwestycje: wolne tempo przygotowania planów zagospodarowania przestrzennego, nic się nie dzieje w sprawie obiecanego centrum kongresowego i zagospodarowania praskiego brzegu Wisły.

Spółki miejskie: nie ma obiecanej prywatyzacji.
Źródło: Agata Sabała, Plany pani prezydent na drugi rok rządów, Życie Warszawy, link do strony.

Plany na 2008 będą potraktowane zbiorczo jedną oddzielną notką.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Gronkiewicz Waltz nadużywa stwierdzenie "utrata zaufania"
Tutaj historia dzieci wydartych przez bezdusznych urzędników Ratusza.
Tylko kasa się liczy.
Lody i kasa.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4723539.html

Anonimowy pisze...

Tramwaje niskopodłogowe Pesy i wysokopodłogowe Hipolity /Poznań/ zamówił jeszcze L.Kaczyński. Panna z ŻW źle odrobiła lekcje.
Znajomek w marcu 2007 widział gotowe ZTE z m.innymi dokładnym rozmieszczeniem peronów i semaforów na linii kolejowej W-wa Gdańska W-wa Zachodnia /Arkadia,Wola Park itp/.
Tych planów też nie zamówiła HGW.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.