6 gru 2007

Minister sportu kontra Pani Prezydent?

Dokładnie miesiąc temu pisałem o programie Warto rozmawiać, w którym Mirosław Drzewiecki na pytanie Redaktora Pospieszalskiego czy ustalenia dotyczące np. kupców przy Radzymińskiej będą przez niego respektowane, odpowiedział, że tak. Okazuje się, że faktycznie ma taki zamiar (choć w to wątpiłem).

W dzienniku Polska Piotr Olechno w artykule "Minister planuje bazar wbrew władzom stolicy" napisał wczoraj, że Mirosław Drzewiecki nie ma zamiaru cofnąć decyzji poprzedniej minister sportu i zamierza budować hale targowe na terenie przy ulicy Radzymińskiej.

Pani Prezydent, która zmieniła zdanie w sprawie lokalizacji kupców i wsparła w kampanii wyborczej protestujących mieszkańców zapowiada, że będzie przekonywać rząd, aby hal nie budował. Jeżeli hale faktycznie będą budowane Pani Prezydent znajdzie się w mało komfortowej sytuacji.

Ciekawe też, że ten artykuł nie odbił się żadnym echem w innych mediach. Cały artykuł można przeczytać poniżej.Więcej o konflikcie w:

Pani Prezydent zmieniła zdanie.

Mirosław Drzewiecki, czyli superstar nowego rządu.

5 komentarzy:

Marcin Gałązka pisze...

Czuję, że sprawa targowiska na Targówku rozstrzygnie się na najwyższym szczeblu? Kto ma lepsze dojście do premiera Tuska? Pani prezydent Warszawy czy pan minister sportu?

pretm pisze...

Przy tylu tysiącach podpisów przeciw targowisku? Obstawiam, że minister się wycofa.

Marcin Gałązka pisze...

@pretm

Czy uważasz, że minister Drzewiecki wypowiadając się o targowisku przy Radzymińskiej, nie jest świadom, że mieszkańcy Targówka nie życzą sobie takiej inwestycji, że nie słyszał o protestach? Taka wypowiedź bez rozpoznania tematu źle by o nim świadczyła.

pretm pisze...

Jeżeli spotkał się z kupcami i składał takie deklaracje to wątpliwe, aby nie słyszał o protestach mieszkańców.

Ale jak mogli się wycofać ze zmiany lokalizacji Stadionu Narodowego i udawać, że to była tylko taka dyskusja to wszystko jest możliwe.

pretm pisze...

BTW Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale plan zagospodarowania tego terenu to teraz już nie tylko hale, ale również mieszkania i targ. To chyba jest jakaś nowość.

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.