5 gru 2007

Co Pani Prezydent obiecała na rok 2008?

Poniżej lista obietnic, które złożyła Pani Prezydent na przyszły rok.

Wywiad dla Rzeczpospolitej:
RZ: A gdy się spotkamy za rok, z czego panią rozliczyć?

HGW: Zacznie się budowa Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Historii Żydów Polskich, stadionu Legii. Musi ruszyć rozbudowa oczyszczalni ścieków Czajka. Będzie wybrany wykonawca dwóch mostów i metra, mamy nadzieję, że prace też ruszą. Posiadając rating, wyemitujemy pierwszą transzę obligacji, które częściowo sfinansują najważniejsze inwestycje.
Źródło: Izabela Kraj, Ataki mnie mobilizują, a w ratuszu uczę się wszechstronności, Rzeczpospolita, link do strony.

Pani Prezydent tak odpowiedziała na pytanie o jedną rzecz, którą na pewno zrealizuje w przyszłym roku (W wywiadzie w programie Kontrowersje TVP Info):
Dużo lepsza informacja, jeżeli chodzi o remonty tzn. objazdy, żeby rzeczywiście mieszkańcy nie byli zaskakiwani tym, że nagle zaczyna się remont.
W redakcji Faktu Pani Prezydent podpisała deklarację zatytułowaną "Obiecuję Czytelnikom Faktu":
W 2008 nie powtórzą się problemy, jakie odczuli warszawiacy w związku z przebudową ulicy Puławskiej. Kolejne remonty dróg zaczniemy w terminie, a nie w wakacje. Dopilnuje (żeby) robotnicy pracowali sprawnie. Warszawiaków lepiej poinformuję o rozkopanych ulicach. Z wyprzedzeniem powiem im, jakie wybrać objazdy. Pomoże w tym nowa strona internetowa, którą poleciłam uruchomić.
Dodatkowo Pani Prezydent obiecała (ale to już raczej zadania na całą kadencję): Informować o remontach ulic. Lepiej koordynować roboty. Nowe autobusy i tramwaje. II linię metra na Euro 2012. Odnowę placów w centrum.

Obietnice według Życia Warszawy:
Metro na Młociny, wyremontowane Krakowskie Przedmieście, koparki na budowach stadionu Legii i Centrum Nauki Kopernik, kilka nowych ulic – z tych obietnic będziemy mogli rozliczyć prezydent Warszawy za rok.
Źródło: Agata Sabała, Plany pani prezydent na drugi rok rządów, Życie Warszawy, link do strony.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Bardzo skromne plany na 2008 rok. Kiedy pani prezydent przejdzie do realizacji obietnic wyborczych? Zapewne w 2009 roku.

makowski pisze...

może i skromne (?) ale ja wolę
skromny 1 most gotowy
-- niż nieskromne obietnice 3
(= niezrealizowane.)..
a remont krakowskiego idzie całkiem, całkiem (= jak na to Miasto ;-)
-- porownując to z odcinkiem przed UW...
(zaczętym w kadencji wiadomo kogo i kontynuowanym, kontynuowanym, kontynuowanym...)

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.