12 lis 2007

Zdrowy rozsądek - Platforma Obywatelska 2:0

Propozycja nowej lokalizacji dla Stadionu Narodowego.

Pani Prezydent Gronkiewicz Waltz: "Mam pokusę, żeby Stadion Narodowy przenieść poza granicę Warszawy, np. do Łomianek.", "Z wybudowanych tu domów byłby piękny widok".

Mirosław Drzewiecki w "Kropce nad i": Zbudujemy Praga City Nowe.

Policzono głosy (szczególnie te w przyjaznych mediach) i wyszło na to, że lepiej wycofać się rakiem z nieprzygotowanej propozycji.

Teraz już wiemy, że to wszystko przez to, że Pani Prezydent została źle zrozumiana. Bo to był skrót myślowy. Niedługo usłyszymy, że Mirosław Drzewiecki zawsze chciał Stadionu Narodowego na Pradze a to mówienie o Praga City Nowe to nie chodziło o apartamentowce, ale o rezerwową nazwę Stadionu Narodowego.

Zapowiedź wygaszenia mandatu Posła Jana Ołdakowskiego.


Bronisław Komorowski: "Nie można łączyć mandatu posła z funkcją dyrektora muzeum. Takie jest prawo. Nie może być świętych krów.", "Nie ma tu nic do rzeczy, czy to jest dobre muzeum, czy nie. Nie wolno łączyć bycia posłem czy senatorem z funkcjami podległymi samorządowi, takimi jak dyrektor instytucji kulturalnej, szkoły czy bibliotekarz."

Jarosław Szczepański, (dyrektor biura prasowego Kancelarii Sejmu): "Jeśli Jan Ołdakowski nie prześle informacji, że przestaje być czynnym dyrektorem Muzeum Powstania Warszawskiego to jego mandat poselski wygaśnie po północy."

Nie minęły 3 dni i znowu trzeba było się wycofać rakiem z tych stwierdzeń. Tym razem zapowiadając inicjatywę zmiany prawa. Pewnie dobrze policzono ekspertyzy a za kilka dni powyższe wypowiedzi zostaną w jakiś sposób wytłumaczone. Skróty myślowe?

Mecz trwa dalej :)

6 komentarzy:

fumfel pisze...

ehhh by żyło sie lepiej....

mikon pisze...

Tyle dokonań a jeszcze na dobre rządów nie rozpoczęli!

.K4c. pisze...

Dlaczego piszesz o wycofywaniu sie rkiem w przypadku Oldakowskiego? To nei jest wycofywanie sie rakiem, ale umiejetnosc wziecia pod uwage innych opini i umiejetnosc przyznania sie do wlasnego bledu (tak to nazwijmy), i sklonieniu sie ku ugodzie i kompromisowi, a nie tepe upieranie sie przy swoim jak politkow PiS.

pretm pisze...

Jeżeli ktoś najpierw mówi zdecydowanie, że "Takie jest prawo. Nie może być świętych krów" a później przyznaje racje, że są wątpliwości prawne i niektóre ekspertyzy mogą wskazywać inaczej, to czy to nie jest cofnięcie własnych słów?

Gdyby od początku brał pod uwagę, że może być inaczej niż twierdzi (na podstawie swojego wrażenia) to później nie musiałby przyznawać się do błędu. Za co podziękował mu Poseł Ołdakowski.

pretm pisze...

A i na marginesie. Argument "a przecież PiS jest gorszy" znam bardzo dobrze.

Niezależnie od sytuacji stosowany jest regularnie.

Anonimowy pisze...

Wczoraj w wiadomościach o 19.30 wyśmiano wizję Warszawy prezentowaną przez bufetową w filmiku.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.