18 lis 2007

Wraca kamienica.

Jutrzejszy przegląd prasy rano w Ratuszu zapewne zaczną od artykułu Wprost Jak rodzina Hanny Gronkiewicz-Waltz sprzedawała pożydowską kamienicę w centrum Warszawy.

Zapowiedź na stronach wprost.pl

To, że sprzedaż tej kamienicy budziła już emocje można się przekonać np. tutaj: kamienica NOAKOWSKIEGO 16

7 komentarzy:

mikon pisze...

Czy będzie w tej sprawie jakiś proces w sądzie? Nie znam się na tych sprawach ale prezydenci miast nie mają immunitetu!

pretm pisze...

Na tą chwilę nie mam zielonego pojęcia, choć wątpię. Z komentarzami wstrzymam się do przeczytania całości i komentarza ze strony Ratusza.

Anonimowy pisze...

GW juz na tropie
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4684166.html

pozdrawiam i życzę wytrwałości

tuja

pretm pisze...

@tuja

:) Pozdrawiam

Anonimowy pisze...

To Kaczyński przekazał Waltzom kamienicę, więc raczej nie nadużyła władzy do prywatnych interesów. Chyba, że Kaczor był z nimi w zmowie lub wziął w łapę.

Nawet jeśli 60 lat temu przodek męża kupił kamienicę od ludzi o wątpliwym morale, to najpiew trzebaby to udowodnić, że było oszustwo, znaleźć prawowitych spadkobierców, podważyć sprzedaż sprzed 60 lat itd. A jeśli tego nie da się zrobić, to po co obrzucać kogoś błotem?

Anonimowy pisze...

tak, najlepiej niech ludzie dalej mieszkają na koszt podatników albo legalnych właścicieli z półdarmo w najlepszych częściach miasta. Za to ja muszę ich dotować ze swoich podatków a też chciałbym pomieszkać w śródmieściu za czynsz 3zł/m2. Niestety muszę płacić ciężkie pieniądze za mieszkanie w gorszej dzielnicy, gdzie tu sprawiedliwość?

może jeszcze wynajmiemy tym ludziom pokoje w sheratonie bo przecież skoro całe życie mieszkali w śródmieściu to im się należy.

pretm pisze...

@ anonimowy: Zarzut nie dotyczy żadnego nadużycia władzy. Artykuł po prostu opisuje tło sprzedaży tej kamienicy i wskazuje, że urzędnicy dawno temu nie sprawdzili autentyczności dokumentów.

@ Pan Jacek: Nie jestem przekonany czy sprawa wygląda, aż tak prosto. I jest to problem, który będzie dotykał wielu osób w odzyskiwanych kamienicach. Czy wszystkich trzeba wyrzucić na bruk?

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.