8 lis 2007

"Teraz to my jesteśmy osiedlem zamkniętym."

Smutna warszawska rzeczywistość. Oczywiście w zależności od tego, po której stronie nowego ogrodzenia się mieszka.

Poniedziałkowy Telewizyjny Kurier Warszawski:


Dla przypomnienia: O "zamkniętych osiedli jest ponad 400".

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

sadze, ze potrzeba jakiejs mega katastrofy typu pozar z kilkunastoma ofiarami by w koncu niektorzy przejrzeli na oczy z ta idea grodzonych blokow. bedzie placz, zgrzytanie zebami i madry polak po szkodzie.

Sławek pisze...

Mieszkanie na osiedlu zamkniętym ma swoje zalety (brak grzebiących w śmietnikach bezdomnych, brak domokrążców, brak podejrzanych typków). Tutaj akurat jest ważniejsze, kto zezwolił na odgrodzenie tych ludzi?

pretm pisze...

Zalety osiedli są generalnie znane i nie dziwie się ludziom, którzy chcą tak mieszkać. Te trzy przykłady, które podałeś zaliczyłbym do kategorii porządek i bezpieczeństwo.

I dlatego to powinien być jeden z priorytetów władz, aby ludzie nie musieli tworzyć takich osiedli na "własną" rękę jak w tym przypadku. Ja znam jeden przykład ze swojej okolicy gdzie całe osiedle przy Inflanckiej (wcale nie nowe) zostało ogrodzone. Mieszkańcy na pewno są zadowoleni, ale czy to dobre dla miasta?

Anonimowy pisze...

Tego pewien nie jestem, lecz zastanawiam się, czy osoby płacące podatki z obu stron płotu mają te same prawa.Przecież ta zadowolona pani z filmu korzysta z całej infrastruktury miejskiej chodniki, drogi itp razem z innymi ludzmi z przeciwnej strony płotu. Jednak tamtym drugim nie pozwala się na to samo po ich stronie.Nie wiem może się mylę, ale coś tu nie gra i to nie jest prawna strona lecz moralna. Naprawdę coś jest nie tak.

pretm pisze...

Ponieważ lokalna władza rozłożyła ręce to nie wiem czy faktycznie mają jakiekolwiek władanie nad samą drogą.

Najdziwniejsze, że ludzie ze słusznej strony płotu nie mogą się zdobyć na umożliwienie przejścia przez furtkę tym starszym ludziom.

No bo chyba nie boją się, że ta starsza 79 letnia Pani, pod przykrywką nocy ich obrabuje.

Link do mapy z googla

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.