11 lis 2007

Sprawa mandatu posła Ołdakowskiego? HGW: Konflikt dwóch polityków zwaśnionych partii.

Pani Prezydent z reguły w kwestiach sporów prawnych i spraw warszawskich ma swoje zdanie. Nie tym razem. Gazeta Wyborcza:
W ocenie prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz (PO) spór o mandat Ołdakowskiego to efekt konfliktu dwóch polityków zwaśnionych partii, w który nie powinna ingerować.
Źródło: Jan Fusiecki, Ołdakowski o swoim mandacie, Gazeta Wyborcza Stołeczna, link do strony.

"zwaśnionych partii"? Brzmi tak jakby Pani Prezydent nie była wiceprzewodniczącą jednej z nich. Naprawdę żadnego poparcia dla Bronisława Komorowskiego? :)

Polecam wywiad Jana Ołdakowskiego dla Gazety Wyborczej. Link.

Za to Pani Prezydent postanowiła wziąć udział w inne awanturze i przyczyniła się do wywrócenia przyznania nagród Kisiela w tym roku.
Część członków kapituły Nagrody Kisiela nie chce, aby patronem medialnym nagrody był tygodnik "Wprost". Zapowiadają powołanie odrębnej fundacji, aby nagroda była przyznawana "niezależnie" od pisma. W tym roku kapituła nie przyzna nagrody.

Wśród członków kapituły podpisanych pod oświadczeniem jest m.in. prof. Władysław Bartoszewski, Lech Wałęsa, Andrzej Olechowski, Jan Krzysztof Bielecki, Leszek Balcerowicz, Tomasz Lis, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Stefan Bratkowski. Fundacja miałaby powstać "niebawem", aby już w 2008 r. mogła przyznać nagrody.
Źródło: Link do strony.

Aż boję się pytać czy to nie przypadkiem rewanż za artykuły o kolesiostwie PO w podległych Pani Prezydent spółkach?

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

A może profesoromatołek miał obiecane przez ekipę Bufetowej, że w zamian za opluwanie Kaczorów dostanie stołek w muzeum? Ciekawe. Swoją drogą być może muzeum to dobre miejsce dla pana Bartoszewskiego :>

Anonimowy pisze...

No proszę, to już nawet Bufetowa nie udaje, że akcja Komorowskiego ma podstawy merytoryczne.

A może Robert ma rację i Bartoszewskiemu obiecali Muzeum?

Anonimowy pisze...

Obiecali muzeum? To fajnie, ciekawe czy go wypchają jak Lenina a może mauzoleum lepiej?

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.