18 lis 2007

Sportowe inwestycje Ratusza.

Rzeczpospolita w artykule Wielkie sportowe obietnice ratusza prezentuje zestawienie planowanych przez Ratusz inwestycji sportowych. Oto zestawienie:
Stadion Legii na ul. Łazienkowskiej – pojemność 31,7 tys. osób, koszt budowy 365 mln zł, początek prac wiosną 2008 r., oddanie obiektu w połowie 2010 r.

Obiekt Polonii na ul. Konwiktorskiej – trybuny dla 16 tys. osób, koszt – ok. 100 mln zł, koniec inwestycji do 2011 r.

Modernizacja i przykrycie dachem toru łyżwiarskiego Stegny, koszt – 200 mln zł, koniec inwestycji do 2010 r.

Pływalnia na AWF – koszt 100 mln zł, do 2011 r.

Centra treningowe Euro 2012 na terenach Hutnika na Bielanach, w Wawrze, na Agrykoli i Drukarzu w parku Skaryszewskim

Wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa (pretm - A co z tą planowaną na terenie przy Stadionie X lecia?)
Zadania ambitne, ale:
Okazuje się jednak, że nie na wszystkie zapowiadane w piątek przez ratusz inwestycje są zarezerwowane pieniądze. Radni nie zgodzili się wpisać do wieloletniego planu inwestycyjnego budowy trzech nowych zadaszonych trybun na Polonii.

Rada Warszawy zrezygnowała też z umieszczenia w nim rozbudowy toru łyżwiarskiego Stegny i olimpijskiej pływalni na AWF. Stało się tak, ponieważ na przygotowania do Euro w stolicy potrzeba aż 690 mln zł i na resztę zabrakło w budżecie pieniędzy.

– Będziemy ich szukać gdzie indziej – zapowiada Wiesław Wilczyński.
Źródło: Maciej Szczepaniuk, Wielkie sportowe obietnice ratusza, Rzeczpospolita, link do strony.

4 komentarze:

mikon pisze...

Szkoda, że nie pokryją ślizgawki na Stegnach. Z moich obserwacji w Warszawie brakuje tego typu obiektów. Na Torwarze wejścia ogólnodostępne są rzadkie (5 wejść tygodniowo po 1,5h)co powoduje przepełnienie. Inne tory łyżwiarskie są mniejsze, mają gorszy lód, mieszczą się w namiocie albo pod chmurką. Nasze miasto zdecydowanie nie sprzyja temu sportowi. Przydałaby się ślizgawka przy stadionie X-lecia.

Anonimowy pisze...

Wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa (pretm - A co z tą planowaną na terenie przy Stadionie X lecia?)

A co ma być? Ta przy stadionie to inwestycja centrala - do tej pory pana Borowskiego, pana Lipca itp.
A jej nie będzie po władza cetralna ze PIS nic nie robiła pół roku i hala wylądowała w miejscu stadionu, czyli ruiny której nikt już po wsze czasy nie rozbierze.Zostanie Narodowy Kopiec Sportowy.
A pamiętacie konferencje prasowe Urbańskiego w centrum Warszawy na trawniczku pod Pałacem :)).
He he.
Prawda jest taka że inwestycji w Warszawie nikt nie rozwalił tak jak pan Kaczyński i pan Borowski.

pretm pisze...

To, że jest to inwestycja centralna jest oczywiste. Chodzi o to, czy potrzebujemy budować dwie hale, które będą ze sobą konkurować.

Anonimowy pisze...

Konkurencja jest najwieksza zdobycza wolnego rynku. I tak jak to w biznesie, tak w administracji. Rownie dobrze mozna zapytac czy Stadion Slaski bedzie konkurowal ze stadionem w Warszawie. I odpowiedz jest proste. Bedzie! I to bedzie motywowac dzialaczy do wysilku, by zrobic cos extra, cos co odrozni te stadiony.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.