21 lis 2007

Sezon transferowy samorząd – nowy rząd rozpoczęty?

Adam Leszkiewicz, Sekretarz m.st. Warszawy odchodzi z Ratusza i przenosi się do Kancelarii Premiera na stanowisko zastępcy szefa kancelarii. Pracował w Ratuszu od połowy stycznia.

Czym w Ratuszu zajmował się Adam Leszkiewicz? Zakres obowiązków zdefiniowany w BIPie:
  • Kierowanie bieżącą pracą Urzędu m.st. Warszawy, a w szczególności nadzór i koordynację działalności biur oraz przepływu informacji,
  • Zapewnienie sprawnego funkcjonowania Urzędu m.st. Warszawy, warunków jego działania i organizowania pracy, w szczególności koordynowanie standardów i procedur w Urzędzie m.st. Warszawy,
  • Nadzór nad polityką jakości w Urzędzie m.st. Warszawy,
  • Dbanie o przestrzeganie przez pracowników Urzędu m.st. Warszawy Kodeksu Etyki pracowników Urzędu m.st. Warszawy,
  • Gospodarowanie mieniem m.st. Warszawy, pozostającym w dyspozycji Urzędu m.st. Warszawy, w tym składanie oświadczeń woli na podstawie odrębnego pełnomocnictwa,
  • Sprawuje nadzór nad następującymi komórkami organizacyjnymi Urzędu m.st. Warszawy: Archiwum Urzędu m.st. Warszawy (AU), Biurem Administracyjno - Gospodarczym (AG), Biurem Administracji i Spraw Obywatelskich (AO), Biurem Organizacyjnym Urzędu (BU), Biurem Kultury (KU).
Źródło: Link do strony.

Urzędowy optymizm prezentuje rzecznik Ratusza:
– W Ratuszu wykonał dużą pracę m.in. nad statutem i audytem miasta. To było poważne logistyczne przedsięwzięcie. Na pewno w kancelarii będzie pracował dla Warszawy. Kto zastąpi Leszkiewicza na stanowisku sekretarza? Oficjalnej kandydatury jeszcze nie ma. – Na pewno będzie to ktoś o wysokich kompetencjach, ktoś, kto będzie przynajmniej tak dobry jak dotychczasowy sekretarz – odpowiada Andryszczyk.
Źródło: Link do strony.

Jako zastępca szefa Kancelarii organizując jej codzienną pracę będzie "pracował dla Warszawy"?

Więcej w:

Życie Warszawy: Z Ratusza do kancelarii premiera.

Gazeta Wyborcza: Sekretarz miasta przechodzi do kancelarii premiera Tuska.

Zobaczymy czy będzie to tylko jeden transfer. Wcześniej mówiło się również o wiceprezydencie Jacku Wojciechowiczu i wiceprezydencie Jerzym Millerze.

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

to niestety przypadlosc kazdego ugrupowania politycznego... i zdaje mi sie ze tak jest na calym swiecie :)

Anonimowy pisze...

oooo super wiadomość. Bardzo kompetentny urzednik. Mocno identyfikuje się z wykonywaną pracą. Potrafi się tez zaangazowac w to co robi - a to akurat rzadkośc wśród urzędników :). Ma sporo osiagnięć.
Ja tam się cieszę że tacy ludzie dostają nowe, wieksze wyzwania, bo jestem przekonany ze dotychczasową praca pokazali, że potrafia im sprostac.

Sporo zresztą takich osób w samorządach!!! mam nadzieję że i Oni dostaną szansę pracy w rzadzie Tuska.

pretm pisze...

No to materiał dla Wydziału Prasowego prawie gotowy. :)

Anonimowy pisze...

cieszę się że się ze mną zgadzasz:)

Anonimowy pisze...

a ja to widze tak, ze gdyby PiS zrobił taki numer to od razu odezwalyby sie glosy, ze maja krotka lawke i nawzajem podbieraja sobie ludzi:)

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.