29 lis 2007

Rok rządów Carycy stolicy w podsumowaniu dziennika Polska.
Ktoś w dzienniku Polska wpadł na pomysł nadania tytułu "Caryca stolicy" zapowiedzi artykułu o rządach Hanny Gronkiewicz Waltz. Chyba zachowam sobie pierwszą stronę na pamiątkę.

Autorzy artykułu "Rok Gronkiewicz-Waltz: drogi w remontach i początki reform" wybrali cztery największe sukcesy i cztery największe wpadki pierwszego roku prezydentury:Jak na gazetę, która reklamuję się hasłem "Myślisz globalnie. Żyjesz lokalnie..." i miała być mocna informacjami lokalnymi, to potraktowanie podsumowania działań nowej ekipy jednym artykułem wypada bardzo skromnie.

I taka ciekawostka na koniec.

Zdanie numer jeden:
A zmieniając nazwę biura naczelnego architekta miasta na biuro architektury i planowania przestrzennego, nie zmieniła ani jego struktury, ani kompetencji, ani liczebności.
Zdanie numer dwa:
Zmieniła nazwę Biura Naczelnego Architekta Miasta na Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego, ale nie zmieniła ani jego struktury, ani kompetencji, ani liczebności.
Prawda, że podobne?

Pierwsze zdanie pojawiło się w artykule Gazety Wyborczej "Pani prezydent z wizjami, ale bez planów" a drugie zdanie dwa dni później w dzienniku Polska w artykule "Rok Gronkiewicz-Waltz: drogi w remontach i początki reform".

Zabawny przypadek.

6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Dziś Pani Hanna ma wystąpić w programie "Kontrowersje" - pasmo WOT (TVP Info) o godz. 18.45
Można zadzwonić.

pretm pisze...

Jestem przygotowany. Aparatura nagrywająca gotowa. Relacja jutro rano.

mikon pisze...

Dziś wybrali firmę budującą stadion z tym, że inną niż chciała poprzednia ekipa. Była nawet fajna konferencja prasowa.

Anonimowy pisze...

ktos wie cos wiecej dlaczego akurat oni wygrali? tamte firmy mialy gorsze oferty? jak policzylem to oni zarobia 35 mln!!to jest 5% z calej puli.

pretm pisze...

Podobno większe doświadczenie.

Ja kibicowałem HOK.

Anonimowy pisze...

Maja coś wspólnego ze stadionem Legii, chyba też projektują. Koszty można wsypać w Narodowy...

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.