26 lis 2007

Pierwszy rok prezydentury - Ratusz podsumowuje kulturę.Ratusz dokonał podsumowania działań w obszarze kultury. Pełna relacja przygotowana przez Wydział Prasowy znajduję się na stronach miasta w Budżet Biura Kultury.

Co Biuro Kultury zalicza do swoich osiągnięć w 2007?
  • Centrum Informacji Kulturalnej przy Placu Konstytucji 4.

  • Przeznaczenie środków (17 milionów) na projekty kulturalne realizowane przez organizacje pozarządowe np. Juwenalia Warszawskie, czy Festiwal Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień".

  • Koniec negocjacji w sprawie wykupu siedziby Teatru Współczesnego plus zmiany kadrowe w 4 teatrach miejskich.

  • Wmurowanie kamienia węgielnego pod budynek Muzeum Historii Żydów Polskich.

  • Obchody 100-lecia Biblioteki Publicznej m. st. Warszawy i 70-lecia Muzeum Historycznego m. st. Warszawy.

  • Wręczenie tytułu Mecenasa Kultury Warszawy.
Do osiągnięć Biura zaliczono również kilka spotkań Pani Prezydent np. spotkanie Pani Prezydent z przedstawicielami środowisk twórczych w marcu, spotkanie Pani Prezydent z luminarzami warszawskich środowisk twórczych w Łazienkach Królewskich w maju, noworoczne spotkanie Pani Prezydent z przedstawicielami ambasad. Trochę na wyrost pamiętając krytyczne relacje po marcowym spotkaniu,

Warto zauważyć, że w załączonych dokumentach Biuro Kultury więcej miejsca poświęciło planom na rok 2008 niż osiągnięciom w roku 2007. W ramach relacji miasto umieściło prezentację budżetu. Zamieszczam ją poniżej:


Żeby lepiej obejrzeć prezentację należy kliknąć na View on slideshare i wybrać opcję Full.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.